Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Kaza ve Pert:(

Cok büyük gecmis olsun Allah beterinden saklasin insallah, kasko olayini da insallah istediginiz gibi sonuclandirirsiniz.

öncelikle çok geçmiş olsun, ben 2011 ibizam ile haziran 2012 de kaza yaptım ve aynı şekilde pert oldu, kaza yaya ile benim aramda oldu, yaya bariyerlerden atlayıp aydınlatmasız yolda önüme fırladı, çarpmamak için manevra yaptım ve sonuçta bariyerlere çarparak durdum, bana birşey olmadı çok şükür yaya ufak sıyrıkla atlattı ve hastaneye götürmüşler o anda kimse görmedi yayayı ıssız bi yerdi ben de sonradan öğrendim, aracım pert oldu, bariyerlerde 3bin tl lik hasar oluştu, aracımı 0 almıştım ve 2. kaskosuydu yani 1 yaşını doldurmuştu böyle olduğu için 2011 piyasa değerini araştırıp o şekilde fiyat verdiler kasko bedelim 31bin tl idi 27500 teklif ettiler kabul etmedim 28500 de mutabık kaldık herneyse çok da önemli değil satsam da o fiyata veya 1.000tl üstüne satardım sağlık olsun...

yasal sürece gelince olay yerinde benim ifademi aldılar, hastanede de yayanın ifadesini aldılar 2miz de birbirimizden şikayetçi olmadık, yaya bariz yalan ifade verdi polis bizi dinleyip kendisi benim anlattığıma yakın bi rapor tuttu itiraz ve şikayet için belirli süreler var takip et...

karayolları 2mize dava açtı 3bin tl bariyer parasını istedi, polisin hazırlamış olduğu tutanakta yaya %100 suçlu sürücü kusursuz yazıyor fakat yine de beni davaya dahil ettiler, kaskoyla konuştum hukuksal yardım var poliçede, sigortanız ilgilenecek dediler sigorta poliçesini mahkemeye götürdüm ve dilekçe yazdım muhatapınız ilgili sigortadır ben değilim ben kazada kusursuzum diye, sigortanın avukat ordusu var tabi bulmuşlar bi açık dahil olmamışlar davaya ben avukat tutmadım, 3 duruşma oldu yaya kabul etmedi suçlamayı ben kabul etmedim en son mahkeme bilirkişi atadı olay yerinde keşif yapıldı polis raporundaki gibi suçsuz olduğum kanaatine karar verildi ve bütün masraf yayadan alındı, suçsuz olduğum en başında belli olduğu halde 3 defa mahkemeye gittim, başka bir adliyedeki tanıdığımdan yardım aldım, bir duruşmaya dahi gitmesem suçu bana kitleyeceklerini söyledi... yani sonuna kadar haklı da olsan sonuna kadar takip et üzerine git aksi halde zamanaşımı bilmem ne olup seni suçlu duruma düşürebiliyorlar... Allah kimsenin başına vermesin ne diyim...

@pharmacist
sanada geçmiş olsun. dediğin gibi en ufak fırsatını buldularmı ne kadar haklı olursan ol langırtttt geçmiş olsun.
bugün avukat ile görüştüm. eldeki delillere tutankalar baktı. süreci düşündü. iki tarafından davacı olmaması durumunda ceza da yatırmayacağımızı düşünerek kaskodan alabileceğin maksimum parayı al ve kimse kimseden davacı olmasın dedi. sinyalizasyon parasınıda trafik sigortası ve kasko ödeyecekmiş.

Avukatı şöyle birde tüyo verdi: kasko parasını alırken itiraz hakkım saklı kalmak şartıyla kabul ediyorum diye belirt dedi. Böylece ilerde alıncacak muadil araca verdikleri para yetmezse itiraz edebilirsin ve üzerini alabilirsin dedi.

seviyorum sizi güzel memleketimin güzel insanları!!!!

Öncelikle Çok Geçmiş Olsun Allah Beterinden saklasın cana gelmemesi sevindirici umarım en yakın zamanda eski sıhhatinize kavuşursunuz..

Arkadaşlar madde madde açıklamış ben sadece şu konuda yorum yapayım imzanın olmayan belgeye elbetteki sonsuza kadar itiraz edebilirsiniz ama buda yeni bir mahkeme konusudur bu vesileyle ilgili trafik şubeye gidip tutanağı yazan tarafik memurunu bulup raporu tekrar düzenlettirip karşı tarafı tekrar çağırarak onada imzalatmanız gerekmekte bunda süresi 15 gündür aksi halde sanki imza atmışsınız gibi işlemler yürütülür zira görevli memur tutmuş tutanağı sizin imzanızı sorgulamaz kimse.. Eğer memur olmasa idi imzasız kabul etmezdi hiçbir sigorta şirketi.. bence yakın zamanda ilgili trafik şubeden aleyhinize tutulan tutanağı ve kaza raporunu gözden geçirip düzeltirin.. iyi niyetle yaklaşırsanız tersini yapacaklarını sanmam..

tekrar çok geçmiş olsun..

arkadaşım çok geçmiş olsun. karakolda verdiğin ifade de keşke kaza raporunada itiraz ettiğini ve kabul etmediğini belirtseydin. hatta kaza raporu tanzim edilirken orada olmadığını ve kaza raporunda da imzam yoktur şeklinde belirtseydin. çok iyi olurdu. bulunduğun bölgedeki trafik şube müdürlüğüne uğramanı ve kaza raporuna nasıl itiraz edeceğini öğrenip hemen itirazını yapmalısın. aradan yaklaşın 1 ay geçmiş. bu tarz konularda itiraz süresi biraz kısa olabiliyor.bilgine. tekrardan çok geçmiş olsun.

Fotoğraflardan çok büyük bir bela atlattığınız belli çok büyük geçmiş olsun..

Geri
Üst Alt