Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Cupra

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hurda bi 1P Cupra bulsam direkt alıcam yaptırıp yüklicem ama kısmet olmadı bi türlü.. :S :S

optimumda kardeşim fazlası motora zarar verir gibi..
velakin dereceli egzantrik yokmuş arabama ona üzüldüm geçenlerde.. :S :S

1P Cupra almadan ölmek istemiyorum..

o zaman sen isin tutku boyutuna gecmisin :) bulursun insallah bir tane.

---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

bu arada HP ve tork degerlerin ne durumda yigit?

4'te tekerde 153hp, 5'te 164hp yine tekerde..
272nm tork kardeşim..

masallah. komple egzos yoktu dimi sende? bir de yerde ki guc farkli mi oluyor?

komple egzost mu coilover mı denklemindeyim şuan Haziran ayı için.. :S
fark var tabii kardeşim üretmek ayrı dert iletmek ayrı derttir..krankta 192hp var normalde.. :)

yigit bildigim kadariyla yayin var zaten. o yuzen kompe sistemi yaptir, daha sonra coil a gecersin.

peki iletmek icin lastiklerden sonra en onemli kistas ne oluyor? yani degistirilebilecek olan.

kardeşim motorda güç üretildikten sonra iletmek için kranktan volana diferansiyele şanzumana kadar her şey etkendir..önden motorlu arkadan itişlilerde BMW da iddia eder bizde kayıp pek yok diye ama işin içine şaft da girince bu kayıp daha çok artar..velakin motordaki güç ne kadar artarsa aynı şekilde iletirken doğan kayıplar da artar..
örnek olarak arabam stock haldeyken tekerde 123, motorda 130 küsür güç üretiyodu..yükledikçe kayıplar da aktarım organları aynı kalıp güç arttığı için oran olarak çoğaldı..

yine örnek olarak ZR1 motorda 640hp civarı güç üretiyo ama iletene kadar tekere 540hp civarı gibi bi gücü iletebiliyo..buna en iyi çözüm de araç itişliyse motoru da arkaya almak oluyo..AWD'lerde bu kayıp ne derece artıyo ya da azalıyo bilmiyorum ama muhtemelen aşağı yukarı aynı şekildedir..bi de onlarda 4 tekerden çekiş olduğu için yüksek hızlarda sürtünmeden kaynaklı kayıplar da oluyo..buna örnek olarak Veyron da mesela motorda çok daha yüksek güçler üretiyo ama hacim büyüdükçe %100 matematiksel olarak üretmesi gereken gücü üretemiyo..1.4 TSI da zaten küçük hacimin düşük sürtünme kat sayısından yola çıkan bi projeydi..bu nedenle gerçek TSI'ların 1.4L geri kalan turbolu FSI'ların TFSI olduğu konusunda diretiyorum aşağı aynı prensipte çalışsalar da.. :)

simdi anladim yigit saol. TSI ve TFSI konusunda dedigin mantikli.

simdi sana baska soracagim bir sey benim aracim fabrika cikisi 80 hp. bu yola akltarilan mi yoksa motorun urettigi maksimum mu?

chip yapinca 106 hp diyorlar, o da hangisi icin gecerli oluyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt