Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza 6j İçin 16' Jant ve Spor Yay Önerileri

brkaycylan

Kayıtlı Üye
Uzun süredir aracım için jant bakıyorum. sonunda 16 inç 5 kollu jant almaya karar verdim. Fakat alacağım lastiğin yanağı kaç mm olması konusunda ve kaçlık spor yay atmam gerektiği konusunda kararsızım. Fikirlerinizi bekliyorum. 16 jantlı 6j ibiza kullanıp yay kullananlar görsel paylaşırsa sevinirim. İyi günler

Uzun süredir aracım için jant bakıyorum. sonunda 16 inç 5 kollu jant almaya karar verdim. Fakat alacağım lastiğin yanağı kaç mm olması konusunda ve kaçlık spor yay atmam gerektiği konusunda kararsızım. Fikirlerinizi bekliyorum. 16 jantlı 6j ibiza kullanıp yay kullananlar görsel paylaşırsa sevinirim. İyi günler

@goku gökhan abim ibizasında 16 jant 215/45/16 lastik (orjinal 16 jantlı ibizaların lastik ebatı budur)ve 30mm eibach pro-kit yay kullanıyor görünüm açısından bende bulunan fotoğrafını atıyorum kullanıcı olarak yorumlarınıda kendisi görünce yazacaktır :)
2ec2cdbec42fafc36ccf90cb70387ac9.jpg

17ac4be8448897526639dd0ee75236e4.jpg

Trakya'dan gönderildi..

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
Merhaba, Adem benden önce paylaşmış:) buradan kendisine teşekkür ediyorum:) 215 taban lastikler ve 3 luk yaylar ile aracın ciddi anlamda yol tutuşu iyileşti...

Sert rüzgarlarda savrulması... hafif kasisli köprü bağlantılarından geçerken aracın zıplaması ve kıçının dağılması... Virajlarda güvensizlik...

Hiçbiri kalmadı...:) çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim.

5lik yay çok düşürüyor, 3 veya 3.5 ideal...

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dip basık.17 inc durban.orjinal yaylara presli.40 yanak lastik.yeterki ön düzenciniz iyi olsun.adana şaseci yakupIMG_4563.JPGIMG_4432.JPG

SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

İlginiz için teşekkür ederim. Faydalı bilgiler sağlanmış oldu benim için :)

Pro kit yay haricinde ne tavsiye ediyorsunuz başka markada. Coilver konusunda KW olarak fiyat bilgisi olan var mı? 215 den daha fazla genişletirsek problem olur mu ?

16 inc için durban jant kullanıyorum, 16 için önerilen ölçü 205 45 16 ama 45 yanak çok ince olur diye ben 195 50 16 tercih ettim. Yay da eibach in üretimi olan ultra racing 3.5 cm taktım çok iyi oldu. Bu kombinasyonu tavsiye ederim. Araçta 5 kişi arti bagaj hiç sorunsuz uzun yol yaptım. Bi ara foto da yüklerim.

Geri
Üst Alt