Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza far buğulanması

eatyou4live

Kayıtlı Üye
Konuyu doğru yere açtımmı bilemiyorum ama aşağıda sorunun resimlerini koydum,bu sorunu nasıl çözerim?,nerede çözebilirim? ve bana maliyeti ne olur?.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sağ fardaki buğulanma

Sol farda sorun yok

far bir yerden hava alıyor . hiç biryerini açmaya çalıştınız mı dikkatli baktınız mı ufak bir çatlaktan hava alıyor alabilir. farın üzerinde herhangi bir oynama yapıldı mı .?

far bir yerden hava alıyor . hiç biryerini açmaya çalıştınız mı dikkatli baktınız mı ufak bir çatlaktan hava alıyor alabilir. farın üzerinde herhangi bir oynama yapıldı mı .?

Aracı alalı çok olamadı zaten 2 hafta felan oldu,alırkende açıkçası dikkat etmedim.Geçenlerde yağmur yağdıktan sonra dikkatimi çekti.Sorduğun sorularının hiçbirinin cevabını bilmiyorum doğrusu aracı alırken sağ kapıda surtmeden dolayı boya vardı.Surtme esnasında bişeymi olmuş acaba diye düşündüm ben.

yani bu normal olan birşey değil abi aracın 2. sahibimisin.? bi tanıdığım farın camını cıkarmış sonra takınca far buğulanmış tam oturtturamamışdı. yani abi bu normal değil bir yerden hava alıyordur elbet yapmaz böyle birşey. sağ kapıda sürtmeden boya yapıldı derken sade sürtük mü yoksa direk kapı hasar aldımı yani ezildimi.? camurluga kadar gelen birşey oldu mu.?

yani bu normal olan birşey değil abi aracın 2. sahibimisin.? bi tanıdığım farın camını cıkarmış sonra takınca far buğulanmış tam oturtturamamışdı. yani abi bu normal değil bir yerden hava alıyordur elbet yapmaz böyle birşey. sağ kapıda sürtmeden boya yapıldı derken sade sürtük mü yoksa direk kapı hasar aldımı yani ezildimi.? camurluga kadar gelen birşey oldu mu.?

evet 2.sahibiyim.hava alıyodur içerdeki tırnakta kırık veya çatlak vardır diye bikaç arkadaşımda yorumda bulundu.sağ kapıdakı durum hasar değil sadece sürtme,camurlukta felan sorun yok yani.internette biraz araştırma yaptım.silikon felan sıkın demişler ama bilemedim,sizlere danışıym dedim

silikon filan işe yaramıyo abi tırt yani uğraşma o işlerle o camını cıkartan tanıdıgımda zaten takarken silikon kullanmış ve far buğulanma yapmış bi kırık fln var abi bu genelde bi tırnaklarda çatlak kırık olduğu zaman yapar. o yüzden farı değiştirmen daha iyi olacaktır diyorum abi. silikon bekte sağlıklı olmaz abi ama yinede dene sen belki keser buğulanmayı ama sanmıyorum kessin. eğer silikon kullanırsan abi Sista marka sudan etkilenmeyen silikonlardan alıp kullan abi onlar kaliteli ben kullandım plakamda cok sağlam bi dene yinede abi büyük masraftan kurtarır. olmassada değişirsin.

silikon filan işe yaramıyo abi tırt yani uğraşma o işlerle o camını cıkartan tanıdıgımda zaten takarken silikon kullanmış ve far buğulanma yapmış bi kırık fln var abi bu genelde bi tırnaklarda çatlak kırık olduğu zaman yapar. o yüzden farı değiştirmen daha iyi olacaktır diyorum abi. silikon bekte sağlıklı olmaz abi ama yinede dene sen belki keser buğulanmayı ama sanmıyorum kessin. eğer silikon kullanırsan abi Sista marka sudan etkilenmeyen silikonlardan alıp kullan abi onlar kaliteli ben kullandım plakamda cok sağlam bi dene yinede abi büyük masraftan kurtarır. olmassada değişirsin.

far değişmi biraz masraflı olur gibi geldi zaten bana :( saol yardımların için

yinede bir silikon dene abi olursa büyük masraftan kurtuldun. sista marka var abi ondan al kaliteli silikon ben plakamda kullandım valla ilk defa araba üzerinde bir oynama yapıyordum yanımda bilen bir abide vardı tabi ama malzemeyi ben almıstım kalitesizını alırım zannetmıstım sonra bi baktım silikon çok iyi plakam çok sağlam oldu. ramazan ayında yapıstırdım düsmedi bile. dediğim gibi yine bi dene abi.

farın oynanmasıyla alakası yok bence cunku benım aracımdada ıkı aydır aynı sorunu sag farda yasıyorum ustelık aldıgım gun xenon taktırdım bır bucuk senedır hıc bır sey olmamıstı daha sonra fara hiç bır ıslem yapılmamasına ragmen kendılıgınden oldu fakat buyuk bır sorun degıl ruzgara dogru guneste bıraktım kurudu gıttı .. Yınede sokturup sılıkon cekılırse bir daha olmaz dıye dusunuyorum

Benim sag on farda buhulaniyor çok kuçuk bir çatlak tan dolayi. Buhulandiginda gunduzde olsa aç uzunlari 3-4 dk ya kalmaz buhu felan kalmaz benim 1.5 sendir buhulaniyor şimdiye kadar bişe olmadi olacaginida zannetmiuorum çok çok ampul patlar oda 5 lira zaten hiç sökmeyle felan ugrasma. Kaş yapayim derken göz çikarma durumuna gelme. Takma boyle kuçuk seyleri kafaya
Bu arada [MENTION=25109]LeonStyle[/MENTION] 1.5 sene once benim cordoba içi sag On farin fiyatini sordugumda 320 tl demislerdi ibiza ile cordoba parca fiyatlari hemen hemen ayni Simdiki fiyati ise tahmini 390 vardir.

Geri
Üst Alt