Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza style mi ? Yeni nissan note 1.2 tekna mı?

Seat leon vardı bundan 2-3 ay önce dolu hasarlı araç. Abime araç bakarken denk gelmiştik.
Aracı kullanma kısmına gelirsek bende diyordum senede 10-15 bin anca. Şimdi 2 senede araç 50 bin oldu. Mecbur lpg taktırdım... :D

Sıfır ibiza sT baksan arka geniş bagaj tam senlik. Ama arka koltuklar hb ile aynı... 38-39'a sıfırını alabilirsin belki.
Nedense lpg hiç düşünmüyorum. Ama dediğin gibi cana tak ederse olabilir :)

St baktım bulamıyorum. Eryada ve kayadibinde yok. Seat aradım dedim st bakıyorum, istanbul içi ve yakın illerde nerelerde var, bakıp size dönüş yapıcaz dediler, halen dönen yok

yor
seat ibiza style dsg ve astra enjoy active i geçen hafta aynı gün içinde denedim.
O test sürüşünde aldığım izlenimler;
İbiza ; ilk olarak yekpare bir hissiyat , arabaya ve yola tam hakimiyet hissi.
daha sonra dsg şanzuman ve tsi motorun mükemmel uyumunun verdiği sürekli dinç bir motor ve
her hareketinize anında rekasiyon alma; ani hızlanma, güven veren frenleme;
çok dik yokuşta bile etkili bir autohold fonksiyonu
çukurlarda, tümseklerde konforlu bir yolculuk
sade bir iç donanım, sağlam görüş açısı ve gayet yeterli donanım(hız sabitleyici autohold)
ayrıca düşük tüketim ve düşük vergi avantajları varken
opel'in astra enjoy active'de ise bu hissiyatların hiç birini yaşamdım. Yakıt tüketimi; fren/gaz tepkisi, (bence) kamaşık orta konsol , şanzumanın güven vermeyen geçişleri, autohold fonksiyonun ibiza kadar etkili olmaması benim bir düşük segmentte yer alan ibizaya yönlendirmişti.

Karşısındaki araba ne olursa olsun o segmentte ibizayı tercih ederim...
yorum için teşekkürler

nissan emin ol inanılmaz bir araba ve uzun yıllar sana sıkıntı çıkarmaz. Seat alman teknolojisi ve çok klass bir araba. iyi düşün ama ben olsam almandan vazgeçmem. 1.2 motor sıkıntı hocam boşver sen.

nissan emin ol inanılmaz bir araba ve uzun yıllar sana sıkıntı çıkarmaz. Seat alman teknolojisi ve çok klass bir araba. iyi düşün ama ben olsam almandan vazgeçmem. 1.2 motor sıkıntı hocam boşver sen.
Eser dediğin gibi nissanın sorun çıkaracağını bende düşünmüyorum sonuçta japon arabası. Bu 1.2 motolar çokmu feci ?
Araç vergisinde yarı yarıya fark ettiriyor, Ayrıca çok az yakı diyorlar. Bi test sürüşü yapma sansım olursa içim rahat edecek

Eser dediğin gibi nissanın sorun çıkaracağını bende düşünmüyorum sonuçta japon arabası. Bu 1.2 motolar çokmu feci ?
Araç vergisinde yarı yarıya fark ettiriyor, Ayrıca çok az yakı diyorlar. Bi test sürüşü yapma sansım olursa içim rahat edecek

çok mu feci derken de sonuçta o kadar da değil. yeni teknoloji motoru sonuçta. memnun kalırsın.hocam şöyle sölim. 1.2 motor az yakacak diye birşey yok. sonuçta araba ağır ve o arabayı kaldırmak için daha çok efor sarfediyo ve daha çok benzin harcıyor. en güzel örnek benden sana; ibizadan önce 1.6 polom vardı. 1.4 ibizadan daha az yakıyordu inan. neden; güçlü motor ve zorlanmayan bir araba. evet vergiden tasarruf edersin ama yakıttan asla. dediğim gibi nisaan bakımsız bile senlerce seni üzmez. seat da düzenli bakımına yap. süpriz arıza görmeden senelerce binersin.

ben olsam, sıfır alacaksınız madem, birkaç yıl bineceksiniz demek oluyor, direkt nissan note alırdım, ibiza güzel araba eyv ama aynı segmentte bile değiller, yani ben önceki aracım olan civici 42.000 e almıştım, full modelini jazz da 40.000 TL idi hangisi alınır? :) sizinki de biraz o hesap olmuş :)

25080407-7dca-4565-8b7b-cda5f6111b1b.jpg 5435757b-2865-4359-97b5-9e1d652d8cdd.jpg Konuyu başka yöne çekmek gibi bir niyetim yok sadece farklı düşünceler sunayım istiyorum :D Bir de içimdekini paylaşım dedim :D
İlk önce tekrar edeyim 1.4 dizel note bence iyi olur :D
ama bir seçenekte kia rio. Tipi de güzel. baktım özellikleri de güzel.
Hem de başlangıç fiyatı 38 bin. Bence yeterli dolulukta bir araç. O da 1.25 motor 85 hp. Sensörler felan yok tabi :)
Ama işte tam da burada kafa karıştıran konu ortaya geliyor. Motor hacminin düşük olması. Turbo olsa anlarım ama bunlarda turboda yok...
İkinci eli düşünsek seat almazdık :D ama işte 1.2 olunca tereddüt oluyor.

Kendimce karşılaştırma yapmak istedim :D Sonuçta note'de kalbimin bir köşesinde... (şu sıralar rio'da aklımda)

İbiza hb :
4 silindir 16 V
Motor : 1.4 (vergi senede 859)
Beygir : 85
Tork : 132
Maks hız : 177 km
0-100 hızlanma : 11.8 (ibiza st olursa 12.4 oluyor)
Ş.içi : 8 litre
U.yol : 4.7 litre
---------------------------
Note :
3 silindir 12 V
Motor : 1.2 (vergi senede 537)
Beygir : 80 hp
Tork : 110
Maks hız : 170 km
0-100 hızlanma : 13.7
Ş.İçi : 5.9 litre
U.yol : 4 litre
----------------------------
Vergi avantajı ve yakıt tüketiminde avantajlı olan Note. (ibizayı seçersen arada 2 bin lira fark olacağından vergi avantajı otomatikmen aynı gibi oluyor en azından 4-5 sene)
Performans olarak avantajlı olan ise İbiza.
İç ferahlık olarak sanırım Note.
Bagaj hacmi olarak ibiza St seçilirse bir adım önde...
Note : 41 bin lira (dolu hasarlı !)
İbiza hb : 38.000 (kendin donanımı seçince 39.850)
İbiza st : 39.400 (39'a alınır)
Note'ye lpg takılıyor mu acaba...
Şahsen ibiza'ya lpg takılınca yakmıyor kokluyor...

Son olarakta
Rio hb :
4 silindir 16 V
Motor : 1.25 (vergi senede 537)
Beygir : 85
Tork : 121
Maks hız : 168 km
0-100 hızlanma : 13.1
Ş.içi : 6.3 litre
U.yol : 4.4 litre
Fiyat : başlangıç 38.400 (daha aşağı alınır bence)
-----------------------------
Sıralamalar:
Performans :
ibiza-kia-note
Yakıt:
note-kia-ibiza
Vergi:
note=kia-ibiza
(aradaki fiyat farkını işin içine sokarsak)
kia=ibiza-note
Genişlik:
Rio-note-ibiza
Uzunluk:
Note-rio-ibiza

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt