Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza digital klima ekranı problemi

Akü kutup basını sokup tekrar taksam sorun gider mi acaba akü sifır cunkü
akünüz yenise ellemeyin..voltajı ölçtürün.aküde yeşil ışık yanması bazen sağlıklı anlama gelmez yanıltabilir....en güzeli arıza tespit cihazına bağlatıp hata kodunun ne oldugunu bulmak.hata kodu verdiği zaman arızanın ne oldugu da ortaya cıkar.bazı ustalar göğüslük konsol sökümü isteyebilir sakınnn !!! torpido gözün içinde civatalarla donatılmış kapak var o kapağa sökersiniz kalorifer motoruna ulaşırsınız.neden buna dedim digital klimaya bağlı ne varsa kontrol edilmesi lazım.ısıtma soğutma elektriksel donanımlarda hata var...şimdi biz servis değiliz usta da değiliz sadece fikir ediniyoruz fikrimizi söyluyoruz cunku yaa başımızdan gecmiştir ya da başından gecenleri dinlemişizdir.yol ışık göstermektir gayemiz.iyi bir usta sizin işi çözer..farklı yorumlar değişik fikirler edinen arkadaşlar konuyu görür görmez yorum yapabilir.

İstanbul bostancı saniye seat klima dan anlayan tafsiye edecwginiz tanıdık bilinir usta varmıdır
istanbul daki arkadaşlar size yardımcı olacaktır..oto klimacıları bu işin erbabıdır.yaptırmadan önce bi konuşun...ama sizin klimacıdan cok elektrikci ustasına ihtiyacınız var..tekrar gecmiş olsun...sonucu burdan belirtirseniz öğrenmiş olur aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımızıda ışık olmuş olursunuz...

KONUYLA İLGİNİZE TESEKKÜRLER DAHA ONCE AYNI SORUNLA KARSILASAN ARKADSLAR VARSA YORUMLARINI BEKLIYORUM SALI GÜNÜ SERVİSE GÖTÜRÜCEM OLMADI KOPLE YENILİCEM

KONUYLA İLGİNİZE TESEKKÜRLER DAHA ONCE AYNI SORUNLA KARSILASAN ARKADSLAR VARSA YORUMLARINI BEKLIYORUM SALI GÜNÜ SERVİSE GÖTÜRÜCEM OLMADI KOPLE YENILİCEM
Aynı sorun kışın bendede oldu 2 yada 3 kere sonra düzeldi.Konuyla ilgili siz birşey yaptırdınız mı?

Evet resetleme modülü var uyguladıgınzda düzeliyor

• Beğen
Reaksiyonlar: why
Arkadaşlar benim de yeni öğrendiğim birşey paylaşmak isterim aynı sorun Bender vardı ve yabancı sitelerden buldugum dijital klima açık iken aynı anda econ + en sağdaki tuşu (havayı araç içinde çeviren )basıldığında hata kodu veriyor genelde 4f9 gibi buda genelde torpido arkasındaki havandirma motoruna gelen akimi anlık fazlalığından kaynaklanıyor buda fanin tozdan zorlanması gibi bununla alakalı videolar var en yakan diğer hata kodlarını da sizlerle paylaşmaya calisacagim umarım yararı olur benim bir II resetleme ile geçti simdilik resetlemeyi aşagı linkteki videodan bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
HATA KODLARI CLIMATRONIC
CLIMATRONIC ECON + GERİ DÖNÜŞÜM = İÇİNDE HASAR TÜRLERİ
SICAKLIK potansiyometresi İLE SORUN İLE SCROLL kontrol ünitesinde FFF Fayı'nın ayak sıcaklık verici 511 merkezi
510 sıcaklık verici hava girişi
313 sıcaklık verici
332 sıcaklık verici Evaporatör / kondenser
31 D güneş radyasyonu sensörü trampilla sıcaklık Motor para az
4F7para la trampilla Motor
4F8 merkezi klima
4F9 fan motoru voltaj sensörleri 21A 43F temel kalibrasyon gerçekleşmemiş elektronik basınç vericisi
333 4D1 kompresör kontrol selenoidsinyali
2C1 fanlar hız etkinleştirme 1 sinyal aktivasyonu hızı
2C2 2 vantilatörler,
2C6 Motor buğu giderme / çözülme Terminal gerilimi
240 15 382 klima kompresörü Aktivasyon hatası
4FA hava devridaim motor kontrolü Otobüs CAN konfor 538 için
Arıza hatası 00 Kilitli veya gerilimi olmadan 01 Değer çok yüksek. 02 Değer çok küçük. artı. OA kesinti veya kısa devre
09 Kesintisi veya şasiye kısa.
04 iletişim yok.
05 kurulum veya hatalı kurulum / kaldırıldı olmadan.
07. toprağa kısa toprağa
06 kısa devre.
OE mesajı Otobüs CAN eksik.
ARKADASLAR KUSURA BAKMAYİN GOOGLE CEVİRİ BU KADAR :))

Geri
Üst Alt