Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

İbiza EPC arızası (çözüldü)

Konu, 'Teknik Destek' kısmında Eren_34 tarafından paylaşıldı.

1. Eren_34

Eren_34 SCW Üyesi

21
    44
    13
    Herkese iyi akşamlar bu gün aracımla İstenbula dönerken Dilovası tarafında araç birden gaz yememeye başladı ve sarsıntılı bişekilde çalışmaya başladı götergede EPC ışığı ve motor arıza ışığı yandı hemen sağa çektim rolentide araç sarsıntılı bi şekilde çalışıyordu stop edip tekrar çalıştırdım yine aynı şekilde çalışmaya devam etti. stop edip 10 dk bekledim motora baktım herhangi yağ sızıntısı benzin sızıntısı v.s. anormal bişey yok görünüşte yağı suyu yakıtı herşeyi tamam araçın. Tekrar çalıştırdım yine aynı şekilde sarsıntılı çalışıyordu. Çekiciyle araçı ustamın dükkanının önüne çektirdim yarın gidip ne olmuş bi bakıcaz. Daha önce böyle bişey başına gelen ve ya bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim yarın bakılıcak ama yine bi fikrim olsun gidip kazıklanmak istemiyorum. Herkese teşşekürler şimdiden.

Araç: İBİZA 1.2 TSI CopaPlus

2. SAHIN95

SAHIN95 SCW Üyesi

19
    19
    3
    Hayirli aksamlar gecmis olsun
    Ilk önce arabayi cektirmene gerek yoktu aracini devam kulanabilirdin motorunda bir zarar olmamasi gerek, o yanan lamba yani electrinic performence controle lambasi turboya bagli, arabanin güc kaybeti sürat alirkan zorlaniyordur, insallah sadece sensörün veya kapak yirtilmistir yoksa turbo deyiscek. Bunu önlemek icin lütfen her ilk bindigin gün arabani calistir ve devir ibresinin 1in altina düsmesini bekle ve durunca 1dk beklesen yeter kapatmadan, motorada yüklenme isinmadan ve motorun isisini göstergeden alamazsin 90 derece gösterir bu ama yag isisini göstermez sesinden anlarsin turbonun.
    Tekrar gecmis olsun baya masrafa girebilirsin
    [doublepost=1457911524,1457911408][/doublepost]
    Fiyatlarla yardimci olamicam yurtdisinda kaliyorum burda basima geldi kapak yirtilmisdi

Bunu beğendi. murateren bunu beğendi.
  3. Eren_34

Eren_34 SCW Üyesi

21
    44
    13

Bunu beğendi. murateren bunu beğendi.
  4. murateren

murateren
    V.İ.P ÜYELİK

1.225
    1.822
    113
    Gecmis olsun yetkili servis sorunu halletmek yerine turboyu degistirmek ister. Oda parca gelecek vs.. gün kaybi görmeden de yorum yapmak anlamsiz olur..bir bakalim servis ne diyecek

Burda Bitmez..

5. Samet Balcik

Samet Balcik FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

1.465
    1.848
    113
    Kardeşim öncelikle lpg yok dimi araçta.. LPG li araçlarda oluyor bu arızası pis lpg den dolayı o yüzden soruyorum

6. SAHIN95

SAHIN95 SCW Üyesi

19
    19
    3
    Silindir falan olma ihtimali cok düsük cünki epc lambasi turbo icin var aslinda motor lambasi yanmiyor dimi

7. Eren_34

Eren_34 SCW Üyesi

21
    44
    13
    Evet arkadaşlar bu gün sorunum çözüldü güzel bi tecrübe oldu banada sizide bilgilendirmek istiyorum çok dikkatli olun lütfen.
    Araçı cihaza bağladık ve 1 silindirde hiç bir şekilde ateşleme olmadığını öğrendik yani sorunun kaynağı ateşleme sisteminden.
    Bujileri çıkarttık bütün bujiler araç fabrikadan cıktığı bujilerle beraber yetkili serviste yapıldı bu araçın bütün bakımları ve ne gerekiyosa servis emrine göre yapılması gereken buji değişimi yapılmamış servisin iş güzarlığı var bu konuda çok hasas olmanızı tavsiye ederim bujiler çok önemli bunun önemini ben zaten biliyordum ama servis değiştirmiştir diye hiç ben elimi sürmedim bujilere neyse bu 1. faktör 2. faktör ise yakıt kalitesi bilmediğiniz yerlerden yakıt almamaya özen gösterin kalitesiz yakıt bujilerdeki ateşlemeyi zorlaştırıyor (yetkili servisinde dediği gibi opet dışından almamaya çalışın).
    Araçımda LPG yok orjinal bi araç araçta bujiler dışında bujilerin ateşleme yapmaması sonuçu 1. silindirdeki bujinin ateşlememesi sonucu buji kablosu hasar görmüş bütün buji kabloları ve bujiler değişti ve sorun tam anlamıyla çözüldü.
    Bujilerinizin değşimine çok dikkat edin yetkili servis bile bu şekilde yapıyosa siz düşünün artık. İnşallah böyle bi sorun hiç kimse yaşamaz.
    Kazasız belasız keyifli sürüşler herkese

8. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.732
    5.569
    113
    Geçmiş olsun konu başlığı açarken kurallarımıza bakmanızı tavsiye ederim

kurye ile elden teslime verildi

9. Doganzyldrm

Doganzyldrm SCW Üyesi

27
    48
    13
    Geçmiş olsun benimde başıma buna benzer bir olay gelmişti. 1.4 doch motor getz im vardı araç yolda giderken birden kütküt vuruntu yapmaya teklemeye başladı panik oldum kenara çektim ustayı aradım Allah tan sanayiye yakındım yavaş yavaş gel dedi gittim buji kablosunda kaçak var kablodan dışarı motora kıvılcım çakıyor. Bundan oluyo dedi usta kabloyu elektrik bandıyla bantladı daha da yapmamıştı.

Sayfayı Paylaş