Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Cupra/Bocanegra YAĞ EKSİLTME

ya ben arasıra yok tıkırtı yok yay diye servise gittiğimde mi ekliyorlar sürekli, bende kontrol ediyorum ara ara ama ben eksik göremedim hiç bnmkini..

yag konusunda motul tavsıyesınde bulunurum hep,ekmegın ustune dok ye modunda :)
ayrıca yag yakması konusundada bence arabaya b yag sıcaklıgı saatı baglayın bakın ne degerler goruluyor,cok malıyetlı ıs degıl.Curpa2 lerde orjınalınden var yag sıcaklıgı saatı ve trafık yada sıkıstırmalı kullanıldıgında 120 derecelerı flan gectıgı oluyor yag sıcaklıgının hatta daha da devam edebılıyor sıcaklık bunun ıcın genelde yurt dısında yag sogutucu koyuyorlar yukledıklerı arabalara.Tsi larda yag sogutucu olmaması ımkansızdır dıye dusunyorum ama degerlere bakılmasında fayda var

Serhatcım tamam bizim arabalarda yağ eksiltiyor ama 4 Litre kadar değil sen ne yaptın böle nekadar abandın arabaya :) Ben Rodaj doneminde cok eksilticeğini biliyordum. Bagajımda 1 LT Castrolle gezerdim hala da öle... Rodaj döneminde hiç yağ değişmedim 15.000 km ye kadar fakat bende 1.5 2.0LT ye kadar eksiltti... 1. bakımdan sonra bu düştü 0.5 LT eksiltti (10.000 kmde 2. bakıma girdim) Suan bujiler falan değişti bakım yapılalı 3500km falan oldu araç 28500km de baktım hiç bir eksiltme yoktu 1 hafta önce birazdan bidaha bakıp buraya yazarım ama senin motor 4 lt 4 lt eksiltiyorsa bunda problem var kesinlikle.....

sıkıstırılan arabanın yag yakması olası bsydır safa,ozelıklede araba stock degılse yag sıcaklık degerlerı cok cabuk degısebılıyor ayrıca ıstanbul sartlarını da gozetmek lazım.yukarda cupra2 ornegını verdım araba braz sıkıstırılsın 120 derecelerı gecıyor yag sıcaklıgı

Arkadaslar motordaki yagi komple kendim degistirebilirmiyim? Liftemi cikmak gerekiyor? Ayrica komplemi degistirsem yoksa uzerine ilavemi etsem?

sıkıstırılan arabanın yag yakması olası bsydır safa,ozelıklede araba stock degılse yag sıcaklık degerlerı cok cabuk degısebılıyor ayrıca ıstanbul sartlarını da gozetmek lazım.yukarda cupra2 ornegını verdım araba braz sıkıstırılsın 120 derecelerı gecıyor yag sıcaklıgı

Tamam bende arabayı sıkıştırarak kullandım 350 KM de roll e gittim... 1 bucuk sene istanbulda kullandım serhatın arabada stock bnmkide onda sadece egsoz var... onunki nasıl 8 bin kmde 5 6 litre eksiltiyor? Benimki 15 bin kmde 2 lt civarı eksiltiryor?

5/30 aşırı eksiltiyorsa 5/40 deneyin..

serhatın arabası revolu degıl mu ben mı yanlıs bılıyorum ? sadece egsoz yok bıldıgım kadarıyla.ayrıca ıkı arabayı sen kullansan yag eksıltse bırı o zaman sorun ararız da ıkınızın bırebır aynı kullandıgını var sayamayız

serhatın arabası revolu degıl mu ben mı yanlıs bılıyorum ? sadece egsoz yok bıldıgım kadarıyla.ayrıca ıkı arabayı sen kullansan yag eksıltse bırı o zaman sorun ararız da ıkınızın bırebır aynı kullandıgını var sayamayız

revo yok can knk sadece exhaust :)
hesabini yaptım ilk yağı full ise 4lt, bu yağı deişirken 2 lt cikmisdi içinden 2 eksilmiş burdan.. koydugum 4 lt den 1lt ciksa 3 eksiltmiş burdan..11bin km de toplamda yanılma paylarımıda koyarsak +- 5,6 lt civari eksiltmiş..

Geri
Üst Alt