Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibizanin deposu kac lt?

fast_break

Kayıtlı Üye
Arkadaslar gecen 14 Subat gunu full akaryakit istasyonlarinda benzinin ltsi 3.85 e inmisti ve bende bu firsati kacirmayip hemen depomu fullemeye gittim:DAracim benzin istasyonuna geldigimde yol bilgisayarinda range 70 kmyi gosteriyordu, deponun ceyreginin 3/4 u dolu gozukuodu ve benzin isigi yanmamisti.. Tam olarak 49lt benzin aldim ve tahminimce depomda daha 2-4 lt arasi benzin vardi cok sasirdim. Teknik verilerde 45 lt benzin deposuna sahip oldugunu gosteriyor ve genelde yedek depo varsa bile 2-3 lt alir diye dusunuyorum. Pompacilar 15 ltye kadar alir dediler ama pek inanasim gelmedi .. Bu konuda ne dusunuyorsunuz ve deponun buyuklugu hakkinda kesin bir bilginiz var mi?

tam bilgim yok ama ekstra 15 litre alacağını sanmıyorum,pompacı biraz pompalamış sanırım:)

ben bu sabah fulledim
pompacıya fulle dedim markete girdim geldiğinde 45 litre civarı doldurmustu
yedek depoyu da doldurdunmu diye sordum hayır dedi
yedek depoyu da doldurduk üstüne 10 litre civarı aldı
ibize 2002 stella 45 litre + 10 yedek aldı

benim bildiğim tamamı 45 lt yedek vs bilmem ben :D

kitapçığa göre 45 lt alıyor ama ben muazzam shell pompacısı tarafından taşana kadar 55 lt üstünde aldığına da şahit oldum. arkadaşlar yedek depo diye tabir edilen genleşme tankı ihtiyaç gereği konmuş bişey ve buraya yakıt alınmamalı zaten araç buradaki fazlayı genleşme olduğunda tahliye ediyor.

Benim en abartı doldurtmam 59 lt almıştı ki depomda bir miktar yakıtım vardı... verilere göre 45 lt yakıt depomuzun kapasitesi gei kalan kısmı genleşme haznesiki bu haznenin doldurulmaması gerekiyormuş... bir ustam bu kısmın doldurulması yakıt pompasının zarar göremesine saebep demişti basınctan mı artık hava alamamamı tam bilmiyorum... o günden sonra hiç extrayı doldurtmadım...

en fazla 54.9 lt aldı benimkisi boğazına kadar dolunca

dün gece bende benzer bir durum yaşadım.. aracımı sattığım için babanın 2009 1.4 tdi polosunu kullanıyorum.. kıyak olsun diye fulliyim dedim depoyu...
Teknik veri olarak kitapçıkta aynen şu yazıyor.. ( olay sonrası baktım :D ) depo kapasitesi 45 LT + 7 LT yedek depo. buda eder 52 LT. Ek bir bilgi olarak ta yine kitapçığa göre depoda 7 LT mazot kalırsa ikaz lambası yakıyor... Yani depoda her halükarda +7 mazot vardı. Göstergeye göre çeyreğin yarısı yani 1/8 yakıt var görünüyor ancak daha ışık yakmamıştı.. bu durumda araç tam tamına 51,5 LT mazot aldı... :rolleyes: olan bana oldu :D

yok be nerde o günler her harükarda emdirmeyi başarıyorum nasıl oluyor kimse anlamıyor ama :D:D:D

Geri
Üst Alt