Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza 6l ses sistemi???

mht83

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar

ibizamın ses sistemini arabanın orjinalliğini bozmadan geliştirmek istiyorum. Orjinal kolonların yerine daha temiz ses veren daha güçlü kolonlar takıp anfi ile desteklemek en iyisi olacak galiba. Orjinal kolonlar kaç cm? bu işlemi daha önceden yapanlar vardır fikir ve görüşlerinizi alabilirmiyim.

kardeşim önler 16 cm arkalarda 13 cm component sistemle destekleyip uygun bi anfi ile baglarsan cok güzel kaliteli bi ses alırsın ama sistemi alırken dikkat etmen sey hoparlör mıknatısının cok fazla büyük veya üzerinde cok kaba plastik olmaması aksi halde camı tam iddirdiginde mıknatısa çarpıyor buda kapı cam otomatiginin bozulmasına sebep oluyor bende 2 tk jbl 16 cm mit var gümbür gümbürr ses kalitesi iyi bana göre ama birazdaha iyisini istersen alpine tercih et bence :eek:key:

Sağolasın kardeşim. Geçen gün media markt'da alpine kolonlara bakmıştım sesi kalitesi olarak diğerlerine göre daha önde :) Tercihim Alpine olacak sanırım Tizler için önerin varmi ? Twitter ve amfi ne alabilirim? Gün içinde aram yol kenarında durduğu için orjinalliğini bozmak istemiyorum sonra bide hırsızlarla uğraşmayalım. :D

bi kaç foto atayım fikir sahibi olursun açmadan benim aracın fotoları
sana önerilerim sunlar olabilir ilk önce montajı yaptıracagın yer cok fazla iş yapmayan ve olgun kişiler olsun
iş yogunlugunda kapı dosemelerini açarken patır kutur işçilik yapıcaklar kapı doşeme klipslerin kırılacak
sonra dikkat ettiysen fotolarda hoparlorler altında kasnak var
biraz baslı ve doygun bi ses istiyosan kasnak takmalısın yoksa sac sesinden başka bişey alamassın
hoparlor seçimine gelince mid bass takımı almanı tavsiye ederim normal hoparlor ve birde yanına tweeter olarak düşünme sonuçta bi filtreye de ihtiyaç duyacaksın
benim aracın ön kapılarında vibe slick 6 arkalarda ise tarihten kalma jbl midler var
kapıların litreleri çok fazla oldugu için basslı dinlemek istediğinde sac sesi biraz fazlalaşır ve iyi ses alamassın
bu tarz cihazlarla aran iyi değilse sana biraz çalışma yapıp bi takım önerebilirim

biraz çok konustum galiba kusura bakmayın :)

20111006476.jpg

20111006477.jpg

20111006478.jpg

20111006479.jpg

20111006480.jpg

Sağolasın kardeşim. Geçen gün media markt'da alpine kolonlara bakmıştım sesi kalitesi olarak diğerlerine göre daha önde :) Tercihim Alpine olacak sanırım Tizler için önerin varmi ? Twitter ve amfi ne alabilirim? Gün içinde aram yol kenarında durduğu için orjinalliğini bozmak istemiyorum sonra bide hırsızlarla uğraşmayalım. :D
mit compenat takımlarında 2 adet tiz var kardeşim onlarıda ister dısarı ister mevcut tız kısımlarına montaj yaptırabilirisn yok yeterli degildir dersen pioneer ts20 tiz ler var mükemmel ötesinde ses kalitesi olur yok normal bişey olsun dersen ek olarak 25 tlye goldmaster tizler var onlarda işini görür:eek:key:

valla ağzından bal damlamış resmen :)
Açıkcası ses sistemleri üzerine pek bir bilgim yok kolonlar ve anfi için 500-600 tl civarında bir bütçe ayırdım açıkcası bu fiyat aralığında birşeyler çalışabilirsen sevinirim :)

bi kaç foto atayım fikir sahibi olursun açmadan benim aracın fotoları
sana önerilerim sunlar olabilir ilk önce montajı yaptıracagın yer cok fazla iş yapmayan ve olgun kişiler olsun
iş yogunlugunda kapı dosemelerini açarken patır kutur işçilik yapıcaklar kapı doşeme klipslerin kırılacak
sonra dikkat ettiysen fotolarda hoparlorler altında kasnak var
biraz baslı ve doygun bi ses istiyosan kasnak takmalısın yoksa sac sesinden başka bişey alamassın
hoparlor seçimine gelince mid bass takımı almanı tavsiye ederim normal hoparlor ve birde yanına tweeter olarak düşünme sonuçta bi filtreye de ihtiyaç duyacaksın
benim aracın ön kapılarında vibe slick 6 arkalarda ise tarihten kalma jbl midler var
kapıların litreleri çok fazla oldugu için basslı dinlemek istediğinde sac sesi biraz fazlalaşır ve iyi ses alamassın
bu tarz cihazlarla aran iyi değilse sana biraz çalışma yapıp bi takım önerebilirim

biraz çok konustum galiba kusura bakmayın :)

20111006476.jpg

20111006477.jpg

20111006478.jpg

20111006479.jpg

20111006480.jpg

valla ağzından bal damlamış resmen :)
Açıkcası ses sistemleri üzerine pek bir bilgim yok kolonlar ve anfi için 500-600 tl civarında bir bütçe ayırdım açıkcası bu fiyat aralığında birşeyler çalışabilirsen sevinirim :)

mit compenat takımlarında 2 adet tiz var kardeşim onlarıda ister dısarı ister mevcut tız kısımlarına montaj yaptırabilirisn yok yeterli degildir dersen pioneer ts20 tiz ler var mükemmel ötesinde ses kalitesi olur yok normal bişey olsun dersen ek olarak 25 tlye goldmaster tizler var onlarda işini görür:eek:key:

Dış tarafta çirkin görünür bence mevcut twitter yataklarını kullanmakta fayda var ;) çok teşekkür ederim :)

XETEC V 320.4 4 KANAL ANF

4 kanal amplifier
Ürün Kodu : V-320.4
Marka : XETEC
Garanti Süresi : 24 Ay
Piyasada : : 265,19 TL
Bizde : : 205,79 TL
Kazancınız (%22,40) : 59,40 TL
Kdv Dahil Fiyatı : 205,79 TL

KENWOOD KAC M846 720 WATT 4 KANAL AMPLFKATR

KENWOOD KAC M846 720 WATT 4 KANAL AMPLİFİKATÖR

Ürün Kodu :
Marka : KENWOOD
Garanti Süresi : 24 Ay
Fiyatı : 249,00 TL
Kdv Dahil Fiyatı : 249,00 TL

16 CM |

sound magus midler var burda

16 CM |

kenwood

JBL GT5 650 C 16 CM COMPONENT TAKIMI

jbl

http://www.aktepesound.com/?urun-3345-KENWOOD-KFC-W3012-KABiNLi-SUBWOOFER.html

kabinli kenwood subwoofer

KICKER COMP 12 30CM KABNL SUBWOOFER

kicker kabinli subwoofer

1 anfi + 2 takım mid şeklinde de yapabilirsin
1 anfi + 1 takım mid + 1 bass şeklinde de yapabilirsin

senin için arkadaki adam önemli değilse 2. seçenek bence daha mantıklı sesi de iyi alırsın bassı da

ama ben doğal ses dinlemek istiyorum doygun bass a gerek yok dersen 1 anfi 2 takım mid derim

bana sorarsan da komple kenwood seçmen daha mantıklı ama seçenekler senin fikrine kalmıs tabikide

bu arada sen daha önce counter strike oynadın mı biyerden tanıdık geliyorsun :)

Geri
Üst Alt