Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibizaya tüp taktırmak?

bence bir litre benzinle gittiğin yolu bir litre lpg ile gidemezsin birde kış günü daha fazla yakar lpg sonuçta aynı kapıya çıkar performans düşüklüğüde cabası lpg taktırmak için vereceğin parayı benzine ekle birde sigota işlemlerinde farkediyor fiyat bildiğim kadarıyla her muayenede sızdırmazlık raporu falan on yılda lpg tankı değişimi anası danasını geçer bence.

bence bir litre benzinle gittiğin yolu bir litre lpg ile gidemezsin birde kış günü daha fazla yakar lpg sonuçta aynı kapıya çıkar performans düşüklüğüde cabası lpg taktırmak için vereceğin parayı benzine ekle birde sigota işlemlerinde farkediyor fiyat bildiğim kadarıyla her muayenede sızdırmazlık raporu falan on yılda lpg tankı değişimi anası danasını geçer bence.

Lpg nın benzınden daha cok yaktıgı soyluyodu arkadasımda.Sadece ucuz oldugu ıcın ısıne gelıyodu onunda

tabikide oyle benzinle atıyorum 10lt yakıosa lpg 12 yakıyo ama gel gorki yarı fiyatına.cokta buyuk motor yok arda gerek yok bence..

bugun bı kac ustaylada gorustum abı 2007 model araban var az fazla ver bın dedı sakın taktırma dedı ayarlarında sorun cıkıor vosvogen motorunda ayarlamaya gelırsın sanayıye ztn donusude yok bu kararın dedı. elletmıcem sanırım bınıcez boyle.

Sadece ekonomi istiyosan LPG, hem ekonomi hem performans istiyosan dizel, sadece performans istiyosan benzinli/benzinli turbo Arda :D
Kararını sen ver. Ancak LPG ile aracında bi kayıp vs. olmaz merak etme. Çok ufak bi düşüş oluyo. Ama önemli değil. Masrafın yarı yarıya azalacağı için dert etme.

---------- Post added at 19:05 ---------- Previous post was at 19:02 ----------

Model takıntın yoksa, arabanı sat, al bi Alfa 156 2.0 LPG'li. Babalar gibi bin derim :D

lpg taktıracaksan %40'a varan ekonomi senin olur :) ... 100 km hıza 10 sn dgl de 11-12 de çıkarsın ne olucak ... sonuçta habire gazlayan ruh halin yoktur umarım ... benim araç 10 litre yakıyodu 100 km de ... lpg de bu rakam 12-13 litre civarı .. işte sana kaba hesap ...gittiğin yol-motor sıcaklığı-hava-trafik sürekli arabanın yakıtını etkilediğinden , belki de %40 tan daha da fazla ekonomin olur ... performans ise benzine nazaran illaki düşüyor ... ve belli bir zamandan sonra arabayı benzine çektiğinde mesela araba aptallaşır gibi oluyo :D ... benim iş-ev arası 7-8 km kadar bir mesafe mesela , daha arabanın motor sıcaklığı yukselmemişken ben çoktan kontağı kapatmış oluyorum ... bu halde iken aracım, 20-25 kuruş arasında sarfiyat sağlamakta ... !!!

Ben bu vw lerin zor ayarlandığına inanmıyorum bizim eniştede 1.8 passat var saat gibi tıkır tıkır ayar tutmaması zor bişi bilemiyorum tabi ama benzin neredeyse 4 tl ye geldi ben 1.2 motora ya tüp takıcam yada elde cıkıcak

Sakın tup fılan takma en temızı dıesel al ben benımkıne taktırdım cok pısmanım hem arabanın performansı dusuyo bussuru sorun motor cabuk bıtıyo vs...

sımdılık bole ıdare edıcem gıbı bakalım.

Geri
Üst Alt