Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

ibiza tdı rolentide titreme sorunu

Konu, 'Mk4 (2002-2008)' kısmında eengineer tarafından paylaşıldı.

1. eengineer

eengineer SCW Üyesi

579
    114
    43
    Arkadaşlar,

2007 ibiza TDI aracımda rolentide iken hissedilir fakat hafif bir titreme hali var. motor devri sabit 880 civarında, ve sürekli aynı şiddette bir titreme var. Direksiyonu veya vites kolunu tuttuğunuzda titriyorsunuz hafif hafif :)Tüm ibizalarda böyle bir durum söz konusu mu yoksa benim aracımda bir problem mi var.

2. kfy

kfy
    Administrator

12.593
    5.263
    113
    çekişinde düşme veya gaza basarken kasma varmı?

3. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    enjektörlerde sıkıntı olabilir..

4. eengineer

eengineer SCW Üyesi

579
    114
    43
    Çekişi fena değil ama öyle uçuyor da değil :) aracı alırken Bosch serviste dyno'ya çıkartıp makineye bağlatmıştım. Enjektörlerin normal olduğunu ama aracın 120'den sonra hızlanmasının yavaşladığını söylemişti. Turbodan kaynaklanabilir de dedi ama pek ihtimal vermedim. Ben bakımsız olmasına bağlamıştım, bakımları yaptırdım ama bir değişiklik olmadı.

5. kfy

kfy
    Administrator

12.593
    5.263
    113
    binek araçlardan yana pek bilgim yok fakat intercool tıkanmış tır büyük ihtimal... temizlenmesi senin bu konuda tüm sorunlarını halleder.

6. eengineer

eengineer SCW Üyesi

579
    114
    43
    araç 50.000 km'de bu kadar erken tıkanır mı? birde bunu nerde ve ne kadar maliyetle temizletebilirim, fikir verebilir misiniz.

7. kfy

kfy
    Administrator

12.593
    5.263
    113
    kulladığın yakıttan kaynaklı...tüm dizel servisleri sorununu halleder.

8. eengineer

eengineer SCW Üyesi

579
    114
    43
    Çok teşekkürler, ilk fırsatta bu çözümü denemeye çalışacağım...

9. kfy

kfy
    Administrator

12.593
    5.263
    113
    tabii benimki tahmin. aracı kullanmak net yorum daha sağlıklı olucaktır.tecrübeli usta daha sağlıklı bilgi verir fakat unutma temizlik yaptırmak maliyet düşük olduğundan başka fikirler üretilebilir.:)

10. eengineer

eengineer SCW Üyesi

579
    114
    43
    İşte bende o tecrübeli motor ustasına ihtiyacım var :) mümkünse avrupa yakasında ibizama bakınca ciğerini okuyacak bir usta lazım bana :)

Sayfayı Paylaş