Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

IBIZA DA MOTOR KORUMA KARTERİ VAR MI?

Konu, 'Mk5 (2008+Günümüz)' kısmında mlnkoli tarafından paylaşıldı.

1. mlnkoli

mlnkoli SCW Üyesi

41
    12
    8
    HERKESE HAYIRLI AKŞAMLAR...
    ARKADAŞLAR ARACIM 2013 İBİZA. BU ARACIN ALTINDA MOTOR KORUMA KARTERİ VARMI?
    ÜLKEMİZDEKİ PATİKA YOLLAR MOTORA ZARAR VERMESİN DİYE MERAK ETTİM. EĞER YOK İSE YAPTIRAYIM DİYORUM.
    SAYGILAR...

2. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    bildiğim sadece plastik koruma var

Bunu beğendi. mlnkoli bunu beğendi.
  3. mlnkoli

mlnkoli SCW Üyesi

41
    12
    8
    aracı alırken özel servise gösterdim fakat onlarda pilastik aksam olduğunu söylediler. bunu metal olarak yaptırsam mı ne dersiniz?

4. PATRON

PATRON
    Administrator

10.661
    2.360
    113
    Metal daha sağlam olur yaptırabilirsiniz. Ben zamanında leonun altını vurmuştum taşa denk geldi anında yarıldı kartel yağların tamamıda boşalmıştı çekiciyle doğru sanayiye :)

Metal olsaydı belki bizim aracada bir şey olmayacaktı ;)

5. faw13

faw13 SCW Üyesi

621
    370
    63
    metalin de kendince sıkıntıları var, eğer marka onaylı bir parça değil de yan sanayi bir şey takılırsa bir kaza anında aracın motoru bırakmasına izin vermediğinden alınan hasar ciddi şekilde artabiliyor.

Ibiza'yı bilmiyorum ama 2013 Leon'da plastik karter koruma var, ki aşırı bir durum olmadığı sürece plastikler de yeterli korumayı sağlar, ama Serbay'ın da dediği gibi, sert ve sivri cisimler yırtılmasına, kırılmasına sebep olabiliyor

bora55 ve mlnkoli bunu beğendi.
  6. mlnkoli

mlnkoli SCW Üyesi

41
    12
    8
    cevaplarınız için teşekkür ederim.
    ben bunu servise bi sorayım en iyisi. hem bakımı gelmek üzere. bakım zamanı bunu da aradan çıkartırım öğrendikten sonrada burda paylaşırım

Bunu beğendi. PATRON bunu beğendi.
  7. Leonm@nia

Leonm@nia SCW Üyesi

3.856
    1.633
    113
    Aracını güle güle kullan kardeşim... ancak o motor koruma karteri değil... karter koruması dır... genellikle plastik olur tabi bu da kötü yollarda alttan gelebilecek darbelere karşı pek korunaklı olmaz... içine sinmiyorsa düzgün bir kaportacıda saçtan yaptırabilirsin... hayırlısı olsun...

8. mlnkoli

mlnkoli SCW Üyesi

41
    12
    8
    alper abi teşekkür ederim.
    çok kullanan biri değilim aracı ama yine de içime sinmiyo. ben hem sevise hem de kaportacıya sorup burda paylaşıp merak edenlerede bilgi vericem.

Bunu beğendi. Leonm@nia bunu beğendi.
  9. #ismail

#ismail SCW Üyesi

4.549
    1.704
    113
    yollar çok bozuk ve altı vurma ihtimaliniz çok yoksa bence gerek yok

10. mlnkoli

mlnkoli SCW Üyesi

41
    12
    8
    yani ne zaman nereye gideceğim belli olmuyor. bazen 2 3 gün binmiyorum araca bindiğimde de çok fazla kullandığımda oluyor. ben içimi rahatlatıp servise sorucam yinede. sağolun ismail bey

Sayfayı Paylaş