Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza reference 1.4 85 HP Jant Tavsiyesi

mrcemo

Kayıtlı Üye
Merhaba
Aracımda 175/70/14 lastik mevcut
Çelik jant bu lastiğe yakismadigindan değiştireceğim.

İbiza reference 1.4 85 icin en cok tercih edilen ebat ve jant markası nedir?
Nerden almamı tavsiye edersiniz ?

Uyumlu ebatlar aşağıdaki gibi olduğunu öğrendim.
185/60/15
215/45/16
215/40/17

Bilgi olarak paylaşayım araştırmama gore lastik degisim hesaplaması 0 a yakın olan degisimler tercih ediliyor max sapma oranı yüzde 3 kabul ediliyor.

15 inc lastik fiyatları uygun 170 - 200 arasında michelin, bridgestone, nokian, pirelli, continental mevcut
16 inc çok fazla üretilmiyor 17 inc ile fiyatı aynı 300 - 400 arasında.

Eski 14 janta göre 15 inçte 3 cm artış olacağından daha güzel olacak diye düşünüyorum.
17 inc yanak 40 olduğundan riskli gördüm, yay falan değiştiriliyormuş sanırım hiç anlamam :)

büyük beklentim yok, uygun fiyatlı ortalama bir çözüm yeterli.

Kullanıcı fikirleri cok yardımcı olacak.

Şimdiden teşekkürler.

teşekkürler, hafif olması için kabul edilebilir ağırlık hakkında bilginiz var mı?

Ben 185 60 15 kullanıyorum ve gayet memnunum.ibizalarda zaten süspansiyonlar sert,ince yanak alırsan konfor hiç kalmaz...

16" jantın yeteceğini düşünmekteyim :eek:key:

benim aracımda da 185*55*15 var çok tatlı duruyor bence bi düşün derim

185/60/15 mantıklı
5x100 ve 6j 38 offeset bulmak cok zormus.
5x100 6,5j daha fazla model var. Offset 38 değilde 35 olursa sorun olurmu bilemedim.

Bu kadar parametreyi bir araya getirip birde istediğim fiyat ve modeli bulmak zor olacak :)

Yardımlarınız icin teşekkürler.

Geri
Üst Alt