Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

IBIZA DA MOTOR KORUMA KARTERİ VAR MI?

arkadaşlar VAG araçlarında metal karter koruma kullanmıyor ve önermiyor. olası bir kaza anında motorun araçtan ayrılmasını engellediği için güvenlik sıkıntıları var. bende karter patlattım dağın başında kaldım ama bunu duyunca yaptırmayı düşünmedim hiç.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Ben aracımı alırken bunu sormuş ve istemiştim, bayi ellerinde böyle bir parçanın olmadığını, tavsiye etmediklerini söylemişti.

Kaza anında motorun aşağı inmesini engelliyor ha... Yahu şu olaya dair bir tane fotoğraflı dayanak göremedik yıllardır tartışır dururuz... Ben önden kaza yapıp da motoru aşağı bırakan bir araç görmedim. Ha motoru sökülen bir transit gördüm onda da sol çamurluktan tır biçmişti... İnanmayan Euroncap testlerine bakabilir. Önden kazada fiziki olarak da motorun aşağı düşmesini bekleyemezsiniz. X eksenini üst-alt doğrusu, y eksenini de ön arka doğrusu olarak kabul edip kuvvetin kaza anında Y'den geldiğini düşünüp cismin X'e doğru hareketini beklemek ne derece mantıklı? Ayrıca motoru zaten kulaklara üstten civata ile sabitliyoruz. Sadece salınımına (titreşime) müsaade ediliyor.

Ben taktırdım, iyi ki de taktırdım. Haftasonu Hatay'a gittiğimde bir kaya parçasını altıma alıp sürükleyince hakikaten kıymeti anlaşılıyor. Olmasaydı işin yoksa orada çekici bul, yağı tamamlat, karteri değiştir (tabi pazar günü bir de bulunur ki)...

servisin zaten tavsiye edeceğini sanmıyorum. araç bozulsa işlerine gelir. en iyisimi anlayan vw ustalarına sormak diye düşünüyorum

Geri
Üst Alt