Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza tdı rolentide titreme sorunu

İşte bende o tecrübeli motor ustasına ihtiyacım var :) mümkünse avrupa yakasında ibizama bakınca ciğerini okuyacak bir usta lazım bana :)

Maslak sanayıde Rosso Corsa fırat ustaya gıdebılırsın,kendı ustamdır Can tavsıye ettın dersın

Dizel pompa tamiri yapan yerler var. Ayrıntılı bilgisayarlar oluyo oralarda. Enjektörlerin değerlerine tek tek bakabiliyolar. Bazen yeniden programlama ile geçer, bazen tamir gerekir. Enjektörlerin sökülmesi gerekirse iyi bir yerde söktürüp taktırın. Üst kapak sökülüp takılırken araca özel tork anahtarıyla sıkılması lazım vidaların.

Aracı alırken enjektör değerlerine bakmışlardı bosh serviste, orda da tek tek görebiliyorlar... normal olduğunu düzgün çalıştığını problemin turbodan kaynaklanabileceğini söylemişlerdi. Benim tam anlayamadığım 120'ye kadar seri çıkan bir araç 120den sonra kasılıyorsa neden turbo problemli olabiliyor? sonuçta beslemese zaten 120 ye öyle çıkamazsın.. ? Şimdi netice olarak Cezmi abi intercooler'a baktımamaı tavsiye etti, enjektör de de olabilir diyorsunuz, olmazsa bi maslak yapıp Can'ın ustasına uğramak lazım.. başından geçen biri olsa şu titreme olayına bir parmak bassa :):)

Turbo rölantide çalışmadığı için titremeye sebep olacağını sanmam. Aracın vakum hortumlarını da kontrol etmelisiniz. Vakumdaki kaçaklar da titremeye sebep olur.

Sorunu çözemediyseniz maslak sanayide arkadaşımın özel vw grubu servisi bulunmaktadır. Sizi orayada yönlendirebilirim. ÖM ile bana ulaşabilirsiniz gerekirse

Arkadaşlar, tavsiyeleriniz için çok teşekkürler,, sağ olasınız :) iyi ki varsınız... mevzuyu araştırmaya devam ediyorum ama maslak sanayiye uğrayıp motoru baktırmam gerekecek, iyi bir ustaya göstermem gerek.. hadi hayırlısı...

Toplamak gerekirse eğer;

Araçta iki sorun var,

1- Rolentide hafif aynı tonda sürekli bir titreme var,
2- Araç 120 den sonra hızlanmayı yavaşlatıp kasılmaya başlıyor...

ikisi aynı problemden mi yoksa farklı nedenlerden mi olmalıdır? 120'den sonra kesilmesi turbo ile ilgili olabilir mi?

bi usta görmediği sürece bi sürü fikir çıkabilir ortaya..
hiç beklenmedik ucuz bişi de sebep oluyo olabilir..bi arkadaşımın dizel Focus'u artık devir kesiciye çok daha ilerde giriyo yazılım falan da yok kim bilir neden..bunun gibi.. :)

Toplamak gerekirse eğer;

Araçta iki sorun var,

1- Rolentide hafif aynı tonda sürekli bir titreme var,
2- Araç 120 den sonra hızlanmayı yavaşlatıp kasılmaya başlıyor...

ikisi aynı problemden mi yoksa farklı nedenlerden mi olmalıdır? 120'den sonra kesilmesi turbo ile ilgili olabilir mi?

Olsa idi bir Turbo boost sizde direk takip ederdik hızlanma olayını ? Ama bununda bir çok nedeni var afaki konuşmak için bu konuda usta olmak lazım malesef. Hava debi ölçeri bile kirlendiğinde sınırlama yaptırır araca !

eğer rölantideyken anlık tüketim 0.6 üzerindeyse enjektörlerinde sıkıntı var demektir titreme ondan yapar. enjektör fazla mazot püskürtüyor olabilir. herhangi bir işlem yapmadan önce aracı bilgisayara bağlatmanızı tavsiye ederim. enjektörler fazla püskürtme yapıyorsa bilgisayardan görünür.

Geri
Üst Alt