Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Cupra/Bocanegra YAĞ EKSİLTME

gittim bugün dolurdum 5/30 mobil :) 90 tl cik gitti :) komple motordaki yağı boşaltıp doldurttum

abi filtre dediğin siyah silindir olan şeymi ? yağ filtresi?

evet dediğin fakat yağ filitresi

o dediğim siyah silindir ise değiştirdi abi :) mesajı düzenledim yağ filtresi olacaktı yakıt değil aklım gitmiş :)

revo yok can knk sadece exhaust :)
hesabini yaptım ilk yağı full ise 4lt, bu yağı deişirken 2 lt cikmisdi içinden 2 eksilmiş burdan.. koydugum 4 lt den 1lt ciksa 3 eksiltmiş burdan..11bin km de toplamda yanılma paylarımıda koyarsak +- 5,6 lt civari eksiltmiş..

Çok aşırı bence bir problem var...

8000 km motul kullandim 8000 km de 2 bardak ince belli cay bardagi kadar eksildi

4000 km de, henüz eksiltme yok. Motor ısınmadan 2500d/d yı geçmiyorum. Gösterge de yok, o yüzden bazen geç kaldığım da oluyor.....

aracımın yağını 2000 km de değiştirdim..o ana kadar yaklaşık 1 lt eksiltmişti..yağ değişiminden sonra 3000 km geçti ama hiç yağ eksiltmedi

yazılım var mı araçta ? aracı sıkıştırarak mı kullanıyorsunuz ? yag eksiltme bir nebze normal ama cezmi abinin dedigi gibi 1000 kmye 800 gr cok cok fazla.. 97-98 model hondalar bile 5-6 bin kmye 1 litre eksiltmiyor.. aracı 7-8 saat yani tam soguyacagı kadar park halinde bıraktıktan sonra birine anahtarı verin ve o aracı çalıştırırken siz de arka tarafta dikkatlice egzozu gözlemleyin.. eger araba tam sogukken ilk çalıştırmada beyazımsı bir duman veriyorsa sorun var demektir.. subap lastikleri veya subaplardan birinde bir sıkıntı dogmuştur. bu kadar fazla yag eksiltme normal bir durum deil.

Geri
Üst Alt