Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza direksiyon..

effect1903

Kayıtlı Üye
Slm arkadaşlar, ibizamla manevra yaparken ve düşük hızlarda direksiyonu sola çevirirken hafif bir zorlanma hissediyorum sanki hidrolik direksiyon devreden çıkıyor ve giriyor gibi.. sağa çevirirken ve yolda seyahat sırasında hiçbir problem yok.. Önemsiz bir şeydir inşallah, konu hakkında bilgisi olan varmı acaba sorun ne olabilir?:confused:

Rot ayarına sokmalı, özelikle de rotkolu-rotillere dikkatlice baktırmalı. Ön amortisör ile ilgili işlem oldu mu hiç?

her şeyden önce lastik havalarına bakmakta fayda var..

bende rot kolu veya amörtisör olabilceğini sanıyorum.. ön amörtisörler zaten kasislerden falan geçerken karyola gıcırtısı gibi ses yapıyor, bu durumun ibizalarda olduğunu duymuştum ama yinede amörtisörlere de baksam iyi olacak sanırım.. lastik basınçlarını kontrol ediyorum ondan değildir herhalde..

sola çevirirken olan zorlama tam sağdayken sola çevirirken de oluyor mu yoksa sadece tekerlekler düzeldikten sonra sola dönüş başladıgında mı oluyor?

tam sağdayken sola çevirdiğimde oluyormuydu tam dikkat etmedim, genelde durduğum yerde manevra yaparken oluyor ama dediğim gibi sola çevirirken. aracımda yanımda değil şu an hafta sonu olmazssa bir baktıracağım

kardeşim napıyon.kasislerde gıcırdama olayı normal değil.benimkindede arabayı aldığımda oluyordu altta adını şimdi hatırlamadığım bi lastik parça değişti problem kalmadı.diğer sorunda aks tan olmasın...

kardeşim sendemi üyeydin çok sevindim sinceleri görünce :) seninle konuşmuştuk bu gıcırdama olayını zaten olmazsa memlekete gittiğimde bir göstereyim bari hem gıcırtı olayını hemde direksiyonu inşallah önemli bir problem değildir. Senin arabayı böyle görmemiştim maşallah çok güzel olmuş ... vay be çok sevindim seni burada gördüğüme :)

geçmiş olsun sorun rot kolları kafsı veya rotil lerde olabilir eski aracımda direksiyonu tam sağa çevrdiğimde kalkışlarda gacırtı takırtı bi ses geliodu rot kafaları değişti

kardeşim sendemi üyeydin çok sevindim sinceleri görünce :) seninle konuşmuştuk bu gıcırdama olayını zaten olmazsa memlekete gittiğimde bir göstereyim bari hem gıcırtı olayını hemde direksiyonu inşallah önemli bir problem değildir. Senin arabayı böyle görmemiştim maşallah çok güzel olmuş ... vay be çok sevindim seni burada gördüğüme :)

sağol kardeşim profildeki resim temsili.benim arabamın resmi değil.bende tesadüf konulara bakıyodum bi baktım effect1903 ü görünce hemen senin olduğunu anladım.

Geri
Üst Alt