Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbİzami? Yoksa puntomu? KarŞilaŞtiralim...

12- Full Dolu Depoda Depodan Gelen Akaryakıt Sesi

bu enteresanmış..

Hadi bizde kendi araçlarımızın kronık sorunlarını yazalım.

İlk ben yazıyorum.
1-21 yuzyılda ıbızadakı dızel traktor motoru(Rakıplerındekı dızel motorlarda ses neredeyse sıfır)

İlk ben yazıyorum.
1-21 yuzyılda ıbızadakı dızel traktor motoru(Rakıplerındekı dızel motorlarda ses neredeyse sıfır)

şahsen benim aracımda, 20. yy motoru var:) araç içinde rahatsız edici bir ses yok..araç dışında ses dersen, 1.9 tdi gürültülü evet, aynı motora sahip volkswagen,audi,skodalarda olduğu gibi..

sadece 3 senedir seat kullanıyorum ve 3 senedir seat konularını öğreniyorum..benim gördüğüm kronik sorunlar:

1-vites körüğü soyuluyor
2-amortisörler sert
3-sert amortisörün de etkisiyle, zamanla araç içinde tıkırtı çok oluyor..

iki aracada dışardan bakıldığında evet tasarımın ve aracın duruşu açısından evet punto daha mantıklı geliyor fakat bunun kararının vermek için iki aracında kullanılması gerekiyor bence ben kendi şahsi fikrim ıbıza ile punto bence kesinlikle bir tutulabilcek araçlar değil en yakın arkadaşımda 2011 model punto evo 1,3 75 hp diesel var ve arabasından hiçte memnun değil arabayı aldıktan 1 ay sonra ön sağ kapı ve arka sağ kapılardan sesler gelmeye başladı yağladılar balladılar ama tırt ses gene kesilmedi kapı gergileri değişti:) hemen arkasından ön yolcu koltuğundaki sensör bozuldu :)araba 5000 km geldiği zaman klima hortumları ses gelmeye başladı servise gitti ve klima hortumları parçalanmış garantiden hallettiler:) daha sonra karter pompası patladı fabrikasyon bir hata dediler onu halletiler saolsunlar:) ben punto'yu hem istanbul içinde hemde uzun yolda çok kullandım servis açısından bakımları gerçekten çok ucuz arkadaşım bütün bakımlarını kozyatağındaki arma oto'da yaptırıyor ve 110-120 tl arasında bir fiyat ödüyor bence çok uygun evet tasarım olarakta ıbızadan güzel bir araba ama yol tutuşu kullanılan malzemenin kalitesi açısından ıbıza ile hiç bir zaman yanyana koyulamaz ıbıza bence en büyük sorunu amortisörleri çok sert arabanın içindeki sallantıdan çok ön konsoldan gelen sesler beni çıldırtıyordu ve benim gözümde kronik olarak sorunu direksiyon çabuk aşınıyo,vites körüğü çabuk soyuluyo ve hemen buhu olmasıydı ama ikisi arasında bir tercih yapmam gerekse hiç düşünmeden ıbıza derdim :eek:

benim komşumda punto evo var ve bu konu başladıktan beri arabayı takip ediyorum göze gerçekten ibizadan hoş göründü gözüme bir albea bir linea gibi degil?

2011 model ibizam var.Sadece 2 şey hoşuma gitmiyor:

1-)Sert Amortisör
2-)Soğuk Havalarda Ön Konsoldan gelen Sesler.

Bunların haricinde çok memnunum.
Kendi aracımdan biliyorum,Cutout taktırırsan sesi puntodan 10 kat daha iyi çıkar:D:D:eek::eek:

Valla benimki 1.6 ve otomatik, üstelik 12 yaşında... Dolayısıyla lpg'de bile 30 krş diyoruz... Daha da yok :) Bu 1 di, 2. si süspansiyon sert diyemiyorum, anlayamıyorum. Evet, Avensis'e kıyasla epey hissediyorum çukurları ama km'sine göre normal karşılıyorum... Ama gürültülü olduğunda hemfikiriz... İçerideki her parçayı akıllı vida ve şarjlı matkap alıp sabitleyesim geliyor :)

İlk ben yazıyorum.
evet ama sadece seat değil vw ve skodada aynı motor var ama

şahsen benim aracımda, 20. yy motoru var:) araç içinde rahatsız edici bir ses yok..araç dışında ses dersen, 1.9 tdi gürültülü evet, aynı motora sahip volkswagen,audi,skodalarda olduğu gibi..

sadece 3 senedir seat kullanıyorum ve 3 senedir seat konularını öğreniyorum..benim gördüğüm kronik sorunlar:

1-vites körüğü soyuluyor
2-amortisörler sert
3-sert amortisörün de etkisiyle, zamanla araç içinde tıkırtı çok oluyor..

benimde vites körüğü soyuldu acaba yenisinin fiyatı nedir?

2011 model ibizam var.Sadece 2 şey hoşuma gitmiyor:

1-)Sert Amortisör
2-)Soğuk Havalarda Ön Konsoldan gelen Sesler.

Bunların haricinde çok memnunum.
Kendi aracımdan biliyorum,Cutout taktırırsan sesi puntodan 10 kat daha iyi çıkar:D:D:eek::eek:

yeni kasalardada hala aynı problemler devam ediyor demek:(

Geri
Üst Alt