Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza CUPRA vs Polo GTİ Rolling @Kayseri

iki aracında performansı gerçekten çok güzel. Kalkış yapılarak da deneseydiniz keşke. DSG lerin sorunu gaz tepkimesi çok kötü ilk kalkışta.
iki aracada kazasız belasız sürüşler..

Safanın dediği gibi tüm viteslerde gaz tepkimesi beklenenin altında. bu arada cupra bütün rollerde geride kalkmış.

ben motoru fln bitmiş demedim ismail cem yanlızca bütün cupralar aynı gitmiyo dedim...sefala benim aracı kapıştıralım aynı şekilde gitmicek ya o beni geçicek yada ben onu geçicem... ki 15000 bin bakımında bujiler fln değişmez sadece filteler kontrol edilir motoru balatalar fln da değişmez onlarda ....aracın ilk kullanış biçimlerine göre değişir aracın seriliği bence ...bakımı yapılsın tekrar denicez eğer aynı şey olmazssa sana hak vericem....ben bişi bildiğimdende sölemedim kendimce fikir verdim doğru ya da yanlış ben böle inanıyorum....
o zmn bi aracı dynoya soktugunda neden % bilmem kaçlık motor ölümünü sölüyolar....aracın bakımı yapılınca 0 mı oluo zannediyosun

ne iş ile uğraştığımı bilsen parmaklarını yorma ihtiyacı duymazsın zaten arkadaşım. Ben sana periyodik 15000 deki bakımda bujiler ve yakıt filtresi değişir diye bişey yazmadım. 30000 de değişir safanınkide bu bakımdan geçti yani şartlar eşit dedim. Senin denediğin cupranın 15000 lik bakımı yapıldıysa deneyin hemen görün ne kadar farkediyormuş. Bakım canı ciğeridir arabanın. Yakıtta aynı şekilde. Değerlendirmeyi iyi yapın o yüzden. Balıkesir ayvalık tarafındayım bu tarafa yakın olanınız varsa stock'a stock deneyelim 97 yakıt koyalım başka cupralarla farkı da görelim ne olacak acaba

iki aracında performansı gerçekten çok güzel. Kalkış yapılarak da deneseydiniz keşke. DSG lerin sorunu gaz tepkimesi çok kötü ilk kalkışta.
iki aracada kazasız belasız sürüşler..

safa kardeşim ile sıfırdan kalkışı denemek istememiş araçları üzmeye gerek yok diye. Polo gtı'ın gaz tepkimesi başarılı. Kardeşim(83 kg) yanında 100 kiloluk bir arkadaşıyla sıcak asfaltta amatör bir ölçüm yapmış ve 0-100 değerinin küsüratsız tam 7.0 saniye çıktığını söyledi.

safa kardeşim ile sıfırdan kalkışı denemek istememiş araçları üzmeye gerek yok diye. Polo gtı'ın gaz tepkimesi başarılı. Kardeşim(83 kg) yanında 100 kiloluk bir arkadaşıyla sıcak asfaltta amatör bir ölçüm yapmış ve 0-100 değerinin küsüratsız tam 7.0 saniye çıktığını söyledi.

Gaz tepkimesi nasıl farklı olabilir ki? Aynı şanzıman aynı pedal değil mi? Teknik bir detayı bulunabilir mi varsa? Sebebi de ibiza cupra sahiplerine faydası dokunabilir!

ıbrahım Vw su ıkı araba arasında kafa karıstırmaktan baska bsy yapmıyor emın ol :) verılere baktıgın zaman gtı hem daha agır hemde 0-100 aralıgında daha hızlı ama vıdeolara baktıgımızda Gti genelınde onde gıdıyor,yanı bazı seylerın farklı cıkması benı sasırtmaz bundan sonra.Almanyaya atılan b maıl vardı ve cevabı gelmıstı cok komık yuvarlak konusulmus salakca b cevaptı bu farklılıkları acıklama konusunda.sanzıman oranları bırebır dogru yazılan b yer varsa bakılabılır kı sanzıman farkı da olabılır

elinize sağlık 2 aracında maşaallah ı var Allah nazarlardan korusun.

ne iş ile uğraştığımı bilsen parmaklarını yorma ihtiyacı duymazsın zaten arkadaşım. Ben sana periyodik 15000 deki bakımda bujiler ve yakıt filtresi değişir diye bişey yazmadım. 30000 de değişir safanınkide bu bakımdan geçti yani şartlar eşit dedim. Senin denediğin cupranın 15000 lik bakımı yapıldıysa deneyin hemen görün ne kadar farkediyormuş. Bakım canı ciğeridir arabanın. Yakıtta aynı şekilde. Değerlendirmeyi iyi yapın o yüzden. Balıkesir ayvalık tarafındayım bu tarafa yakın olanınız varsa stock'a stock deneyelim 97 yakıt koyalım başka cupralarla farkı da görelim ne olacak acaba
.
benzin 1 lira olsaydı şimdi atlar gelirdim =) sen haklısınıdır sen doğrusunu biliyosundur ben bişi demiyorum ama ben kendi fikrimide savunuyorum sonuna kadar

Valla bende sunu idda ederimki polonun motor daha taptaze. Benimki gibi rollere girsin uzun km ler yapsın arabayı sıkıştırarak kullansın 25.000 km ye gelsin böyle seri gidicegini sanmıyorum ben karşıt görüş varsa cıksın. Keske biyerden 25 30bin k da polo gti bulsamda denesem....

şimdi araç sahibi olarak birde ben yazıyım o zaman açıklamayı. Kilolarda farkı da yakıtı da. Kardeşim 83 kilo yanındaki arkadaş kemalde 90 dan aşağı gelmez.safa 95 kilo civarı yanındaki arkadaş ali ise 70 kilo civarı. Polo da yakıt çeyrek ile yarımın tam ortası. İbiza da ise yarım ile 3/4 ün arasında. Polo daha 270 km de. Polonun yakıtı galeriden çıkarken konulan yanlış yakıt 95 oktan ibizanınki ise 97 oktan. Söyledim yine söylüyorum safa kardeşimsin ama polo gtı'ın egzos sistemi rahat tam sağlıklı bir denemede benim görüşüm polo gtı 3 boy kadar önde gider. Hele polo tek kapı olursa o zaman ibizanın işi daha yaş. Kimse kusura bakmasın aracı övmüyorum ama görüntü onu gösteriyor.

İsmailim surada 2 yanlışı düzeltmeme izin ver.
Ben 105 kiloyum
Aracımın deposu yarım ile 3/4 arasında DEĞİL Rolle giderken Fulldeydi (Yedek boş)ROll den sonra 3/4 e düştü sayılır.... İnşallah Polo 25 30bin km deyken birdaha deneme şansımız olur :)

Geri
Üst Alt