Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

ibiza digital klima sorunu

Konu, 'Teknik Destek' kısmında tylerdurden tarafından paylaşıldı.

1. tylerdurden

tylerdurden SCW Üyesi

9
    0
    1
    Arkadaşlar merhaba,

2006 model Seat Ibiza 1.4 Elegance 16V 75HP aracım var. Klimasında devamlı sorun yaşıyorum. Araç içerisindeki panel değişti (klima kontrol ünitesiymiş) yetkili serviste 1600tl, aküyü bitiriyordu yoksa devamlı. Yok hortum deliniyor, yok radyatörü deliniyor, yok rezistansı arızalanıyor, yok fanı arızalanıyor, klima tamirine harcadığım paranın haddi hesabı yok. En az 2 ayda bir gidiyorum klima sorunuyla ilgili, tak ettirdi artık canıma. En son gittiğimde artık söyledikleri illallah dedirtti

- klima kompresörü arızalanmış, değişmesi gerekiyormuş, 1500TL
    - klima hortumuna yaptıkları yama tutmamış, 500 TL

işçilik vs derken ocağıma incir ağacı dikmeye niyetliler. Yaptırmadım tabiki. Dışardan parçaları bulup getirirsem yapar mısınız dedim, normalde olmaz ama sizin için yaparız dediler. Bu arada dediğim yer Dudullu'da Kayadibi Seat servisi.

Size soracağım şey bu parçaları ucuza nerden bulabilirim? yan sanayi? çıkma? ya da orjinali ucuza bir yerden alınır mı ? Hatta bu parçaları hem alıp hem taktırabileceğim bir yer biliyor musunuz, işçilik de çok fazla çünkü yetkili serviste. Yaptıracak yer biliyorsanız İstanbul Anadoluda hatta Dudullu'ya yakın bir yer olursa ne de güzel olur, kadosan falan :) Ya da hiç taktırma, aç camları püfür püfür gez mi diyorsunuz ?

Lütfen akıl fikir verin şu araba konusundaki cahil kardeşinize

2. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.217
    113
    Klima problemleri ve masrafları gerçekten maddi olarak çok pahalıya patlıyor. Yetkili servis haricinde özel yada klima işlerinden anlayan sanayide bir usta bulursan daha ucuza ve kesin kalıcı çözümler bulabilirsin...Benimde en çok korktuğum arıza,maliyeti çok pahalı olan klima arızası...Geçmiş olsun,umarım en kısa zamanda problem çözülür...

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.
  3. turanefe

turanefe SCW Üyesi

114
    39
    28
    Geçmiş olsun sıkıntılı bir durum inşallah ucuz yollu halledersin

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.
  4. JoSepHH23

JoSepHH23 SCW Üyesi

2.382
    138
    63
    ümranıyede oto2000 cıkma parca bolumune bakablırsınız bulcagınızdan emınım

Bunu beğendi. 2 kişi bunu beğendi.
  5. Ziya

Ziya SCW Üyesi

1.379
    729
    113
    Kayadibi...

6. tylerdurden

tylerdurden SCW Üyesi

9
    0
    1
    yusuf kardeşim, teşekkür, duymuştum orayı, bakacağım

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

ben de onu diyorum Ziya hocam, Kayadibi, ocağıma incir ağacı diken yer orası zaten :)

7. teknology

teknology SCW Üyesi

8
    0
    1
    yaz gelmeden bence klimanızı yaptırın

Sayfayı Paylaş