Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza sahipleri bakım onarım bilgisi

kayabasi

Kayıtlı Üye
Merhabalar;

Öncelikle herkese iyi haftalar geçirmesini dilerim.

ibizaların sahipleri araç bakımında en çok neye dikkat ediyorsunuz?

filitreleri orjınal mi yansanayimi kullanıyorsunuz?

Yağda hangi markayı tercih ediyorsunuz ?

frenlerde hangi marka alıyorsunuz yada direk orjinal mi takıyorsunuz?

debriyaj sıkıntımız var bu sıkıntı tüm ws araçlarında olduğu gibi yukarda kavrıyor ve 80 binlerde bittiği söyleniyor debriyaj değiştiren varmı?

araç bakımından kastınız yada kastımız sadece filitre yağ mı yoksa başka nelere baktırıyoruz eğer her ibiza kullanıcısı bu soruları yanıtlarsa eminimki bir çok kişinin kafasından soru işaretleri gidecek ve bilgilenmiş olacak.

Filitreler orjinal olaması arac acısından faydalıdır yag olarak aracın marka ve yakıt cinsine göre degisir.
Genelde servis castrol öneriyo örnek benim arac 2015 castrol 5/30 yag .
Genel bakım
yag yag filtlesi polen filtre hava filtresi
AGIR BAKIM
Triger seti devirdam ile degişmesi cok önemli orjinali coksaglıklı olur.
V kayısı
Baskı balata bitikse degisilir

Ön arka balata durumu gözden gecirlilr balatalar orj almanızı tavsiye ederim frenleme cok onemli ses yapmaz cünkü..
Fren hidroligi ve direksiyon hidroligi tazeleme senede 1 yapılmalı
Ön düzen
Alt takım rot rod başları konturol
Aks kafası yag kacakları konrtol
Sanzuman yagı konturol
Rot ayarı kontrol
VARSA DURUMUNUZ BİR PASTA CİLA MEGAURIS HARE GİDERİCİ CİLA ÜSTÜNE SON KAT CİLA ARAC TAMAMDIR..:)

2010 mart ayında İbiza 1.4 85hb Avekten aracımızı aldık.
Şu ana kadar sadece yetkili servislerde 15,30,45,73,93 binde bakımlarını yaptırdık
Hepsi rutin şeyler filtre ve yağ
73 binde 4. Yılda doldu diye ağır bakım(triger kayışı)oldu ekstra gergi bilyaları, devirdaim pompası ve Ön balataları disklerle birlikte değişti. 1500₺
Geçen hafta uzun zamandır can çekişen aküyü eskisini verip 150₺ ye Mutlu akü ile yeniledik. Serviste faiş fiyatlara satılıyor.
Şuan avekte ve ağır bakımdan sonraki bakım olduğu için sadece Hava Filtresi, Motor Yağı , Polen Filtresi, Yağ değişecek ve 240₺
Başka elektronik veya mekanik bi arıza çıkartmadı şuana kadar.
Allah'a şükür motor da bir kere hık demedi

bende tanıdığım ustaların tavsiyesi üzerine bu ayın sonuna doğru aracımı bostancı sanayide bakıma sokucam bakımdan kastım
ön firen balataları değişecek
ön disklerde yamulma var onu tornaya sokturcam
arka kanpanalara baktıracam ses yapyor temizletcem fren merkezlerine baktıracam
önümüzdeki hafta 4 kapı kolu ayna kapakları arka tanponun sağ tarafını ve ufak tefek rütüş yaptıracam
en son bakımı ne zaman yaptırdım hatırlamıyorum yaz başımıydı kaç klometre oldu bilemiyorum ona bakıp bujiler filtreleri falan elden geçirecem.
aracı bilgisayara soktorup herhangi birşeyi varmı kontrol ettirmeyide unutmayacağım

bende tanıdığım ustaların tavsiyesi üzerine bu ayın sonuna doğru aracımı bostancı sanayide bakıma sokucam bakımdan kastım
ön firen balataları değişecek
ön disklerde yamulma var onu tornaya sokturcam
arka kanpanalara baktıracam ses yapyor temizletcem fren merkezlerine baktıracam
önümüzdeki hafta 4 kapı kolu ayna kapakları arka tanponun sağ tarafını ve ufak tefek rütüş yaptıracam
en son bakımı ne zaman yaptırdım hatırlamıyorum yaz başımıydı kaç klometre oldu bilemiyorum ona bakıp bujiler filtreleri falan elden geçirecem.
aracı bilgisayara soktorup herhangi birşeyi varmı kontrol ettirmeyide unutmayacağım
Ön diskleri tornada yaptırma frencilerin kendi aparatları var torna gibi üzerinde düzeltme yapıyor tornada olunca tam olmuyor bilgin olsun

kurye ile elden teslime verildi

bilen arkadaşlar için şunu sormak isterim, aracım en son 45.000 de bakıma girdi şuan 54 binde ve kış geliyor. bakımını yaptırmalı mıyım? ve neler yaptırmalıyım ortalama maliyetleri nelerdir

@namik Tahmini 45 binde balatalar falanm değişmiştir
Bu bakımda yağ filtre grupları değişir bujiler kontrol edilir motor suyunu ve cam suyuna antifriz ekletin birde fren hidrolik yağını kontrol ettirin yada değiştirin

kurye ile elden teslime verildi

Merhabalar;

debriyaj sıkıntımız var bu sıkıntı tüm ws araçlarında olduğu gibi yukarda kavrıyor ve 80 binlerde bittiği söyleniyor debriyaj değiştiren varmı?

araç bakımından kastınız yada kastımız sadece filitre yağ mı yoksa başka nelere baktırıyoruz eğer her ibiza kullanıcısı bu soruları yanıtlarsa eminimki bir çok kişinin kafasından soru işaretleri gidecek ve bilgilenmiş olacak.
Hoşgeldiniz SCW Ailesi ne Kurallarımiz gereği üyelerimiz bölümünden yeni konu açıp kendini tanıtirmisin

16cdf48

Merhabalar;

2015 Aracımı daha bı yere götüremedım abı az bekle :) sana haber verim daha yenı 3000km oldu :)

Geri
Üst Alt