Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza kapı acık ışığı sorunu ve frenlerden ses gelmesi hk.

Navyy

Kayıtlı Üye
Merhaba

Arac içi aydınlatma ışığı en sağda ve kapılar kapalı olmasına ragmen lamba sönmüyor. Dısarıdan kitlediğimde sönüyor sadece.kendim kapatmak zorunda kalıyorum. Ve hafif fren yaptıgım zaman disklerden surtunme sesi geliyor. Disklerde hafif paslanma var gibi. Aracım daha 3 aylık. Bu normalmidir. ?

Araç içi aydınlatma lambası, kontağı çevirdiğiniz zaman sönecektir. O zamana kadar, kapılar kapalı olsa bile sönmez, çünkü anahtar yuvasını karanlıkta bulamayacağınızı düşünür :)

Fren disklerindeki sürtünme seslerini ben de duyuyorum. Hatta araba yeniyken ben de bundan rahatsız olup servise söylemiştim ama önemsememişlerdi. Islaksa ses çıkarabilir dediler ama bence bununla alakası yok. Frenlemede bir problem yok ama disk sesi nedense araç içinden duyuluyor. Ses yalıtımıyla alakalı olabilir. Kötü dizayn :)

Araç içi aydınlatma lambası, kontağı çevirdiğiniz zaman sönecektir. O zamana kadar, kapılar kapalı olsa bile sönmez, çünkü anahtar yuvasını karanlıkta bulamayacağınızı düşünür :)

Fren disklerindeki sürtünme seslerini ben de duyuyorum. Hatta araba yeniyken ben de bundan rahatsız olup servise söylemiştim ama önemsememişlerdi. Islaksa ses çıkarabilir dediler ama bence bununla alakası yok. Frenlemede bir problem yok ama disk sesi nedense araç içinden duyuluyor. Ses yalıtımıyla alakalı olabilir. Kötü dizayn :)

Hocam o ışık araba calısırkende yanıyor. Sönmüyo yani.

Araba çalışırken aydınlatma lambasının anahtarını en sağa çekseniz de en sola çekseniz de lamba yanmaya devam ediyor diyorsunuz?

Arıza var o halde

Hocam aracım 2 haftalık aynı problem bende de var kapı işaretinde ışık kapanmıyor o yüzden sürekli kapalı konumda çözüm bulamadım servise gittiğimde danışacağım

Geri
Üst Alt