Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza TDI & REVO hizlanma

maşallah:)
benden de; magachipslisi+orj.jant/lastiklisi+sedanı+sıcak motorlusu+full depolusu;kuru zemin-patinajsız kalkış : http://www.streetfire.net/video/201006092150mpg_2029682.htm(eski tel. ile çektim,havalar düzelince 640x480@30fps gelecek..
eskiden kalan alışkanlıktan dolayı mı 4200de değiştiriyorsun vitesi,yoksa kesici orda mı başlıyor??:confused:

stock ile karşılaştıran arkadaşa ise; gerek tüketim,gerek devirlenme isteği olsun herşeyiyle değiyor..chip candır :)

evet vitesi erken değiştirmiş olabilir, yani aracı zorlamadı ise birşey diyemem ama vites aralıkları ve yürüyüşü ile bana çok farklı gözükmedi..

evet vitesi erken değiştirmiş olabilir, yani aracı zorlamadı ise birşey diyemem ama vites aralıkları ve yürüyüşü ile bana çok farklı gözükmedi..
her ne kadar yazılımlarımız farklı görünse de erken değiştirmiş gibi geliyor; o 300rpmlik redline artışı bile yetiyor; kesintisiz olarak..benim videoda 1.vites hariç 4500de değiştirdim..

benim beklentilerim fazla da olabilir bilemiyorum, beraber kalkıp bakmak lazım.. :eek:key:

o nasıl bı anlık tuketım 22 nın ustune cıkmıyor:D

arkadaslar alinti yapmadan toptan cevap verecegim yorumlariniza :)

1- motorum soguk gozukuyor cunku intercooler'a ve kaputun altina nitrojen siktim verimli olsun diye :D
(saka bir yana arabayi calistirdiktan 15 dakika sonra cektim o vdeoyu. gece cenklerden donerken cevizlibagda bastim. bahcelievlerden cevizlibaga geldigim yani..)

2- arac stock 1.4 tdi dan cok farkli. farki videodan anlamamis olmaniz cok dogal. cunku 2.0 motorlu bi cuprayi 240 hpden 280 hp ye cikarmadik. 1.4 TDI i 80 hpden 100kusurlu rakamlara cikardik. yani beklentiyi abartmamak lazim :)
ben kendi aracimdan sonra stock 1.4 tdi in direksiyonuna oturdum hemen ve yola ciktigimda chip'in nasil bir etki yarattigina sahit oldum.
ayrica engin aracimin gidisi hakkinda yorum yapabilir. kendisi sahit oldu.

3- devir bandi icin erken degistirdigimi dusunuyorsaniz; erken degil. 4300 devire kadar sabit 1.3 bar ile yuruyorum ve 4500te arac direk kesiliyor. o yuzden 4000'i buldugum zaman vites buyutuyorum.

4- 1.4 TDI icin findik turbo denmis ama bizimkisiler pek findik sayilmiyor.. bizim eksik yanimiz silindir.. hatta turbomuz bircok dizle gore daha buyuk ve o yuzden daha yuksek devirde dolup daha yuksek devirlerde basinci sabit tutabiliyor. bi de vites araliklarimiz cok uzun.. onun da performansa olumsuz etkisi var. 6 ileri olsaymis daha performansli olabilirmis.

maaşallah kazasız belasız Rıza.. :)

Geri
Üst Alt