Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza tdi sport'a DSG sanzıman takılır mı:??

- 48 -

Kayıtlı Üye
bir konuyu merak ettim..şu an param zaten yok..

DSG yeni sistem bir şanzıman bu şanzıman bazı değişikliklerle tdi sport a takılabilir mi ??

proje halınde bunu yapan mutlaka olur ama avrupa yada amerıkada,Turkıyede onu becerebılen cıkmaz kolay kolay.Malıyetı konusunda tdı sport parasına gelır zaten o sanzımanı almak takmak

bende geçtiğimiz gün dsg yi leona düşündüm hanım için kaç lira sandık kırma dsg

bu hafta boyunca arkadaşımın a3 DSG sini kullandım...
pancar motorda hantal kalıyor ama çok rahattı benim motorda olsa diye çok düşündüm...
özellikle tiptronik olarak kullanmak çok keyfli..
tabi bazı eksikler hissettim hissettiğim 6 ileri dsg olmasından mı kaynaklanıyordu yoksa motorundan mı bilmiyorum..
hissettiğim olay şu idi..tiptronikte ben ben vitesi değiştirdikten belli bir süre sonra geçiyordu vites onu anlamadım..

dsg yokkı onlarda bıldıgın trıptronıc sanzıman,dsg olmadıgını beklemeden anlaman lazım abı zaten

dsg yokkı onlarda bıldıgın trıptronıc sanzıman,dsg olmadıgını beklemeden anlaman lazım abı zaten

daha önce dsg kullanma şansım olmadı..araç 2006 olduğu için dsg dir diye tahmin ettim yağlı tip..
ama iyi ki yanılmışım..yoksa çok üzülürdüm övülen şanzıman bu mu diye ben daha hzılı deiştiriyorum çünkü..
çünkü araç bildiğin bekliyor boşluk oluyor..

teşkkürler ama hala dsg istiyorum o ayrı..bir gün nasip olur inşeALLAH :)

daha önce dsg kullanma şansım olmadı..araç 2006 olduğu için dsg dir diye tahmin ettim yağlı tip..
ama iyi ki yanılmışım..yoksa çok üzülürdüm övülen şanzıman bu mu diye ben daha hzılı deiştiriyorum çünkü..
çünkü araç bildiğin bekliyor boşluk oluyor..

teşkkürler ama hala dsg istiyorum o ayrı..bir gün nasip olur inşeALLAH :)

ınsallah tdi fr dsg alırsın abı o zaman :)

DSG li bir TDi araç alırsanız daha az maliyetli olacaktır.

*DSG şanızmanın...
*Pedal tertibatı...
*Bunların montajı ve kalibrasyonu...
Mekanik adaptastam olarak bittikten sonra
*Elektronik sistemler ve bunların kurulumu...
*İlk montajdan sonra karşılaşabileceğiniz eksiklik ve bunların zaman içinde giderilmesi.

DSG şanzıman ne kadar manuel disiplinine benzer çalışıyor olasada, elektronik kontrol üniteleri var ve bunlar mevcut motorlar ile uyum içinde. Sizin motorunuzun elektrik tesisatında ne buna yer vardır nede böyle bir sistem hazırlık vardır.

Asla imkansız değil, ama büyük fedakarlıklar gerektirir.
Hem nakit ve vakit olarak...

En basiti şöyle olacaktır: DSG şanızmana sahip bir dizel motor alırsınız misal 2.0 TDİ 170HP lik Passat motoru vs.
Bunu aracınıza takarsınız. Motor ve şanzıman bütün elektrnik hatları ve ECU ları ile elinizde olmalı. Mevcut elektronik tesisatı kendi aracınızınkini söküp iptal ederek kurarsınız.

Buda ucuz ve kolay bir yöntem değil ama.

bir konuyu merak ettim..şu an param zaten yok..

DSG yeni sistem bir şanzıman bu şanzıman bazı değişikliklerle tdi sport a takılabilir mi ??

abi dsg de vites değiştirdiğini sadece motorun azalan gürültüsünden anlıosun öyle boşluk flan oluyo ama dsg de giğer otomatik şanzımanlar gibi yüksek tork istior nekadar yüksek tork olursa okadar rahat değiştirio sanırım yani ben iki farklı otomatik araçta bunu hissettim

Geri
Üst Alt