Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza tdı performans artışı

bu arada bir şeyi belirtmek isterim ki ibiza 80hp ile polo tdı arasında fark var bnce. bnm aracımın hızlanması chip öncesi poloya göre daha ii gibime geldi. zaten arada 5 hp fark var ama ben kullanmıştım poloyu, ibizaya göre çok hantalmış hissi veriyordu.

arkadaşlar bir de power box diye birşey var. hatta celox power box, ünlü bir markaymış. bi arkadaşım satayım dedi hiç kullanmamış, ingiltereden almış. garantisi yok ama. 150 tl ye verecek oradan 90 paund a almış. güç artışı sağlıyormuş, takıp çıkarılabilen bir cihaz. chip vs gibi bişey diil. 10-15 bg kadar güç artışı sağlıyormuş, sizce kullanılabilir bir cihaz mıdır? yorumlarınızı bekliyorum

Powerbox tan kesinlikle aynı verim alınmıyor..

Powerbox tan kesinlikle aynı verim alınmıyor..

ewt orası öyleymiş ama aracın beyniyle de oynanmadan güç alınabiliyormuş. ufacık bir alet zaten. tak çıkart mantığıyla çalışıyormuş. peki fiyat olarak dedğim cihazı bilen var mıdır? nasıldır?

ömer karar verdin mi kardeş? ben de aynı senin durumundayım napacağımı bilmiiorm :=) içim gidiyo ama..

ben düşüne düşüne arabanın bu halini sevmeye başladım :) bakalım sende ne olacak son durum :) işin açıkçası benim motora veya turboya zarar verme, ömrü kısaltma endişem var.. buda frenleme yapıyor :) kucakta turbo gzemeyelim sonra :)

power box beynı yanıltma mantıgı ıle calısır o yuzden saglık flan degıldır sadece sokulup takılabılmesı ınsanlara cekıcı gelıyor ama yazılım gıbı ıstedıgın mudahaleyı yapamazsın,ayrıca ısın ehlı kısı yada markalara yazılım yaptırmak varken bu tarz gereksız uygulamalara yonelmeyın hıc

Power box tan kasıt araacın hangi sensörüne takılıp neyi değiştiriyor. Örneğin aracımda var benden önceki sahibi almış G21 sensörüne takılıp sıcaklıklığı yanıltıyor ve hissedilir bir fark elde ediliyor. Eee tabiki zorlamalar sonucu siyah dumanda cabası. Arkamdan siyah duman çıkartacak her türlü işleme karşıyım.

son hız olarak 200 den bahsetmişsiniz ancak ben zaten 1.4 tdı 80 hp ibizamla son hız olarak bir kere 195 diğer denemelerimde de hep 192 193 ü gördüm. o kadar hp artışı sadece 5-6 km/h mı arttırabiliyormuş?? :S
geç de olsa cavaplayayım,yeni gördüm;
200civarı dedim,çünkü ileride yoğunluğu görünce son birkaç saniye kadrana bakmadım,geçen gece denemeye çıktım;196 çıktı tam olarak.. vites oranları neticede aynı ve 4500devir civarı yapıyor,ötesi yok..dyno üzerinde de aynı hız çıkmıştı,acaba cihazın da mı hata payı var..?? kadran aynı,dyno verisi aynı.. aradaki fark şu;bu hıza ulaşman daha az efor gerektirip daha çabuk oluyor.. tıpkı benim gibi kaptırmış giden hyundai era 1.5crdi vgt'yi tahminen 5-7 kmh farkla geçtim.. ayrıca stock focus hb 1.6tdci 109luğu 0-100 ve rollingde geçiyorum,son hızda vites oranlarından dolayı focus arayı kapatıyor ve bir süre sonra da geçiyor... aynı motora sahip 308hdi da geçildi roll ve 0-100de bana..cordoba,bu kadar sert süspansiyona sahip olmasına rağmen, topuklayınca nasıl kafa kaldırıyor:hosgeldin:
ayrıca denemeye çıktığım gece ne hikmetse Kavacık'ta uygulama vardı,saat 2 gibi,onlar yüzünden dur-kalk yaptım:p bir de 180 falanken,önüme kıran chevrolet cruze da(120 gidiyordur tahmini) iyi bir sellektör silsilesi yedi..kazasız belasız denedim nihayetinde.. uzun lafın kısası saklı beygirler-potansiyel ortaya çıkıyor,fizik kuralları dahilinde tabi..

Arkadaşlar şimdi yazılım yaptık güzel, iyi bir yere yaptırılır ve bilinçli kullanılırsa turboyu kucaklamayız :) buda güzel :) peki neden chip atınca kara duman atıyoruz :S bu aracın yakıtı tam yakamadığını ve egzosttan attığını gösteriyor olsa gerek... bu durum kurum oluşmalarına ve zamanla motor ve takip eden bileşenlerine zarar vermez mi? Burda sorum şu ki :) hem yazılım yapıp hemde kara duman atmamanın bir yolu var mıdır? varsa nedir?

Bilgilerinden ve sorularından istifade ettiğim herkeze çok teşekküler :):):)

Arkadaşlar şimdi yazılım yaptık güzel, iyi bir yere yaptırılır ve bilinçli kullanılırsa turboyu kucaklamayız :) buda güzel :) peki neden chip atınca kara duman atıyoruz :S bu aracın yakıtı tam yakamadığını ve egzosttan attığını gösteriyor olsa gerek... bu durum kurum oluşmalarına ve zamanla motor ve takip eden bileşenlerine zarar vermez mi? Burda sorum şu ki :) hem yazılım yapıp hemde kara duman atmamanın bir yolu var mıdır? varsa nedir?

Bilgilerinden ve sorularından istifade ettiğim herkeze çok teşekküler :):):)

Duman atmadan yüksek beygir gücü imkansız gibi. 75hp aracı 85 yapsak belki atmazda 95 vb.. rakamlara alsak dumanı atar.

Geri
Üst Alt