Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza 6J İç Aydınlatma Işıklarını Değiştirmek

AlperMertKocak

Kayıtlı Üye
Gereken Araç Gereç:
LED CanBus 501 ampülleri
LED Beyaz 264 ampülü
Eller
Tuvalet Kağıdı
Mutfak Bıçağı
Çorap

Kullanılan Araba:
Ibiza 1.4 SC Sport

Gereken Zaman:
Maksimum 3-4 Dakika

Zorluk:
1/5 Herkes yapabilir!

Ben bu ampülleri kullandım:

2 tanesine yaklaşık 22 lira verdim Ebay'den aldım.

Siz Başkada Kullanabilirsiniz

Bakalım ışıklarımız nasıl gözüküyor:

ÖNEMLİ:ARABANIN KUMAŞINA ZARAR VERMEMEK İÇİN BULABİLDİĞİNİZ EN İNCE MUTFAK BIÇAĞINI ÇORAPLA SARIN.Resimdeki gibi bıçağı sokun ve ittirin:

doğru yaptıysanız, bıçağı sokar sokmaz plastik ampül korumasının çıkması lazım.ÖNEMLİ:IŞIKLARI KAPATMAYI UNUTMAYIN

Eski 501 ampüllerimizi çıkartalım (sağ ve sol taraftakiler) tuvalet kağıdı kullanmanızı öneririm koruma için.Şimdi Yenilerini Takalım.Yenilerini takmak içinde tuvalet kağıdı gerekebilir.

Çıkartabildiyseniz böyle gözükecektir:

Geriye 264 kaldı... tuvalet kağıdına sarılı 264'ümüzü 2 tarafından aynı anda tutarak çekelim, hemen gelmesi lazım.Yine tuvalet kağıdıyla 264'ümüzü saklayalım ve yenisinide tuvalet kağıdı desteğiyle dümdüz bastırarak takalım.

Doğru yaptıysak böyle gözükecetir:

Tırnaklara dikkat ederek plastik korumamızı ilk önce arkası girecek şekilde ittirerek takalım.

Ve bukadar.İç Aydınlatmanız parıl parıl parlıyor! İyi Eğlenceler!

resimler seatcupra.net ten alınmadır anlatım bana ait

Anlatımda görünümde on numa olmuş ;)

çok iyi anlatım olmuş :)
ortasınıda beyaz yapsaydın keşke :confused:

illa bıcaga gerek t-yok elle de cıkıyor sakince hafif tırnak yardımıyla cıkıyor
benim araba referance yanlar bostu ben can bus olmayan aldım yanlara da aldıgım led parkları taktım çünkü hata veriyordu far da isterseniz ben de foto ekleyebilirim arabanın içi bayagı aydınlandı

aslında iç aydınlatmada illa can bus olacak diye birsey yok diye hatırlıyorum ben

Geri
Üst Alt