Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza sc 1,2 tsi için chip ve yazılım yardımı..

songukhu

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ibiza 1,2 tsi için chip veya yazılım ile motoru güçlendirme isteğimiz var.Bilgisi olan arkadaşlardan garanti durumu ve hangi chip veya yazılım markasını vs. yardım bekliyorum.Bizim isteğimiz garanti açısından aracın sıkıntıya düşmemesi.Özelikle bu işlemleri yaptıran 1,2 tsi kullanıcıları Neler önerirsiniz?Tavsiyeeriniz çok değerli..

Şimdiden teşekkür ederim..

Forumu biraz araştırsaydın keşke bununla alakalı dolu konu var.Kısa ve öz olacak olursak şuan 1.2 tsi a yazılım yok.Bunun nedeni de üstündeki beyine yazılım yazılamıyor olmasından kaynaklanıyor.Nadiren farklı beyin olabiliyormuş ve onlara yazılabiliyormuş.Gelişmeler için biraz daha beklemen gerekiyor.

Forumu biraz araştırsaydın keşke bununla alakalı dolu konu var.Kısa ve öz olacak olursak şuan 1.2 tsi a yazılım yok.Bunun nedeni de üstündeki beyine yazılım yazılamıyor olmasından kaynaklanıyor.Nadiren farklı beyin olabiliyormuş ve onlara yazılabiliyormuş.Gelişmeler için biraz daha beklemen gerekiyor.
Haklısın aslında baktım ama tam anlamıyla cevap bulamadım.Abt yokmu ibizaya?Chip için daha fazla yoğunlaşmak ve araca zarar verip vermeyeceği hakkında bilgi edinmek gerekecek sanırım..

Abt yaptığını söylüyor ama amacı performans olmayan bir araba için gidip milyarlar harcamak cidden gereksiz.Abt nin fiyatları faiş olduğu için fiyat-performans ilişkisi hiç iyi değil

garanti iş olsun isteğimiz.Çok fazla güç istemek tabi yanlış o hacimdeki arabadan ama birazda olsun artıralım istiyoruz.Görünüşü çok iyi arabanın 200 lu beygırler dusunulseydı tabıkı baska arabalara yonelınırdı.Teşekkur ederım bılgıler ıcın.

garanti iş olsun isteğimiz.Çok fazla güç istemek tabi yanlış o hacimdeki arabadan ama birazda olsun artıralım istiyoruz.Görünüşü çok iyi arabanın 200 lu beygırler dusunulseydı tabıkı baska arabalara yonelınırdı.Teşekkur ederım bılgıler ıcın.

Yazılım işinin garantisi olmaz ne olursa olsun.Garanti veriyorum diyen yer az güç alır buna karşılık o garanti veriyorum lafına karşılık çok para ister.İlk gelen cupralarda yazılım yapanlar ilk olarak miss fire sorunu ile karşılaştılar.Herkes yazılımdan ordan burdan dedi,sonra bir kullanıcı yabancı forumlardan birinde,ilk çıkarılan mk2 cupraların fabrika tarafından geri çağrılıp subab yaylarının değiştirildiğini öğrendi.Burdaki miss fire sorunu yaşayan cupra sahipleri de subab yaylarını değiştirdikten sonra yazılımlarında hiç bir sorun yaşamadılar.Böyle bir durumda yazılım firması garanti verse ne olacak.Arabanın kendi orjinal parçası zaten hatalı üretilmiş.Türkiyede yazılım yapan zaten belli başlı firma ve isimler var. Dr.Ecu lakaplı Özgün (ecu fast firmasının adı , Barbaros Bayrak (Ps chip Tuning), Revo (ünlü ingiliz firması), Superchips (İngiliz Firması),Evotech(alman firması), Abt(alman firması), Mehmet Gazihan.Bunların hepsi adı sanı bilinen firma ve kişiler. Yazılım işine gireceksen arabanı denek etme.Biraz bekle birileri yapsın argesi yapılsın o yazılımın,ondan sonra yaptıracaksan yaptır.Zaten şuan baktığında bunların içinden sadece Abt yazılım yapıyor.Anlamadığım kısımda bu kadar adamın yapamadığı şeyi abt nasıl yapıyor :) Eskiden herkesin elinde yeterli ekipman olmadığından birinin yapabildiğini diğeri yapamazdı ama şimdi herkes kazancı doğrultusunda kendini geliştiriyor yazılım işinde.

abt firmasıda zaten 2500 ile 3000 arası fiyat veriyor resmen gazık canın dedigi gibi bekle bencede. motorun ve turbon ufak kobay araçlar illaki çıkacaktır sende ona göre bi yazılım seçersin.

Geri
Üst Alt