Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Style Plus Full link Aktivasyonu

kaannche

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhabalar;

Araçlardaki Full link sistemini açtıran arkadaşlar varsa buradan hangi işlemleri yaptırdıklarını paylaşabilirler mi? Sadece bir kod mu giriliyor yoksa donanımsal olarak (usb portu ya da ekranda) bir değişiklik yapılıyor mu? Tahminim sadece yazılım ile bu sistemin aktif hale getirildiği yönünde. Ama eğer donanımda da değişiklikler yapılıyorsa o zaman neden hazır olan donanım başta kullanılmıyorda tekrar değiştiriliyor?

Bizim araçların avrupada satılan modellerinde bu sistem aktif halde gelmekte. Ancak Türkiye' de doğuş grubu lisans çalışmalarından dolayı aktif değil diyordu. Tamam lisans çalışmalarını bekledik, aktif oldu, e sevgili doğuş grubu neden 1000 TL para istiyorsun? Bu arabanın standart donanımında bu özellik varken biz niye aktif etmek için para ödüyoruz? Seat' a mail attığınzda sizi Doğuş Grubu' na yönlendiriyor.

Şu an Opel Astra kullanan bir arkadaşım mirror link özelliğini aktif bir şekilde kullanabilmektedir. Mirror link bizim full link sisteminin içindeki bir özelliktir ve eğer astrada var ise ibizada neden yok?
Bir ürünü satın alırken ona ödediğimiz paraya ilaveten hangimiz bizim olan bir şeyi kullanmak için para ödüyoruz?

Bu konuda aklımda çok soru işaretleri var. Ve bence doğuş grubu gereksiz bir para istiyor.

Sizlerin düşünceleri veya bilginiz varsa paylaşın lütfen. İyi forumlar.

Arkadaşlar merhabalar;

Araçlardaki Full link sistemini açtıran arkadaşlar varsa buradan hangi işlemleri yaptırdıklarını paylaşabilirler mi? Sadece bir kod mu giriliyor yoksa donanımsal olarak (usb portu ya da ekranda) bir değişiklik yapılıyor mu? Tahminim sadece yazılım ile bu sistemin aktif hale getirildiği yönünde. Ama eğer donanımda da değişiklikler yapılıyorsa o zaman neden hazır olan donanım başta kullanılmıyorda tekrar değiştiriliyor?

Bizim araçların avrupada satılan modellerinde bu sistem aktif halde gelmekte. Ancak Türkiye' de doğuş grubu lisans çalışmalarından dolayı aktif değil diyordu. Tamam lisans çalışmalarını bekledik, aktif oldu, e sevgili doğuş grubu neden 1000 TL para istiyorsun? Bu arabanın standart donanımında bu özellik varken biz niye aktif etmek için para ödüyoruz? Seat' a mail attığınzda sizi Doğuş Grubu' na yönlendiriyor.

Şu an Opel Astra kullanan bir arkadaşım mirror link özelliğini aktif bir şekilde kullanabilmektedir. Mirror link bizim full link sisteminin içindeki bir özelliktir ve eğer astrada var ise ibizada neden yok?
Bir ürünü satın alırken ona ödediğimiz paraya ilaveten hangimiz bizim olan bir şeyi kullanmak için para ödüyoruz?

Bu konuda aklımda çok soru işaretleri var. Ve bence doğuş grubu gereksiz bir para istiyor.

Sizlerin düşünceleri veya bilginiz varsa paylaşın lütfen. İyi forumlar.

Bu duruma ben de çok kızıyorum açıkçası. Kullanıcılar Full link donanımına sahip bir ekrana para ödüyorlar. Bu opsiyonun içerisinde bu özelliğin ücretsiz olarak gelmesi gerekiyor. Ama sanırım bazı güvenlik sebebiyle Türkiye' de çeşitli sıkıntılar yaşadıkları için bu özelliği belli bir ücret karşılığında açıyorlar diye biliyorum. Fullink' i açtırmak için başvurduğunuzda aracın şasi numarasıyla birlikte yurtdışına online olarak diğer bilgiler gönderiliyor. Oradaki arkadaşlar da aracınıza özel bir kod oluşturarak yine online olarak servise bu kodu iletiyor. Tıpkı araca yeni takılan teyplerin kod istemesi gibi birşey. Ama bayilerde ücretsiz olarak açılacağını söylemeleri yanıltıcı bilgiye giriyor bence.

Katılıyorum aracı satarken hiç ücretinden bahsedilmedi sadece dekleri gibi bir kod verilecek sisteme tanıtılacak ama bakıyorumsa şimdi 1000 lira gbi bi miktar isteniyor sanırım

Merhaba
Doğuş Maslak ibiza için 800-1000 tl diyor. Ben aracı 2 ay önce aldım. Almadan öncede skoda fabia bakıyordum. Skoda full linki açık veriyor. Sonuçt aynı grubun aracı. Seat skodadan daha çok talep edildiği için bunuda ranta çevirmişler.

Evet 6.5 inç ekrana sahip olan ve media plus opsiyonuyla satın alınan 2016 model leon fr aracımda da fullink malesef pasif.Bu özellik araçta olmasina ragmen kullanamiyoruz.Ücret ödeyip ekstra para istemeleri tam bir saçmalık milyarlarca lira öde araç al sora olan özellik için aktif hale gelsin diye tekrar para öde! Bari video izleme açık olsaydi usb den.O da kapalı!
[doublepost=1477992931,1477992534][/doublepost]Şikayet maili atın arkadaşlar bu konu ile ilgili.Ne kadar çok şikayet o kadar ciddiye alınacağını düşünüyorum konunun..Avrupada aktif olarak gelen şey burda neden ücretli? Çok saçma...!

Skodanin full linki acik vermesi bizim icin hakkimizi aramak adina bir emsal olabilir. Sadece fiyatlandirma detayinda veya faturada skoda full link icin bir ucret yaziyor mu buna ulasabilirsek belki bi isimize yarayabilir. Skodaci tanidigi olanin yardimi dokunursa sevinirim bu konuda.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

selam beyler full link konusunda bir gelişme oldumu hala ek ücretlemi aktive ediyorlar

Hala daha ek ücret talep ediyolar 6.5 inc kullanıyorum esenler giyimkent avek 1200 1500 arası diyor... bilginize

selam beyler full link konusunda bir gelişme oldumu hala ek ücretlemi aktive ediyorlar
Sorduğum servis 1200 TL istedi. Bir başka servis ise elinde bulunduğunu ama tam anlamıyla çalışmadığını söyledi. Zaten Android oto için Türkiye anlaşması henüz yapılmamış. Yani telefonunuz Android ise fullink çalışmayacak.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt