Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza Ön Disklerden Gelen Ses

bende de var aynısı ses servise götürecem. Bakalım ne diyecekler

Benim tariflediğim ses bu değil sanırım. Çatlak sürekli bir ses yapabilir. Her çatlak geçişinde vuruntu şeklinde. Benim tarifim bu şekilde değil. Yön değişiminde tek seferlik vuruntu.

bugün servise götürdüm. Usta İyi birine benziyordu ben anlatmadan söyledi herşeyi. bendeki ses sürüşten kaynaklıymış. Biraz daha sert basman lazım dedi.
Hani başkası dese başından sallıyor dicemde adam baya ilgilendi sağolsun dur kalk dur kalk denedik bir kaç kez. Dediği gibi biraz daha sert basınca bi sıkıntı yok. ses falan gelmiyor

Usta teknik olarak haklı. Balatalar calipper içinde belli bir boşlukta olması lazım. Balataların boyu ile calipper boşluğu arasında yaklaşık 3 mm fark var. Calipperin boyu balatadan 3 mm daha uzun. Hafif frende balata fren esnasında bir tarafa hareket ederek calipper boşluğuna çarpıyor. Çarpma esnasında küt diye bir ses yapıyor. Sert basınca sanırım balata kalipper içinde hareket etmiyor ve ses de yapamıyor. Bu şartlarda sorun yok ama içerideki yolcuları sert fren esnasında korumak lazım. :)

sesi duymadık ve gözlemleyemedik ama sen nasıl basarsan bas bahsettiğin gibi küt diye ses gelmemesi lağzım şahsıma ait 5 değişik leona bindim ve kendi aracımdan harizç 4-5 tane çevremdeki arkadaşlarımın aracının içinde bulundum ve kullandıklarımda oldu aralarında ama böyle bir ses ne duydum nede böyle bir çözüm duydum biraz daha sert basacaksın bana hiç mantıklı gelmedi...

aslında sert basmak dediği tam basmak ustanın ben yanlış söylemişim kusura bakmayın :) . Servisten sonra ses falan kalmadı ya ustanın binmesi gerekiyormuş arabaya :D

Geri
Üst Alt