Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza tdı performans artışı

eengineer

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,

2007 48.000'deki ibiza TDI aracımdan chip veya yazılım yapmadan performans artışı alabilir miyiz? birde petek radyatör ızgarası ve ön tampon altı spoyler temini için yardımlarınızı bekliyorum...

neden yazılım yapmadan.. :)

hava filtresi ve düz boru egzozla alabilirsin ama ikisinde toplasan max. 10 hp alırsın

Chip ve yazılım zaten aynı seyler ıkısıde olmadan sadece egsoz yaptırsanız arabanıza cok fazla guc almazsınız cunku herhangı b basınc artısı olmadan egsoz yaptırmanın da cok fazla geregı yok alcagınız en fazla 5-6 bg olsun,ayrıca arabanızın motoru nedır 1.4 ,1.9 ?

Öncelikle cevap veren herkese çok teşekkür ederim, bende biraz orjinallik takıntısı var, yazılım atarsam orjinallikten çıkıp motora az da olsa zarar vereceği şüphesini taşıyorum bu bakımdan yazılım olmadan demiştim... aracım 1.4 tdı 80 hp, yazılım uygulaması yaptırmaya karar versem nerde? ne kadar masrafla? ve ne kadar performans artışı ile bu işi yaptırabilirim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :):)

30-35bg gıbı b artıs soz konusun bunlarda en ust degerler arabanın saglıklı yuruyebılmesınde,hatta 30bg lerdekı b artıs benım dusuncemle turboya zarar vermıcek sekılde b katkı saglar.Fıyat olarak ortalama 600-700 lıra gıbı rakamlara yapılıyor.Yazılım konusunda bu ısı daha once yapmıs kendınce bellı baslı yerlerde ısmı duzgun anılan kısılere yaptırmalısınız.

30-35bg gıbı b artıs soz konusun bunlarda en ust degerler arabanın saglıklı yuruyebılmesınde,hatta 30bg lerdekı b artıs benım dusuncemle turboya zarar vermıcek sekılde b katkı saglar.Fıyat olarak ortalama 600-700 lıra gıbı rakamlara yapılıyor.Yazılım konusunda bu ısı daha once yapmıs kendınce bellı baslı yerlerde ısmı duzgun anılan kısılere yaptırmalısınız.

yazılım konusuna pek hakim değilim , araştırma aşamasındayım, orjinal yazılım atılması ile chip atılmasından farklı şeyler gibi bahsediliyor forumlarda halbuki farkı yok bildiğim kadarı ile, beyne girip motorun ne kadar yakıt ve hava karışımı alacağı değerleri ile oynuyorsunuz değilmi? yanlış biliyorsam düzeltin lütfen... birde ibiza ya uygulama yaptırmış arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim.. sorun yaşaan var mı? nereye yaptırdılar? ne kadara mal oldu? ne kadar performans farkı oldu gibi...

Bu arada makine mühendisi bir arkadaşım var kendisinde dizel golf var yeni kasa .. arkadaş performans modifiye hastası... şöyle bir tavsiyesi oldu, ne dersiniz... her vites için red line hattına dayanıp arabayı birkaç dakika red hattı üzerinde tutuyorsunuz -1-2-3-4 devam ediyorsunuz, motorun kurumları atarak performans artışı verebileceğini tavsiye etti ne dersiniz...

Yazılım konusunda içiniz rahat olabilir. En sağlam güç artışı alma yolu. Ancak 0 arabada bile hiçbirşeyin %100 sorunsuz olacağı hakkında garanti yoktur. Yazılım atılır, ertesi gün Turbo patlar. Çok düşük bi ihtimal. Ama olabilecek bişeydir.
Yazılımla yapılan başlıca şey, enjeksiyonu yükseltiyolar, hava yakıt karışımını açıyolar ve Turbo basıncını yükseltiyolar.
Arkadaşınızın tavsiye ettiği yolla performans artışı almak diye bişey söz konusu değil :) Sadece kurum bağlayan bazı yerlerdeki kurumlar azalır. Buda hissedilir bi güç artışı sağlamaz.

yazılım konusuna pek hakim değilim , araştırma aşamasındayım, orjinal yazılım atılması ile chip atılmasından farklı şeyler gibi bahsediliyor forumlarda halbuki farkı yok bildiğim kadarı ile, beyne girip motorun ne kadar yakıt ve hava karışımı alacağı değerleri ile oynuyorsunuz değilmi? yanlış biliyorsam düzeltin lütfen... birde ibiza ya uygulama yaptırmış arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim.. sorun yaşaan var mı? nereye yaptırdılar? ne kadara mal oldu? ne kadar performans farkı oldu gibi...

Bu arada makine mühendisi bir arkadaşım var kendisinde dizel golf var yeni kasa .. arkadaş performans modifiye hastası... şöyle bir tavsiyesi oldu, ne dersiniz... her vites için red line hattına dayanıp arabayı birkaç dakika red hattı üzerinde tutuyorsunuz -1-2-3-4 devam ediyorsunuz, motorun kurumları atarak performans artışı verebileceğini tavsiye etti ne dersiniz...

eskıden ınsanların chıp taktırmak olarak soyledıklerı sey eskı tıp beyınlerde obd uzerınden yazılım yuklenememesınden dolayı beyın acılıp epromun sokulmesı yazılımın yuklenmesı ve yenıden yerıne lehımlenmesı ıslemıydı.Artık cogu arabada Obd ustunden yazılım yuklenebıldıgı ıcın yenı tabırımız "yazılım yukletmek " oluyor:)

araçlarımızın motorları aynı.. odb soketinden 20 dakikada(10 dakika orjinalin yedeklenmesi-10 dakika da custom map yüklenmesi) yazılım işi bitti,ödemeyi yapmadan bir test sürüşüne çıktım,birinci viteste kendini belli etti,2ye attığımda sara sara yürüdü,orjinale alışınca ilk başlarda böyle oluyor..sonradan alıştığımda ise dipgaz nadir yapıyorsun,ihtiyaç kalmıyor günlük kullanımda.. benim değerler 100hp/260nm olarak çıktı.. ben sonuna kadar tavsiye ederim,custom yazılım olursa daha iyi,istek dahilinde oynamalar yapılabiliyor paket yazılımların aksine.. 2000devir altı artık işkence değil,rahat rahat yürüme devreleri oluyor.. ben megachipste yaptırdım(reklam olarak algılanmasın,sorulduğu için belirttim),elektronik egr iptali chipe dahil..turbo basıncı,tork limitörü,yakıt v.s. değerlerle oynandı..dipgazda biraz duman var,yakıt da basmazsan azalıyor,basarsan zaten düşünmüyorsun.. 0-100üm 10 saniye civarı çıktı;patinaj çekmeden kalkarak,kronomotre ile kadrana bakılarak yapılan ölçüm sonucu,son hızı da hemen uygulamayı yaptırıp eve dönerken deneyebildim;200 civarı çıktı,ileride köprü yoğunluğu başladığı için daha zorlamadım.. cordoba başlığında açtığım konuda dynosheetim var..

Geri
Üst Alt