Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza Cupra2 arka tekerlekler icin flans?

Eastanbul

Kayıtlı Üye
Ibiza Cupra2 aracimin arka tekerleklerini disari dogru biraz cikarmak istiyorum.Bunun icin camurluk agizlarina surtmeyecek sekilde kac mm flans yaptirmaliyim. Arti ya da eksi yonleri var midir varsa nelerdir?Daha once yaptirmis olan yada bilgisi olanlar varsa bilgi verirse sevinirim.Iyi Forumlar...Edit: Aracin uzerinde 5cm Eibach yay mevcut.

Ibiza Cupra2 aracimin arka tekerleklerini disari dogru biraz cikarmak istiyorum.Bunun icin camurluk agizlarina surtmeyecek sekilde kac mm flans yaptirmaliyim. Arti ya da eksi yonleri var midir varsa nelerdir?Daha once yaptirmis olan yada bilgisi olanlar varsa bilgi verirse sevinirim.Iyi Forumlar...Edit: Aracin uzerinde 5cm Eibach yay mevcut.

Ben 11mm kullanıyorum, 15mm de sorun yaşamassın.

Herhangi bir eksi yönü olmaz iyi ürün kullanırsan. Arka iz genişliği artacağı için yol tutuş konusunda bir miktar artış olacaktır.

İmkanın varsa önlerde de 10-12mm ölçülerinde kullanabilirsin. Araç çok alçaldığında önlerde çok içeride kalıyor.

Kolay gelsin.

Edit: Bu arada senin araç "ZM" plaka mı?

Şafak gerekli acıklamayı yapmış.Fren disklerinden bozma veya agır metallerden yapılmış parçalardan uzak durursan bir sıkıntı yaşamazsın.

Ilginiz icin tesekkurler Safak ve Patriot. Suan icin sadece arkalara dusunuyorum. Peki 11 mm kullanmanizin bi sebebi var mi yoksa flans ole mi denk geldi alirken?Cokta ciksin istemiorum otobanin ufak egimlerinde cart cart surtmeler oluo biliosunuz cok yakin oldugunda. Daha onceki E30 umda bu yuzden camurluk agzi actirmistim.Flanslari aliminyum olacak sekilde CNC'de kestirmeyi dusunuyorum, biri yapiyomus bu sekilde.Bu arada plakam BP.

Ilginiz icin tesekkurler Safak ve Patriot. Suan icin sadece arkalara dusunuyorum. Peki 11 mm kullanmanizin bi sebebi var mi yoksa flans ole mi denk geldi alirken?Cokta ciksin istemiorum otobanin ufak egimlerinde cart cart surtmeler oluo biliosunuz cok yakin oldugunda. Daha onceki E30 umda bu yuzden camurluk agzi actirmistim.Flanslari aliminyum olacak sekilde CNC'de kestirmeyi dusunuyorum, biri yapiyomus bu sekilde.Bu arada plakam BP.

Alumınyum ve cnc dgu trcıh bnce....

100 yavaş bir hız ben 230 lara defalarca çıktım sorun olmuyor... Mal düzgün yapıldıktan sonra. Ben 3 senedir kullanıyorum.

Bence 11-13mm arası bir spacer yaptırman makul olacaktır. Kafana takılan sorunların hiçbirini yaşamassın.

Birde uzun bicon almalısın. Orj biconlar spacer kullanımından sonra kısa kalacaktır.

Aracını güle güle kullan, eski sahibi çok iyi bakardı. Çok güzel bir araçtır.

Benim kullandığım spacerlar: CNC yapımı, alüminyum

İyi bir cnc de yapılmamış, balanslı veya bilinmeyen alaşımdan birşey taktırmayın.
Hele hele bu dar geldi diyip 2 tane üst üste sakın taktırmayın.
Şafak'ınkiler gayet iyiler. O tip bişeyler bulursanız da kaçırmayın :)

Meslek gereği, birçok tatsız olayı görme şansızlığına da erişiyoruz, mesela ön tampon altına takılan bir fiber eklenti, arabaya takla attırır mı diye düşünce komik bile gelebilir, ama attırmışı vardır.

Meslek gereği, birçok tatsız olayı görme şansızlığına da erişiyoruz, mesela ön tampon altına takılan bir fiber eklenti, arabaya takla attırır mı diye düşünce komik bile gelebilir, ama attırmışı vardır.

Mukadderat, olacağı varmış.

Spacer düzgün yapılırsa sorun yaşanmaz. Dışardan alacağınız spacer'da cnc makinaları tarafından üretiliyor. Burada yapanda CNC de yapacak.

Geri
Üst Alt