Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Reference 1.4 Yakıt Tüketimi

oguzdgn1963

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hepinize merhabalar Aracım konu başlığında da yazdığım gibi 2015 Model 1.4 Reference İbiza düz motor lpg uyumlu fakat takılı değil. Yakıt konusunda yaptığım testlerde km'de 40 kuruş civarı yakıyor. Üstelik aracın az yakması için aracı devirli kullanıyorum ayriyetten lastik basıncı vs her şeyim normal. Sizce bu kadar yüksek olması normal mi benimle aynı sıkıntıyı çeken var mı?

Arabanın bir suçu yok. Benzinin litresi 5.30 !
Zaten yanılmıyorsam araç 100 km de 8 litre yakıyor. Fabrika verisi bu.
Her şey normal gözüküyor.
Arabanın yapacak bir şeyi yok.
Ama siz arabaya lpg taktırabilirsiniz.

Arabanın bir suçu yok. Benzinin litresi 5.30 !
Zaten yanılmıyorsam araç 100 km de 8 litre yakıyor. Fabrika verisi bu.
Her şey normal gözüküyor.
Arabanın yapacak bir şeyi yok.
Ama siz arabaya lpg taktırabilirsiniz.
canımı yakıyor valla :(

Değerler gayet normal atmosferik araç malum bencede benzin fiyatları bu seviyedeyken tüp taktırmak mantıklı 20-22 kuruş seviyelerine iner muhtemelen

2014 1.4 vardı arkta 35 kuruştu ortalama.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

benim eski aracım 2011 modeliydi benzinde dediğiniz rakamlarda yakıyordu lpg ile 20 kuruş civarlarındaydı lpg ile çok çok ekonomik bir araca dönüşüyor fakat motora ve performansa verdiği zarar belli yani şuanki aracımda 1.6 105hp aynı aracın coupe versiyonu bundada lpg var lpg savunmuyorum ama benzin cidden yetişmiyor usta karar sizin inşallah hayırlısı olur

Arkadaşlar hepinize merhabalar Aracım konu başlığında da yazdığım gibi 2015 Model 1.4 Reference İbiza düz motor lpg uyumlu fakat takılı değil. Yakıt konusunda yaptığım testlerde km'de 40 kuruş civarı yakıyor. Üstelik aracın az yakması için aracı devirli kullanıyorum ayriyetten lastik basıncı vs her şeyim normal. Sizce bu kadar yüksek olması normal mi benimle aynı sıkıntıyı çeken var mı?
bende de 2012 var referance , herkesin dediği gibi benzin pahalı yoksa araba normal yakıyo lpg takılı benimkisinde uzun yolda kmde 22-23 kurus arası yakıyo şehir içi de 30 felan yakar simit lpg var 35 ltlik havasıydı ıvırıydı max 31 alıyo oda yaklasık 70-80 tl arası lpgyi fulluyor benzın bi 40 tllik alsam 2 hafta yetiyo düşün bence :)

EcuFast' ten önce LPG ciye mi uğrasam ne yapsam ? :D Öyle tüketim verileri paylaşılmış ki, özenmemek imkansız :D

Geri
Üst Alt