Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza style mi ? Yeni nissan note 1.2 tekna mı?

emre yamanlı

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Merhaba;

Uzun zamandır 2. el arayışım artık kabak tadı verdi. Borca girip sıfır almaya karar verdim.

Bugün Seat Erya ve Nissana gittim.

ibiza style 1.4 manuel vites + 16" CARTAGO Black Alüminyum Alaşım Jantlar siyah + Teknik Paket : 39.850
Untitled-1.jpg
Yeni Nissan Note 1.2 benzinli Tekna Paket (en üst donanımın bir altı) 47.000 Kampanyalı satış fiyatı... Fakat 41.000 lira bırakacaklar (dolu yağışından etkilenen araçlardan). Doğ uş grubunda dolu hasarlı araçların hepsi tükenmiş.
337.jpg
Note yeni kasasını çok begendim. Fazlasıyla geniş, özellikle arka koltuklar ve ön görüş mesafesi. Büyük olan bagaj, arka koltukların kızaklı olması ile daha genişliyor. Oldukça donamlı bir araç. Renk için fiyat farkı yok...

araçta far ve yağmur sensörü
asp
esp
ebd
Eco Sürüş Modu
stop start sistemi
Fren Destek Sistemi
6 hava yastığı
yol bilgisayarı
ileri geri hareket eden arka koltuk
otmatik klima
otomatik yanan farlar
gündüz ve sis farı
hız sabitleme ve sınırlama
lastik basınç uyarı sist.
vites değiştırme uyarı sistemi
Direksiyondan Kumanda Ünitesi
ön ve arka kol desteği (arka kol dayamada 2 adet bardaklık)

Gibi özelikleri var...

Sizce hangisini tercih etmeliyim ?

Saygılar.

Merhaba benim fikrimi sorarsan ben Seat derim. Nissan ilerde sorun cikarabilir. Öyle düşünüyorum. Aldigin paket de gayet güzel her özellik mevcut. Ama Seat farkli bende yeni aldim araci gayet memnunum. Sürüş motor aksan olur Seat daha uzun ömürlü olur. Seattan vazgecme . Seat asktir :)

teşekkürler Oguz yorumların için. inan aklımda seat var, çokda seviyorum.Ama bugün bana arka koltuklar hem dar hem alçak geldi, bildiğin kafam değiyor tavana... Sürücü tarafında dijital klima, dizime çarpıyor mesela... birde kapılar açınca böyle düşecekmiş gibi geldi esnemesi çok fazla. Sakın yanlış anlamayın sizin araçları kötülemiyorum.
bilemedim bende ne yapacağımı sizlere danışayım dedim.

Tabiki seat ibiza style tartışmaya gerek yok ben ibizandan cok memnunum @beyazuçuş un kinden de cok cok nemnunum onasıl gidiyo öyle

Beni EDS'ler İYİ Tanır

Benzinde kullanınca note biraz daha avantajlı.
Ancak yarın öbür gün lpg takılıyor mu acaba note'ye ? (lpg taktırmam diyorsanız sorun yok tabi)
Genişlik de note önde.
Performans dersen 1.4 ibiza bir tık daha önde...
Tip olarak ikisi de bence güzel...
Note olsun, jazz olsun colt olsun tarz olarak sevdiğim araçlar. Hatta ibizadan önce colt almaktan direkten dönmüştüm.
Valla seninki zor soru. Note de sonuçta dolu bir araç ancak şu dolu hasarlı yazman benim kafamı karıştırdı. Sonuçta sıfır araç alıyorum ve tavanda kaputta daha önceden dolu hasarları oluşmuş. Ne bilim yani belki iz kalmamış yapmışlardır. Ancak ben istemezdim. Olmuşken hasarsız olsun derim.
İbiza'mdan memnunum ama ben hasarsız bir note da alabilirdim heralde...
Daha önce sürme fırsatım olmadı ama yorumlarına ve videolarına baktım 130-140 gibi hızlarda özellikle otoban ve uzun yollarda yandan gelen rüzgarlardan bariz şekilde etkilendiğini söylüyorlardı note için. Senin için sorun mu bilemem...
Aslında biraz daha para varsa ya da dolu hasarlı :D uygun fiyata dizel note varsa alınabilir...
Ben alabilirdim.
Ancak şu turbosuz 1.2 araçlara milletimin insanı biraz soğuk. Turbolu 1.2 araçlara acaba bayırda bayılır mı performansı yeter mi kasayı çeker mi diye ön yargıyla yaklaşıyorlar ki turbosuz araca neler derler neler...
Evet evet dizel olursa note derdim...

Yorum için teşekkürler bora. Lpg hiç düşünmüyorum. Ne şimdi ne ilerde.

Dediğin gibi inanılmaz geniş bi araç.

Colt için direkten döndüğünü biliyorum :)

Dolu hasarına gelince, bizim arkadaş aynı yerden dolu hasarlı nissan qashqai aldı araçta hiçbirşey, kayıtlarda gözükmüyor.Ve 10 bine yakın indirimle aldı. Birçok otomobil firmasıda bunu yaptı. Seat ta ne yazıkki kalmamış. Ciddi bir indirim söz konusu. Beni cezbeden sıfır bir arabayı çok uygun fiyata almam.

Evet içeriye rüzgar sesi alması bir çok yerde söyleniyor.

Ellerinde dizelde mevcut. Fakat fiyat 45-46 tılara çıkıor. Ben sadece hafta sonları kullanacağım. Ayrıca bütçem yok.

Evet 1.2 motora bende endişeli bakıyorum. Bi test etme sansım olursa deneceğim.

Teşekkürler

Seat leon vardı bundan 2-3 ay önce dolu hasarlı araç. Abime araç bakarken denk gelmiştik.
Aracı kullanma kısmına gelirsek bende diyordum senede 10-15 bin anca. Şimdi 2 senede araç 50 bin oldu. Mecbur lpg taktırdım... :D

Sıfır ibiza sT baksan arka geniş bagaj tam senlik. Ama arka koltuklar hb ile aynı... 38-39'a sıfırını alabilirsin belki.

seat ibiza style dsg ve astra enjoy active i geçen hafta aynı gün içinde denedim.
O test sürüşünde aldığım izlenimler;
İbiza ; ilk olarak yekpare bir hissiyat , arabaya ve yola tam hakimiyet hissi.
daha sonra dsg şanzuman ve tsi motorun mükemmel uyumunun verdiği sürekli dinç bir motor ve
her hareketinize anında rekasiyon alma; ani hızlanma, güven veren frenleme;
çok dik yokuşta bile etkili bir autohold fonksiyonu
çukurlarda, tümseklerde konforlu bir yolculuk
sade bir iç donanım, sağlam görüş açısı ve gayet yeterli donanım(hız sabitleyici autohold)
ayrıca düşük tüketim ve düşük vergi avantajları varken
opel'in astra enjoy active'de ise bu hissiyatların hiç birini yaşamdım. Yakıt tüketimi; fren/gaz tepkisi, (bence) kamaşık orta konsol , şanzumanın güven vermeyen geçişleri, autohold fonksiyonun ibiza kadar etkili olmaması benim bir düşük segmentte yer alan ibizaya yönlendirmişti.

Karşısındaki araba ne olursa olsun o segmentte ibizayı tercih ederim...

Geri
Üst Alt