Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza kaplama işlemlerim (Ayna,Logo,Kapı kolu,Depo kapağı)

OPEKER

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar tekrar merhabalar uzun süredir bahsettiğim forumdada konu açtığım konularda sonuca ulaştık paylaşmak istedim...

1. Aracıma yeni aero tampon taktırdığım için altına taş sıçratıpta çizmesin diye kaplama yapmayı düşünüyordum sonunda hallettim bunun fotoğrafını henüz çekmedim hafta sonu çekip paylaşırım küçük 2 parça şeklinde sağa sola uyguladık öyle ahım şahım olmadı ama amacına uydu taş sıçratıp çizmesin istiyorduk aynende öyle oldu şeffaf folyo satın aldım ve aksesuarcım uyguladı basit bi işlem...

2. Kapı kollarımı kırmızı karbon ile kaplattım. Boyatacaktım aslında ama hem sök tak olmadı hemde farklı oldu çokta güzel oldu... Ha çok dikkat etmedik ilk deneyim olduğu için ufak yön hatası oldu o kadar benden sonra gideceklerde sorun olmaz kısmetse denemeleri benim arabada yapıyor aksesuarcım :D
Bunun fotoğrafı var ama çok iyi kalitede değil hafta sonu hepsini halledecem...

3. Benzin kapağınıda aynı folyo ile kaplattım en süperi bu oldu kusursuz uydu gerçekten...

4. Ön ve arkadaki Seat Logosunun içindeki siyahlıkları aynı kırmızı karbon ile kaplattım resimlerde çok belli olmuyor cep tel ile çektiğim için bu uygulamada çok sağlam ve güzel oldu. Bir tanesinde ortadaki kısımda bir eksik var o uygulama aşamasında çekildi o yüzden yani öyle bırakmadık :)

5. Aynaları deneme amaçlı elimde kalan siyah karbonlar ile kapladık çok profesyonel olmasada fena olmadı dediğim gibi benim arabada ilkleri yaşıyor aksesuarcım yeni açıldığı için dahada iyi olacaklar inşallah...

Son olarakta orda gördüğüm Mercedes tipi gündüz farlarını arabaya tuttum tam uydu içi krom olduğu için taktırmadım internetten siyah tabanlı olan alttaki resimdekini aldım bu hafta sonuda bunu takacağız sis farı plastiğinin olduğu yere uygulayacağız sanki bizim araç için yapılmış boyutları tam uyuyor bunuda takınca resmi verecem eminim herkes yaptırmak isteyecek en süperi bu olacak diye düşünüyorum...

kapı kolları ve depo kapaağını siyah yapsaydın nasıl olurdu acaba? beğenerek yapmışssın güle güle kullan

o kapı kolları zamnla asınır cıkar haberın olsun ben kapı dıreklerını carbon kaplattım ve otobandakı hız denemem sonrası once ucundan sonrada bır kısmı acıldı

Yapıştırma sonuçta elbet çıkacak hevesimizi alalım maksat o. Hevesimi alınca gidip boyatacam zaten

hemşerim kaç yaptında öyle folyoları bile açtın.

eline sağlık güzel olmuş :)

Yanan halini çekmedim malesef yarında onu çeker koyarım muhteşem oldu aklımdaki geçenlerde ölçüp biçtiğim yere olmadı malesef ilk hayal kırıklığı oldu ama sonrasında Adem ve Fehmi abim beni mutlu edecek hareketi yaptılar ve uygun bi yer buldular benim düşündüğüm kenarlara diklemesineydi ama o saçma olur yanları aydınlatırdı zaten iyiki olmamış böyle çok orjinal oldu ayrıca camını istediğiniz renk folyo ile kaplayarak istediğiniz rengi alabilirsiniz turuncu bantla yapıştırdım iyice tutsun diye öyleyken yaktık o bile süper durdu yani isteyen sinyale bağlatır isteyen parklara ben ayrı bağlattım düğme ile açıp kapatıyorum. Biraz uzun sürüyor işlem ama 10 numara işçilikle hallettiler her yerde taktırılmaz benden söylemesi :)
Neyse çok konuştum buyrun resimler.

darca100.jpg

darca101y.jpg

İsteyen buralarada bağlatabilir sizler için koydum ve resim çektim. Her yere uyuyor nerdeyse bi tek diklemesine büyük geliyor.

img00132201203241924.jpg

img00134201203241930.jpg

Arabalarımızda yapılan ufacık bir değişiklik bile bizleri mutlu edip,arabanın yanına her gidişimizde binmeden önce şöyle bir karşısına geçip baktırıyor ve hafif bir tebessümle "-güzel oldu be.." diye iç geçirtiyorsa işlem amacına ulaşmış demektir.Güle güle kullanın...:)

Geri
Üst Alt