Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza Alttan Gelen ses

Apocalyptica

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,

2006 ibizamda 40 km/h hızı geçtikten sonra aynı yumurtayı haşlamak için suya koyup fongurdadığında ki gibi yada çayı ocakta unuttuğumuzda çok kaynamaktan meydana gelen ses gibi bir ses geliyor.

Şöför koltuğunda iken sağ arka tekerlekten geliyor gibiydi ama dün sesi bulmak için arkaya oturduğumda ayağımı bastığım yerden geldiğini farkettim ayağıma sanki ses gelirken birşey deyiyormuş gibi oluyor.

Sebebi ne olabilir acaba...?

ilginç.. aracın altında rüzgar sebebiyle oynayan bir parça falan olabilir mi diye geldi aklıma...

:) ama 40 dan sonra başlıyor....oda garip

olabilir.. eski aracım 96 model corolla idi. onda da 90km hıza çıkınca, hani cips paketini gerdirip üflediğinizde iğrenç bir zırıltı sesi olur ya, tam olarak o ses geliyodu. bakın bu daha ilginç. ama 90 ı geçince. sorun cam çevresini saran nikelajın bildiğimiz jelatinden yapılmış olması ve deformasyonu sebebiyle rüzgarda havaya kalkmasıymış.. söküp atmıştık elle 20sn de sorun çözülmüştü. aracın altına bir bakın derim ;)

kardeşim bende focus vardı ondada aynı sorun vardı yavaşken farkedemiyorduk biraz hızlanınla geliodu sora ustalar egzoz lastikleri eskimiş ondan sallandığında vurma yapıyor ve bu sesi çıkartıyor diyordu sende ekzoz takozlarına(lastiklerine) baktır bi muhtemelen ondandır ayak altından geldiğine göre

mantıklı geldi olabilir biri daha dedi aynı şeyi arkadaşlardan..hafta snu baktıracağım ben altına eğildim baktım felan ama anlamadım haliyle...

yook zaten sen sallasan bile anlayamıosun egzozdan olduğunu bi life kaldırsınlar ondan sora anlarlar sanırım

Yalnız arkadaşlar tarifleriniz çok iyi. yumurta kaynama sesi, cips paketine üfleme sesi. harikasınız:D:D benim aklıma teker bilyası geldi ama ayağa vurma hissi yapmaz bildiğim kadarıyla.

Geri
Üst Alt