Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza sc 1.2 tsi 0-100 km test eden varmı

şöyle de bir deneme yapabilirsiniz 1. viteste 4500 d/d kadar çıkıp direk 3. vitese atabilirsiniz nasılsa tork 1500 d/d de geliyor hiç 2. vitesle zaman kaybetmeyin. tahmin ediyorum ki 9 saniyeleri rahat bir şekilde yakalarsınız

Hmm, ben denemedim tabi ama kişisel görüşüm böyle bir eylemde aracın 2' ye ihtiyaç duyabileceği yönünde... Eğer ki vites atmakta geç kaldığını düşünüyorsa denemesinde fayda var. 1.2 TSI' larda turbo kaç d/d' de açılıyor? Bu da çok önemli...

Beyler o tork vites atma işlerini düz mantık gidiyorsunuz.Sadece tork u yüksek diye sizce anlattığınız şekilde drag kazanabilirmi ? Tork eğrisine göre seri olmak diye bir şey yok.Araba limitlerini erken yakalamıyor sadece turbo olduğu için erken gelen torku var ama limitlerini görmesi için beygiri de kullanması lazım.Sizin dediğiniz mantık geçerli olsaydı draglarda herkes torkunun en iyi olduğu yere kadar devir dönerdi.4500 lerde atılan vitesin normal bir şanzımanda bir alt viteste yine karşılığı tahminen 2500 falan olacaktır.Her üst viteste araba daha da yavaşlayak zaten.Burda yazıp çizmeye bile gerek yok.Forumda zaten herkeste aynı arabalar var standart olarak.Çıkın deneyin sonuçları görün.Sizlerin şuan konuştuğu durumu kanıtlamak adına bir araba tork eğrisine göre vites atsın diğer araba bg eğrisine göre.

Ayrıca şu 0-100 ölçümlerini fabrika verisi altında çıkarmayı başaranların hangisinde dirfbox ya da g-tech var ? Hemen hemen herkeste olabilecek ölçüm programı Iphone için Dynolicious var.Ama onunda kalibrasyonunu iyi yapmak lazım yoksa iyi sonuç vermiyor.

Can hocam bu kadar kızmana gerek yok, biz tahmin yürütüyoruz sonuçta... Ben belirtirken tork ile beygir eğrisinin bitişlerinin arasında bir değer verdim aktarmadan kaynaklanacak kayıpları veya riski dağıtmak amaçlı. Elbetteki denemeden kağıt üstünde hesapla bilinemez bunlar. Hızlanmalar yolun yapısına ve lastiğe de bağlı örneğin...

Can hocam bu kadar kızmana gerek yok, biz tahmin yürütüyoruz sonuçta... Ben belirtirken tork ile beygir eğrisinin bitişlerinin arasında bir değer verdim aktarmadan kaynaklanacak kayıpları veya riski dağıtmak amaçlı. Elbetteki denemeden kağıt üstünde hesapla bilinemez bunlar. Hızlanmalar yolun yapısına ve lastiğe de bağlı örneğin...

Ne kızms üslubum sert kaçmış olabilir yanlış anlaşılmasın :)

şöyle de bir deneme yapabilirsiniz 1. viteste 4500 d/d kadar çıkıp direk 3. vitese atabilirsiniz nasılsa tork 1500 d/d de geliyor hiç 2. vitesle zaman kaybetmeyin. tahmin ediyorum ki 9 saniyeleri rahat bir şekilde yakalarsınız

Değil 9 12 13 saniyede 100 ü görürse süper o hızlanmayla :)

Sen onu bunu boşver güzel kardeşim Can'ın da dediği gibi yüksek devirlerde vites at ve seri bir şekilde.5500 devirlerde vites atarsan çok daha iyi çıkarsın 100 km ye.bir sonraki viteste hız ve devir kaybı yaşamamak için normalde 5000 devir olan son beygir için sen bu değerin biraz üzerinde vites değiştirki bir üst viteste kaybın az olsun.benim fikrim bu yönde :eek:key:ölçüm yapmadım ama ben bu şekilde kullandığım zaman kalkışlarda çok daha iyi verim alıyorum.Tabi burda vitesi seri bir şekilde değiştirmende çok önemli.

kardeşim 0-100 denemedim ama 2. viteste araba 100 (redline a doğru) görüyor sen 3 le uğraşma 0-100 deniyeceksen 2 vites yeter (benimkide manuel)

sc değil de dört kapılısın da ben 9 saniye ölçmüştüm ara sıra şehir içinde de 1-2 perfect shift :) yaptığımda 9 unda altında olduğuna inanıyorum

Geri
Üst Alt