Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ıbiza mı polo mu i20 mi fiesta mı alınır?

Bence ibiza alınır. Çünkü polonun içi çook dar ve sıkıcıı. 1000 kere deneme şansım olsa yine ibiza alırım.

Polonun içi çok küçük. Özellikle arka koltuğa iki kişi anca sığar uzun yolda da çok yorar. Bunu bizzat aracı denemiş birisi olarak söylüyorum.

arkadaşlar foruma yeni üye oldum çok yakında seat ibiza almayı düşünüyorum...reference mi yoksa style paket mi alayım ayrıca ibiza da 1.4 85 hp motor gücü nasıldır öyle çok beklentim yok ama yokuşlarda filanda bayılmasın araba ya da sollamalarda filan tatmin etsin beni kullanan arkadaşlar lütfen yorum yapınız teşekkür ederim ayrıca tsı 1.2 motora filan lpg takılır mı​

Benim yorumum şöyle. Son zamanlarda kepekli ekmekler çıktı hepmiz organik yararlı vs. diye alıyoruz. Hemde normal ekmek den biraz daha fazla para vererek. Fırıncılar memnun çünkü normal una maliyeti daha düşük kepeği katıyorlar. Daha düşük maliyetli kepekli un ile yaptıkları ekmeği normal ekmeğe göre pahalı satıyorlar. Bence kepekli ekmek en ucuz ekmek olmalı. Poloyu bu bağlamda faydalı ama VW ye en düşük maliyette en fazla para kazandıran araç sınıfına koyduğum için şahsen tercih etmiyorum. Örneğin neden TSI. teknolojisi neden POLO da bulunmuyor bunu düşünmek lazım. Üstündeki motorlar dizayn olarak kaç model acaba diye kendime sormadan edemiyorum.
Saygılar.

arkadaşlar foruma yeni üye oldum çok yakında seat ibiza almayı düşünüyorum...reference mi yoksa style paket mi alayım ayrıca ibiza da 1.4 85 hp motor gücü nasıldır öyle çok beklentim yok ama yokuşlarda filanda bayılmasın araba ya da sollamalarda filan tatmin etsin beni kullanan arkadaşlar lütfen yorum yapınız teşekkür ederim ayrıca tsı 1.2 motora filan lpg takılır mı​

Paranız varsa tabiki style biraz donanımlı olursa güzel olur (farlar on numara), paranız yoksa referance yeterli olacaktır. hız tutkunu değilseniz 85 bg size yetecektir.
2000 devirde 80 km
2500 devirde 90 km
3000 devirde ise 110 km görüyor araba.
Yokuşlara hızlı girersen girdiğin hızla çıkarsın bayılma felan olmaz. Ancak kamyon arkasına felan takılırsan doğal olarak araba bayılıyor ancak düşük vites ile hemencecik kendini topluyor. En baba yokuşları 4. viteste çok rahat çıkıyorum. Örnek verecek olursam mevkiyi yanlış hatırlamıyorsam ankara elmadağ taraflarında bir yokuş var ankaraya gelirken 4. şeritli hani. orayı 4. viteste gayet rahat çıkıyorsun. ve bayağı arabayı da geride bırakarak cıkıyorsun. (bu söylediğim arabada 2 kişi varken birazda bagaj var)
Arabada 4-5 kişi olunduğunda biraz hantallaşmayı hissediyorsun o ayrı...
Genel itibari ile arabamı alalı 1 sene oldu ve çok memnunum. Sıfır ibiza aldığıma hiç pişman değilim. ALLAH utandırmasın.
Uzun yolda da gayet güzel araba sollayabiliyorum. Sollayacağım araba bmw ve mercesdes değilse... :D
En güzelimi bir test sürüşü yapmanız...

bora55 teşekkür ederim..ibizanın arka koltukları için çok dar diyenler var 3 kişi oturduğunda çok mu sıkışılır ve çok mu baskın bu araba...ciddi ciddi almak istiyorum fakat iyice araştırmak istiyorum..

Kardeş benn 2,5 ay falan olucak heralde, sıfır aldım kullanıyorum gayet memnunum referans paketini aldım yazın klimayıda açtım rampada çıktım uzun yolda yaptım aklına gelebilecek herşeyi denedim araba gerçekten süper ötesi. Banamısın demiyor, Malzemesi iç dizayn herşeyi çook kaliteli yapmışlar, içi falanda poloya oranla gayet rahat ve ferah, için rahat olsun bence hiç düşünme al. Herşeyi bir yana yakıt konusunda da çok cimri o bile herşeye değer.

berat06 teşekkür ederim kardeş..yarın test sürüşüne gideceğim...2 kişilik bir aileyim yeni evlendim 2. el arabalara baktım 30 bin liraya 3-4 yaşında boyalı vs arabalar almaktansa sıfır alayım dedim..i20 test sürüşüne baktım 1.2 85 hp ama arabanın çekişi hoşuma gitmedi..seat ibiza inşallah iyidir bu konuda birde arka koltuk çok dar değildir inşallah

bora55 teşekkür ederim..ibizanın arka koltukları için çok dar diyenler var 3 kişi oturduğunda çok mu sıkışılır ve çok mu baskın bu araba...ciddi ciddi almak istiyorum fakat iyice araştırmak istiyorum..

Akif kardeş, boyum 1.82. Arabayı benim gibi birisi kullanacak ve bende onun arkasında oturacaksam arka koltuk diz mesafesi dar gelebilir. Hele uzun yolda o şekilde gitmek istemem. Arka koltuklar biraz eğik ve bana rahatsız geliyor. (ama arkada oturmadığımdan sorun etmiyorum) Bunların yanında arkada 1.60-1.70 boyları arasında oturan olursa pek sıkıntı olacağını sanmıyorum. Zaten genel itibari ile B sınıfı araçlarda diz mesafesi genellikle standarttır. Onun için bunu pek sorun etme derim. Basıklık konusuna gelirsek, mesala daha önce B sınıfı olarak clio3 kullanmıştım. Onun görüş açısı (sürücü koltuğundan yolu görüş) daha bir genişti. Yazın abimler geldiğinde eşimle ben önde abim eşi ve dayım ve 3 yaşındaki yeğenim arkada oturdu. 2 erkek arkada oturmasından ötürü evet onlara dar geldi. Bunun yanında arkada 3 kişi oturduğunda dikiz aynasından yolu görmek biraz sıkıntılı oluyor. Ayrıca bu kadar kişi arabaya binince doğal olarak çekiştende birazcık olsun düşüyor.
Berat arkadaşın yazdığı çoğu şeye katılıyorum. (bazılarına katılamıcam) MEsala polonun baz versiyonuyla ibizanın baz versiyonunu karşılaştırdığımızda iç malzeme kalitesi olsun fiyat olsun ibiza daha önde.
Aklıma gelenler şimdilik bunlar...

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

berat06 teşekkür ederim kardeş..yarın test sürüşüne gideceğim...2 kişilik bir aileyim yeni evlendim 2. el arabalara baktım 30 bin liraya 3-4 yaşında boyalı vs arabalar almaktansa sıfır alayım dedim..i20 test sürüşüne baktım 1.2 85 hp ama arabanın çekişi hoşuma gitmedi..seat ibiza inşallah iyidir bu konuda birde arka koltuk çok dar değildir inşallah

i20'yi kimse önermiyor bildiğim kadarıyla. i20'dense ibiza bence hem kalite hemde karizma olarak daha iyi. Bizde 2 kişilik aileyiz ve ibiza bize yetiyor. 8-9 ay ikinci el baktım sonra sıfır ibiza aldım. Boşuna 8-9 ay dolanmışım. Arabanın borcun bitirince ve birazda paralanınca leon almayı düşünüyorum. Seat markası beni pişman etmedi çünkü...

1.2 Motor alacağına 1.4 Motor alman herzaman için daha avantajlıdır.

Geri
Üst Alt