Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza style mi ? Yeni nissan note 1.2 tekna mı?

çok mu feci derken de sonuçta o kadar da değil. yeni teknoloji motoru sonuçta. memnun kalırsın.hocam şöyle sölim. 1.2 motor az yakacak diye birşey yok. sonuçta araba ağır ve o arabayı kaldırmak için daha çok efor sarfediyo ve daha çok benzin harcıyor. en güzel örnek benden sana; ibizadan önce 1.6 polom vardı. 1.4 ibizadan daha az yakıyordu inan. neden; güçlü motor ve zorlanmayan bir araba. evet vergiden tasarruf edersin ama yakıttan asla. dediğim gibi nisaan bakımsız bile senlerce seni üzmez. seat da düzenli bakımına yap. süpriz arıza görmeden senelerce binersin.
dediğin doğru aslında eser, daha fazla gaza yükleneceğim. Buda daha çok sarfiyat. 1.2 turbo olsaydı çok iyi olurdu. Bilgiler için sagol

ben olsam, sıfır alacaksınız madem, birkaç yıl bineceksiniz demek oluyor, direkt nissan note alırdım, ibiza güzel araba eyv ama aynı segmentte bile değiller, yani ben önceki aracım olan civici 42.000 e almıştım, full modelini jazz da 40.000 TL idi hangisi alınır? :) sizinki de biraz o hesap olmuş :)
:) araç almak çok zor işmiş gökberk... kendi adıma konuşayım tabi. Note nedense beni çok etkiledi ve hiç kafamda yoktu. Hayırlısı bakalım ne olacak

Ekli dosyayı görüntüle 6514 Ekli dosyayı görüntüle 6515 Konuyu başka yöne çekmek gibi bir niyetim yok sadece farklı düşünceler sunayım istiyorum :D Bir de içimdekini paylaşım dedim :D
İlk önce tekrar edeyim 1.4 dizel note bence iyi olur :D
ama bir seçenekte kia rio. Tipi de güzel. baktım özellikleri de güzel.
Hem de başlangıç fiyatı 38 bin. Bence yeterli dolulukta bir araç. O da 1.25 motor 85 hp. Sensörler felan yok tabi :)
Ama işte tam da burada kafa karıştıran konu ortaya geliyor. Motor hacminin düşük olması. Turbo olsa anlarım ama bunlarda turboda yok...
İkinci eli düşünsek seat almazdık :D ama işte 1.2 olunca tereddüt oluyor.
Bora senle bizim zevkler aynı, gerçekten bende rio çok beğeniyprum. ama hiç araştırmadım. Daha önceden benim gibi colt sevdiğini biliyorum. Baktım şimdi sitesinden iyi denecek seviyede bence. Biraz daha araştırayım. Bu kasada 1.2 neyse de. Note gidip baktım gerçekten büyük bir kasası var. Dediğin gibi bir turbo olsaydı :)

Kendimce karşılaştırma yapmak istedim :D Sonuçta note'de kalbimin bir köşesinde... (şu sıralar rio'da aklımda)

İbiza hb :
4 silindir 16 V
Motor : 1.4 (vergi senede 859)
Beygir : 85
Tork : 132
Maks hız : 177 km
0-100 hızlanma : 11.8 (ibiza st olursa 12.4 oluyor)
Ş.içi : 8 litre
U.yol : 4.7 litre
---------------------------
Note :
3 silindir 12 V
Motor : 1.2 (vergi senede 537)
Beygir : 80 hp
Tork : 110
Maks hız : 170 km
0-100 hızlanma : 13.7
Ş.İçi : 5.9 litre
U.yol : 4 litre
----------------------------
Vergi avantajı ve yakıt tüketiminde avantajlı olan Note. (ibizayı seçersen arada 2 bin lira fark olacağından vergi avantajı otomatikmen aynı gibi oluyor en azından 4-5 sene)
Performans olarak avantajlı olan ise İbiza.
İç ferahlık olarak sanırım Note.
Bagaj hacmi olarak ibiza St seçilirse bir adım önde...
Note : 41 bin lira (dolu hasarlı !)
İbiza hb : 38.000 (kendin donanımı seçince 39.850)
İbiza st : 39.400 (39'a alınır)
Note'ye lpg takılıyor mu acaba...
Şahsen ibiza'ya lpg takılınca yakmıyor kokluyor...

Son olarakta
Rio hb :
4 silindir 16 V
Motor : 1.25 (vergi senede 537)
Tork : 121
Maks hız : 168 km
0-100 hızlanma : 13.1
Ş.içi : 6.3 litre
U.yol : 4.4 litre
Fiyat : başlangıç 38.400 (daha aşağı alınır bence)
-----------------------------
Sıralamalar:
Performans :
ibiza-kia-note
Yakıt:
note-kia-ibiza
Vergi:
note=kia-ibiza
(aradaki fiyat farkını işin içine sokarsak)
kia=ibiza-note
Genişlik:
Rio-note-ibiza
Uzunluk:
Note-rio-ibiza
Kendimce karşılaştırma yapmak istedim :D Sonuçta note'de kalbimin bir köşesinde... (şu sıralar rio'da aklımda)

İbiza hb :
4 silindir 16 V
Motor : 1.4 (vergi senede 859)
Tork : 132
Maks hız : 177 km
0-100 hızlanma : 11.8 (ibiza st olursa 12.4 oluyor)
Ş.içi : 8 litre
U.yol : 4.7 litre
---------------------------
Note :
3 silindir 12 V
Motor : 1.2 (vergi senede 537)
Beygir : 80 hp
Tork : 110
Maks hız : 170 km
0-100 hızlanma : 13.7
Ş.İçi : 5.9 litre
U.yol : 4 litre
Vergi avantajı ve yakıt tüketiminde avantajlı olan Note. (ibizayı seçersen arada 2 bin lira fark olacağından vergi avantajı otomatikmen aynı gibi oluyor en azından 4-5 sene)
Performans olarak avantajlı olan ise İbiza.
İç ferahlık olarak sanırım Note.
Bagaj hacmi olarak ibiza St seçilirse bir adım önde...
Note : 41 bin lira (dolu hasarlı !)
İbiza hb : 38.000 (kendin donanımı seçince 39.850)
İbiza st : 39.400 (39'a alınır)
Note'ye lpg takılıyor mu acaba...
Şahsen ibiza'ya lpg takılınca yakmıyor kokluyor...

Son olarakta
Rio hb :
4 silindir 16 V
Motor : 1.25 (vergi senede 537)
Tork : 121
Maks hız : 168 km
0-100 hızlanma : 13.1
Ş.içi : 6.3 litre
U.yol : 4.4 litre
Fiyat : başlangıç 38.400 (daha aşağı alınır bence)
-----------------------------
Sıralamalar:
Performans :
ibiza-kia-note
Yakıt:
note-kia-ibiza
Vergi:
note=kia-ibiza
(aradaki fiyat farkını işin içine sokarsak)
kia=ibiza-note
Genişlik:
Rio-note-ibiza
Uzunluk:
Note-rio-ibiza
Bora çok sagol. Oto editörü gibi yazmışsın.
Ve bunu
'Vergi avantajı ve yakıt tüketiminde avantajlı olan Note. (ibizayı seçersen arada 2 bin lira fark olacağından vergi avantajı otomatikmen aynı gibi oluyor en azından 4-5 sene)'
hiç böyle düşünmemiştim.

Rio aklımda, bu ay sonuna kadar bu işi çözmem lazım. ÖTV yede zam gelecekmiş. Sıfır araba almak benim için hayal olabilir

Teşekkürler,

SCW üyelerine..
destek olan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Bu konuyla ilgili Nissan club'da üyelik açtım... Note 1.2 hakkında bilgi almak için bir hafta oldu tek bir cevap yok ve sadece 4 kişi görüntülemiş.

Seat alırsam sizin katkınız büyük. İnsan sırf bunun için bile seattı seçer be :)

Nissan'ın pazar payı seat'dan çok daha az, kullanan profil de genelde araçla pek oynamayan, olduğu gibi kullanan insanlar, o sebepten cevap alamamak normal, bir de qashqai veya juke olsa daha çok cevap alabilirdiniz ama note olunca, zaten az bulunan bir araba, kimsenin fikri olacağını da sanmıyorum :)

yabancı sitelerdeki incelemerine bakmanız daha yardımcı olacaktır, bir de ibiza'nın teknik olarak yakın bir zamanda yenilenmesi lazım, şimdiki kasa epeydir piyasada, onu da bir araştırın derim.

rio akılda varsa kesinlikle o da incelenmeli, hatta o noktada i20 de güzel bir alternatif ama koreliler yakıyorlar o da ayrı bir gerçek :)

toyota yaris de yenilendi, o da çok başarılı bence, listeye eklenesi, japonlar araç yapmayı biliyorlar ama konfor almanlardan 1-2 tık geridedir daima :)

mazda da güzel indirim yapar, hele ki yıl sonunda ama 2. eli ciddi anlamda ölüdür, hani belki mazda 2 düşür müsünüz dicem ama

amacım kafa karıştırmak değil ama araç sayısını 2 ile kısıtlamayın, opsiyon çok çok fazla :)

Para olacak leon st alacaksın dizelinden oh mis. Hiç düşünmeyeceksin gerisini yok neye bakayım edeyim diye...
Ama işte para konu olunca ve kısıtlı olunca iş zorlaşıyor :)

Nissan'ın pazar payı seat'dan çok daha az, kullanan profil de genelde araçla pek oynamayan, olduğu gibi kullanan insanlar, o sebepten cevap alamamak normal, bir de qashqai veya juke olsa daha çok cevap alabilirdiniz ama note olunca, zaten az bulunan bir araba, kimsenin fikri olacağını da sanmıyorum :)

yabancı sitelerdeki incelemerine bakmanız daha yardımcı olacaktır, bir de ibiza'nın teknik olarak yakın bir zamanda yenilenmesi lazım, şimdiki kasa epeydir piyasada, onu da bir araştırın derim.

rio akılda varsa kesinlikle o da incelenmeli, hatta o noktada i20 de güzel bir alternatif ama koreliler yakıyorlar o da ayrı bir gerçek :)

toyota yaris de yenilendi, o da çok başarılı bence, listeye eklenesi, japonlar araç yapmayı biliyorlar ama konfor almanlardan 1-2 tık geridedir daima :)

mazda da güzel indirim yapar, hele ki yıl sonunda ama 2. eli ciddi anlamda ölüdür, hani belki mazda 2 düşür müsünüz dicem ama

amacım kafa karıştırmak değil ama araç sayısını 2 ile kısıtlamayın, opsiyon çok çok fazla :)
Estafurullah Gökberk
Aslında, çok araştırdım. Seat fiyatıyla açık ara önde. Yani şuan en uygun araç 34.000le ibiza reference ... Ve tip olarak çok hoşuma gidiyor.
Diğer Markalarda 37.000 başlıyor, boş paket araçlar. Bu Note'de sırf dolu hasarlı oldugu için 47.000 arabayı 41 bırakıyorlar oda tanıdık vasıtasıyla. normalde 43.000 bırakıyorlar. 6.000 binlik avantaj ve genişliği kafamı karıştırdı.

Para olacak leon st alacaksın dizelinden oh mis. Hiç düşünmeyeceksin gerisini yok neye bakayım edeyim diye...
Ama işte para konu olunca ve kısıtlı olunca iş zorlaşıyor :)
İbiza bakarken baktım leona da... dediğin gibi ohhh miss yani. Bütçe işte, bir dahaki adım da kısmetse

Eser dediğin gibi nissanın sorun çıkaracağını bende düşünmüyorum sonuçta japon arabası. Bu 1.2 motolar çokmu feci ?
Araç vergisinde yarı yarıya fark ettiriyor, Ayrıca çok az yakı diyorlar. Bi test sürüşü yapma sansım olursa içim rahat edecek
Emre bende ibiza kullanicisiyim. Arabadan çok memnunum. Daha önce cilt kullandım. Evet belki ibizadan geniş. Senin note ta ole olabilir. Beygir de önemli. Benim cilt 1.3 benzinli 95 beygirdi. Massallahi vardı. 180 gördüm tik yok daha gidicek. Ama 1.2 alınmaz be.

Geri
Üst Alt