Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza tdı rolentide titreme sorunu

eengineer

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,

2007 ibiza TDI aracımda rolentide iken hissedilir fakat hafif bir titreme hali var. motor devri sabit 880 civarında, ve sürekli aynı şiddette bir titreme var. Direksiyonu veya vites kolunu tuttuğunuzda titriyorsunuz hafif hafif :)Tüm ibizalarda böyle bir durum söz konusu mu yoksa benim aracımda bir problem mi var.

çekişinde düşme veya gaza basarken kasma varmı?

enjektörlerde sıkıntı olabilir..

çekişinde düşme veya gaza basarken kasma varmı?

Çekişi fena değil ama öyle uçuyor da değil :) aracı alırken Bosch serviste dyno'ya çıkartıp makineye bağlatmıştım. Enjektörlerin normal olduğunu ama aracın 120'den sonra hızlanmasının yavaşladığını söylemişti. Turbodan kaynaklanabilir de dedi ama pek ihtimal vermedim. Ben bakımsız olmasına bağlamıştım, bakımları yaptırdım ama bir değişiklik olmadı.

binek araçlardan yana pek bilgim yok fakat intercool tıkanmış tır büyük ihtimal... temizlenmesi senin bu konuda tüm sorunlarını halleder.

binek araçlardan yana pek bilgim yok fakat intercool tıkanmış tır büyük ihtimal... temizlenmesi senin bu konuda tüm sorunlarını halleder.

araç 50.000 km'de bu kadar erken tıkanır mı? birde bunu nerde ve ne kadar maliyetle temizletebilirim, fikir verebilir misiniz.

kulladığın yakıttan kaynaklı...tüm dizel servisleri sorununu halleder.

tabii benimki tahmin. aracı kullanmak net yorum daha sağlıklı olucaktır.tecrübeli usta daha sağlıklı bilgi verir fakat unutma temizlik yaptırmak maliyet düşük olduğundan başka fikirler üretilebilir.:)

tabii benimki tahmin. aracı kullanmak net yorum daha sağlıklı olucaktır.tecrübeli usta daha sağlıklı bilgi verir fakat unutma temizlik yaptırmak maliyet düşük olduğundan başka fikirler üretilebilir.:)

İşte bende o tecrübeli motor ustasına ihtiyacım var :) mümkünse avrupa yakasında ibizama bakınca ciğerini okuyacak bir usta lazım bana :)

Geri
Üst Alt