Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza müzik sistemi hakkında

white54

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

Aracım 1.4 reference müzik dinlerken ses seviyesi 16 ve üstünde iken hoparlörlerden cızırtı geliyor. Acaba hoparlörde mi sorun var ? Genelde bad youğunluğu fazla olan parçalarda daha net belli oluyor. Bu arada reference donanımda sadece önlerde hoparler var değilmi?

şarkının kalitesinden eminmisiniz? aynı şarkıyı başka bir sistemde dinleyin veya başka bir kaliteli şarkı dinleyin orjinal cd dinleyin orjinal kayıt bulun gibi

Alper'in dediğini deneyin ve bass'ın ayarını sıfıra getirin bakalım aynısını yapacak mı.

Benim dinlediğim müziklerde ses ayarını 30 civarına getirdiğimde :D cızırtı yapıyor. Bass +03 seviyesinde kullanıyorum, ses 30 civarındayken bass'ı kıstığım zaman cızırtı kesiliyor.

ben yüksek kbps li mp3 lerle cd doldurduğum halde 16 lara kadar açabiliyorum, bu arada bas +09 veya tam emin değilim +max da yani :) ama şöyle bi durum var track cd doldurduğunuzda 25 lere kadar açabiliyorsunuz hiç cızırtı olmuyor...

teyp ayarlarından bas ayarlarını kıstıgınız halde veye dengelediginiz halde aynı sorun devam ediyorsa hoparlörünüz patlamış olabilir ayrıca ikisinden mi birinden mi ses cızırlılı geliyor birinden ise 2 sini birden degiştirmekte fayda var :eek:key:

Çok kaliteli hoparlörler olduğunu düşünmüyorum. O yüzden kullanımda bası fazla ise patlamış olabilir.

• Beğen
Reaksiyonlar: H_G
ben yüksek kbps li mp3 lerle cd doldurduğum halde 16 lara kadar açabiliyorum, bu arada bas +09 veya tam emin değilim +max da yani :) ama şöyle bi durum var track cd doldurduğunuzda 25 lere kadar açabiliyorsunuz hiç cızırtı olmuyor...

Bass maksimum +07'ye kadar açılıyor hocam :)

Bazı müziklerde kalite olarakta çok güzel oluyor max. seviyede ama müziğine göre değişiyor bazılarında da biraz yüksek seste çok cızırtı oluyor..

Cevaplarınız için teşekkürler. 320 kbps mp3 ler ile tekrar denicem. Bu arada benim aracım 2012 1.4 reference arka kapıladra hoparlör olmadığından sadece denge ayarında sağ ve sol gözüküyor. Arka kapılara da hoparlör taktırdığımda ses denge ayarını ön ve arka olarak ta ayarlayabilrmiyim.?

Cevaplarınız için teşekkürler. 320 kbps mp3 ler ile tekrar denicem. Bu arada benim aracım 2012 1.4 reference arka kapıladra hoparlör olmadığından sadece denge ayarında sağ ve sol gözüküyor. Arka kapılara da hoparlör taktırdığımda ses denge ayarını ön ve arka olarak ta ayarlayabilrmiyim.?
araç fabrikasyon çıkışı sadece ön iki sağ ve sola takmışlar kolonları . . L-R sağ ve sol için geçerli . . arkaya kolon taktırmak isterseniz teyp'e hariçten çıkış vermemişler ancak paralel çekersiniz ön kolonlardan ,ama sesde azalma olur çünkü paralel olduğu için.

Geri
Üst Alt