Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza 6j otogaz tavsiyesi

silentstorm61

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Benzin lt fiyatlarının son durumu artık can sıkmaya başladı, otogaz taktırmayı düşünüyorum, ama emin değilim..
Sizden otogaz marka tavsiyeri bekliyorum...

Kemal Bey atmosferik 1.4 motor o kadar çok yakıyor mu? LPG hiç taktırmadım şu ana kadar hep de soğuk yaklaşmışımdır, bu yüzden size marka adı veremeyeceğim fakat böyle bir kit yapmadan önce hesaplamalar iyi yapılmalı evet otogaz benzine kıyasla daha ucuz fakat dönüşüm kitine verdiğiniz para da var, bunu dengelemesi için aylık yaptığınız km çok önemli.
Örneğin:
Benzin litre fiyatı: 4,35
Otogaz: 2,40
Aylık 435 liralık benzin alıyorsanız yani 100 litre (2depo), otogaza geçtiğinizde 100 kilometredeki ortalama yakıt değeri yüzde 10 civarında artacağından yaklaşık 110 litre filan yakacaksınız bu da aylık 264 lira yapar.
Buraya kadar her şey güzel fakat bir de dönüşüm kitine vereceğiniz para var. İyi bir dönüşüm kiti yanılmıyorsam 2500 lira civarı, aracı iki sene kullanacağınızı öngörüp 2500 lirayı 24 aya böldüğümüzde LPG kitinin size ayda 105 lira gibi bir maliyeti çıkıyor, aracı ilk çalıştırdığınızda benzinle çalışması gereken kısımdaki harcamayı saymıyorum bile. Topladığımızda otogaz maliyeti ayda 369 lira oldu yani arada 66 lira bir fark var aylık. Bunun yanında ikinci el satışta ben LPG takılmış bir araç satın almayı tercih etmem genel tercih de bu yönde.
Tabi ki bu değerler aylık 100 litre yakıt kullanıyorsanız geçerli, bence 66 lira için sıfır bir arabaya böyle işlemlere değmez. Fakat aylık kullanımınız 150 litre ve üstüyse maddi olarak çok mantıklı olacaktır.

Kemal baba LPG dönüşüm sistemleri adlı konuyu incele orda birçok yere yazdım ben
Lovato kullanıyorum esenyurtta yetkili servis var ustaları harika düşünürsen yönlendirme yapabilirim..

Lpg biraz düşündürücü bir olay insan çok ikilemde kalıyor ama taktırdıktan sonra iyiki lpgye dönmüşüm diyosun
malum benzin fiyatları aldı başını gitti insan yola çıkınca ibreye korkarak bakıyor..
sistem artık eskisi gibi değil çok gelişti ve ayrıca belirtmemde yarar var arabayı satarken lpg araba fiyatına +1000lira
değer katıyor

Kemal baba LPG dönüşüm sistemleri adlı konuyu incele orda birçok yere yazdım ben
Lovato kullanıyorum esenyurtta yetkili servis var ustaları harika düşünürsen yönlendirme yapabilirim..

Lpg biraz düşündürücü bir olay insan çok ikilemde kalıyor ama taktırdıktan sonra iyiki lpgye dönmüşüm diyosun
malum benzin fiyatları aldı başını gitti insan yola çıkınca ibreye korkarak bakıyor..
sistem artık eskisi gibi değil çok gelişti ve ayrıca belirtmemde yarar var arabayı satarken lpg araba fiyatına +1000lira
değer katıyor

Hala eski kafalılardan olabilirim LPG'li ikinci el konusunda :D

ya normalde çok km yapan biri değilim ama bu benzinin artışı beni ciddi sıkıntıya soktu, 50 tl lik benzinle 130 - 140 km yol yapıyorum 1,4 bir araba içinde bana km başına düşen para çok geliyor gibi, sadece bu yüzden düşünüyorum, ama ilk yazımda da yazdığım gibi emin değilim, sadece düşünüyorum, rudi nin dedikleri çok mantıklı, yaptığın hesap için ayrıca teşekkür ediyorum sana, aynı zamanda mevlütün dediğide çok doğru taktırdıktan sonra pişman olmuyor taktıran kesinlikle memnun olmayan görmedim, ikilemdeyin anlayacağınız...

düşünülebilir bence..yılda 10.000 km civarı yapıyorsanız 1 seneye amorti eder kendisini..1.4 lpg de baya ekonomik değerler verir

1. MArkadan çok montajı yapan ustanın ehil olması çok iyidir, zira birçok parça, tüm lpg markalarında aynı
2. Montajı yapanın, günlük güzergahta olması iyidir, sorun/ayar vb. ulaşımı rahat olmalı
3. Bizim tükkanın komşunu, Bazı İtalyan markalarının distribütörünün kendi servisi, Maslağa yakınsanız, buyurun bilgi alın, sorularınıza yanıt bulacağınızı tahmin ediyorum.

Geri
Üst Alt