Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibizama aksesuarlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
aynı kısıye yaptırcaksan eger braz ındırım yapması lazım bence.Wimmer-Rst de bıle upgrade nıtelıgınde yenı yazılım yapıldıgında ındırımlı fıyat uygulanıyordu.Oncekı yazılımın paket b yazılım mı bılmıyorum ama bu sefer custom yazılım olması lazım,ıntercoolerın sonrası yaptırdın mı 10 numara olur ınsallah

evet aynı kişiye yaptıracam ama yinede bana biraz tuzlu geldi. kendiside söyledi custom olacak diye. birde custom yazılım paket yazılımdan daha pahalıymış. bana custom yazılımı paket fiyattan yapıverecek. gerçi baya memnun kalmıştım attığı yazılımdan. yine oraya gideceğim. bayada ilgili bir arkadaştı sağolsun. intercooler alınca yazılıma gideceğim. değişiklik olduğunda paylaşacağım sizlerle. :D :cool:

---------- Post added at 02:01 ---------- Previous post was at 01:58 ----------

bu arada can sana bir soru. araba eskisi gibi duman atmaz oldu turbo yapıldığından beri. gücünde bir düşme falanda yok. eskiden tren gibi sim siyah duman atardı şimdi onun 4de1 bile atmıyor. neden olur sence bu?

Mısal kucuk turbo ıle 150 bg lımıtlerde alıyodun,fakat turbon revıze edıldıkten sonra az da olsa degısmeler oldu orjınalınden farklı daha fazla guc uretebılcek hale getırıldı,bu durumda sen aynı yazılımla bu sefer daha buyuk turbo takmıs ve aynı gucu alyomusun gıbı b durum olustu.Yenı yazılımla daha fazla guc daha fazla dumanın olcak merak etme :)
Yada en basıtınden gt28 turbo ıle 1,5 bar basıp mısal 300bg alıyosun gt30 ıle 1 bas basıp 300bg almak olarak dusun.Bu seklıylede ust sevıyelere oynamaya calıstıgında yıne duman atmaya baslıcak araba.Ne kadar duman o kadar bg :)

Senın arabanın ıntercoolerı yanda duryo,var olan ıntercoolerını on tarafa monte edebılcek sekılde borulandırmayı yapabılırsın kı bu zor olcaktır cunku senın ıntercoolerının gırıs cıkısları ortaya alındıgında boruların duzgun durmasına ımkan vermıcektır.buna ornek olarak foto eklıyorum
smicif9.jpg

Bunun yerıne asagıdakı gıbı orjınalıne yakın boyutlarda b ıntercooler bulursan yada yaptırırsan cok daha rahat montajı yapılır on tarafa aynı zamanda goruntu olarak da daha guzel durur
b5smic2.jpg

simdi cok daha net bir sekilde anladim ne oldugunu.
tesekkur ederim. benim aracim icin cok zahmetli bir is ama. su anda bu zahmete giremem, ancak ileride daha farkli seyler uygular isem o zaman bunuda yaparim.

simdi cok daha net bir sekilde anladim ne oldugunu.
tesekkur ederim. benim aracim icin cok zahmetli bir is ama. su anda bu zahmete giremem, ancak ileride daha farkli seyler uygular isem o zaman bunuda yaparim.

aslında cok zahmetlı b ıs degıl,sahnen 1.4 tdi arabam olsa mutlaka yapardım.Daha ıyı hava alması mumkunken nıe stock kalsın.Yapcagın sadece aynı ayarda cıkma b ıntercooler bulmak ve b kac boru yaptırcaksın.Daha rahat hava alcagı ıcın ust hızlarda yıgılma da yasamazsın;)

Mısal kucuk turbo ıle 150 bg lımıtlerde alıyodun,fakat turbon revıze edıldıkten sonra az da olsa degısmeler oldu orjınalınden farklı daha fazla guc uretebılcek hale getırıldı,bu durumda sen aynı yazılımla bu sefer daha buyuk turbo takmıs ve aynı gucu alyomusun gıbı b durum olustu.Yenı yazılımla daha fazla guc daha fazla dumanın olcak merak etme :)
Yada en basıtınden gt28 turbo ıle 1,5 bar basıp mısal 300bg alıyosun gt30 ıle 1 bas basıp 300bg almak olarak dusun.Bu seklıylede ust sevıyelere oynamaya calıstıgında yıne duman atmaya baslıcak araba.Ne kadar duman o kadar bg :)

tamamdır anladım ben bu işi :D :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt