Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza cupra ön fren sistemi...

İbzia ön tampon CUPRA'mı FR'mı

• CUPRA

Kullanılan: 7 63.6%
  • FR

Kullanılan: 4 36.4%

• Kullanılan toplam oy
    11

taniverson

Kayıtlı Üye
Slm arkadaşlar aracımın ön fren diskleri bayağı bir yıpranmış değişmesi gerekiyormuş ustam öyle söyledi. benim de aklıma birşey geldi servisten s-rider yerine cupra ön fren diskini getirtsek balata vs bri sıkıntı yaşarmıyız? Benim aracıma uygulayabilirmiyiz? Birde konuyla alakası yok ama ön tamponumu cupra yapayım diyorum saolsun engin kardeşimden almıştım o fr takmış ama cupra daha çok hoşuma gidiyor benim... aracım yazılımlı ve turbo diyaframı açık turbo boost göstergede 1.6 bar'a kadar dayanıyor (orjinal hali 1.1 bar)... intercooler'a hava gitmediğini söyleyenler var cupra tamponlarda bir hava yolu açarız onada :) fikirlerinize ve bilgilerinize ihtiyacım var... hepimizin teker düz basması dileğiyle... ikinci bir iş yeri açma planım var olmazsa yaza bir adet scirocco da ben alıyorum...(kısmetse)

Cupranın disklerini takamazsın 312mm.Kaliperlerini de alman gerekiyor.O fikri kafandan at.Cupra tampon mevzusuna gelince bu arabaların tampon tasarımları yapılırken orjinal intercooler a en iyi şekilde hava gidebilecek şekilde ayarlanıyor.Cupra tampon takıldığı zaman intercoolerin önü tamamen kapanıyor.Cupra tdi da ise o tampon tasarımına uygun olarak önde intercooler var.Özellikle yazılımlı bir arabada turbo zaten çabuk ısınıyorken,intercooler ın da önünü kapatmak çok akıl karı değil.

teşekkürler can desene tampon işi iptal peki kaliperleride alırsak ekstra değişecek birşeyler gerekiyormu? Yani beyin hidrolik aksam vs...

Taşıyıcı değişebilir ama emin değilim ayrıca hidrolik hortumu da değişmek zorunda diye biliyorum.Aksarayda çıkmacılar ne durumda bilmiyorum ama eğer bulabilirsen mk1 tt,mk1 leon topsport ya da FR,8l kasa audi s3 bunların hepsinin kaliperleri,disk boyutları aynı,çıkmasını alabilirsin

Teşekkürler can notumu aldım çıkma bulabilirsem iyi olur bulamazsam servisten bir fiyat alayım bakalım ne gibi birşeyler çıkacak...

Slm arkadaşlar aracımın ön fren diskleri bayağı bir yıpranmış değişmesi gerekiyormuş ustam öyle söyledi. benim de aklıma birşey geldi servisten s-rider yerine cupra ön fren diskini getirtsek balata vs bri sıkıntı yaşarmıyız? Benim aracıma uygulayabilirmiyiz? Birde konuyla alakası yok ama ön tamponumu cupra yapayım diyorum saolsun engin kardeşimden almıştım o fr takmış ama cupra daha çok hoşuma gidiyor benim... aracım yazılımlı ve turbo diyaframı açık turbo boost göstergede 1.6 bar'a kadar dayanıyor (orjinal hali 1.1 bar)... intercooler'a hava gitmediğini söyleyenler var cupra tamponlarda bir hava yolu açarız onada :) fikirlerinize ve bilgilerinize ihtiyacım var... hepimizin teker düz basması dileğiyle... ikinci bir iş yeri açma planım var olmazsa yaza bir adet scirocco da ben alıyorum...(kısmetse)

hemşerim nasılsın ne var ne yok?

Geri
Üst Alt