Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

İbiza stop edip Akü Lambası ikazı veriyor ?

Konu, 'Teknik Destek' kısmında memox tarafından paylaşıldı.

1. memox

memox SCW Üyesi

313
    107
    43
    Seat İBİZA 2006 Otomatik Vites 75hp

Ortalama 1-2 ay önce tüp taktırdım aracıma.

Tüpü taktıktan bir iki hafta sonra araç bir kere kendi kendine stop etti panelde akü işreti yanıyordu.

Tekrar çalıştırdık devam etti. Sonra bu olay iki kere daha oldu. En son olduğunda da farkettiğim şey araç yavaşlayıp durduktan sonra stop ediyor ve bu lamba yanıyor. Sonra tekrar çalıştırdığımda sorun çıkarmadan çalışıyor.

Sebebi ne olabilir sizce. Bu sırada belki alakası vardır diye söylemek isterimki benim araç tüpü çok yakıyor hatta bugün konu başlığı da açtım bunun ile ilgili. (alakasız birşeyse affedin)
    http://www.seatclubworld.com/lpg-donusum-sistemleri-121/lpg-taktirdim-cok-yakiyor-gibi-19352/

2. RD38

RD38 SCW Üyesi

1.067
    384
    83
    lpg markası nedir? ve ustan nası biri ?

3. ByCmL

ByCmL SCW Üyesi

41
    18
    8
    Gaz ayarın bence kötü olmuş. LPG montajı yapan ustana göster derim

4. memox

memox SCW Üyesi

313
    107
    43
    Usta şahıs olarak iyi birisi, iş olarak da Yalovada en iyi usta
    Zeki Oto Lpg
    Marka Atiker.

Tahminimce aküyü değiştirmiş olabilir mi diyecektiniz?

5. LeonStyle

LeonStyle SCW Üyesi

2.533
    700
    113
    Akünün yüksek voltajda olanını taktır bi dene abi. şuan üstündeki belki kaldırmıyodur lpg yi.

6. ZaferAykan

ZaferAykan SCW Üyesi

362
    72
    28
    Aküyü ölçtürmende fayda var kanımca...

7. veletifo

veletifo FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

77
    36
    0
    Arkadasim aracin boguluyor gibi oluyor mu? kapaklanma yapiyor mu?

8. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    araca yeterli yakıt gitmemesinden dolayı kendi kendine stop ediyor anladığım kadarıyla aküyle uzaktan yakından bir ilişkisi yokmuş gibi gözüküyor fakat genede uzaktan atmamak lazım yanında görüp bakmak en doğrusu olurdu bizimkiler sadece varsayım üzerine yorum:eek:key:

9. veletifo

veletifo FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

77
    36
    0
    Ayni sorun Turkiyede iken benim aracimda da oluyordu.Gaz adam gibi yemiyordu,sabahlarida boguluyor yolda da kapaklaniyordu sonunda stop ediyordu.Dayanamaz duruma geldim ilk once Akün sana yetmiyor dediler gittim akü aldim 2 sonra yine oldu yine gaz servisine gittim allah allah deyip enjeksiyonlarini temizlettir dediler nealaka dedim abi bizim basimiza hep geliyor bu durum sen temizlettir dediler yahu araba 6 aylik enjeksiyonmu temizlettirilir kalktim temizlettirdim hemen sabahi yine ayni sorun olunca artik ben cildirdim.Babam da biraz asabi adamdir kufur ede edeee gittik lgp servisine babami tutmasam adamlari dövecek.En sonunda gaz beynini degistirdiler megerse gaz beyni arizaliymis. Sözün kisasi lpg beynine baktir derim.Onlar onda sorun yok derler ama sen genede baktir.Ben baktirana kadar dunya masraf yaptim

10. memox

memox SCW Üyesi

313
    107
    43
    Çok teşekkürler

Araç boğma yapmıyor ama dediğim gibi hem çok yakıyor hem de arada bir stop ediyor

Ben dediğiniz gibi yapayım bir başka atiker ustasına gidip gösterteyim bir.

Sayfayı Paylaş