Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza sc 1.2 tsi dsg aldım

Benimkilerde 17 inc ve esp olmamasına ragmen virajlara hızlı girip zorladıgımda baya guzel viraj alınabilio.. ben golf 6 da kullandm bayaa bundan once onunla girdigimde aynı virajlara hemen bi kayma egilimi gosteriodu esp giriodu devreye lastik kalınlıklarının birbirine yakın olmasına ragmen bunu dememdeki sebep yani ciddi anlamda yaralı olusu lastiklern kalınlıklarının 215/40/17R olması lazm.. Tek sıkıntı sanırım normal ibizalara gore spor suspansiyonlarn olusu ve lastik yanaklarının kısa olmasında dolayı "40" biraz sert Turkiye sartları için buda arabadaki plastik agırlıklı maddelerin fazla olusundan dolayı bazı seslerin olusmasına neden olabiliyor zamanla da artabilir ihtimalini dusunebiliyor insan ister istemez.. Benim lastiklerim bridgestone potenza RE050A 215/40R17 83Y sitesindeki ozelliklerinde yagmurda ve kuru havalarda performans ve iyi yol tutusu diyor benim izlenimlerim bu lastik için tabi sizinkiler farklıysa farklılık gosterebilir tabi :)

Yakıt içinse daha faydasını goremedim ve gorememde zaten normallere gore daha kalın oldugu için lastikler surtunme artıyor haliyle, aracım 1400 kmde daha suana kadar ortalamam 7-9 litre arasında geziyor 100 kmde.. Ben ortalamam 5-7 litre arasında gezer diye tercih ettim bu aracı ne yazikki tek depoyla 650-700 km yol yapma hayallerim suya düştü gibi cünkü su aralar 500-550 gidebiliyorum.. Umarim ilerleyen zamanlarda yakıt tuketimi duser diye bekliyorum :D

hayırlı olsun kazasız belasız nazarsız günlerde kullanman dileği ile inşeALLAH

herkese teşekkürler arkadaşlar fast break cevabın için çok teşekkür ederim :)

aracın hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. 17'jantı 16' jantla kıyasladığın zaman yakıt sarfiyatı ve performans yönünden 16'e göre daha düşüktür. Çünki diğerinden daha ağırdır. 17' lastiğinde ağır olmasından dolayı yol tutuşu daha iyidir.

Geri
Üst Alt