Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza titreme problemi

white54

Kayıtlı Üye
Mehaba arkadaşlar,

İbizamı aldığım gibi 15" jant ve lassa 195 55 15 lastik taktırmıştım. Taktırdıktan sonra usta balans için gelirsin demişti.Zaten bi kaç gün sonra arabanın direksiyonu titremeye başlamıştı bende ustanın yanına giderek balans ayarı yaptırdım ve direksiyondaki titreme kesildi.Fakat daha sonralarda arabam sanki az da olsa titreyerek gibi gidiyor.Dün arabayı eşim kullanıyordu ben sağ taraftaydım , titremeyi daha net hissettim.

Şuan aracım 1500 km de , sizce problem neden kaynaklanıyordur. Lastik yanak genişliği 55 olduğunda yoldan gelen titreşimi direk aktarıyormu ,

yoksa jantlarda bir problem mi var_?

takıldığı gün balans yapılması gereliydi ve 1000,1500km sonra tekrar balans ister yeni jant lastik olduğundan.

takıldığı gün balans yapılması gereliydi ve 1000,1500km sonra tekrar balans ister yeni jant lastik olduğundan.

cezmi abinin yazdığı gibi sorun balanslarında ya tekrar balans yaptır yada biraz daha kullanıp titreme fazlalaştığında yaptırırsın

balansı lastikler sökülüp yapıyorlarsa birde araç üzerindeyken yaptırın

Geri
Üst Alt