Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza 2016 dsg kavrama sorunu

Arksdaslar arac 12 bindeyken kavrama sorunu verdi ve serviste degisti simdi benim aklima takilan bir sey var 1 yil da kavrama sikinti yarattiysa gelecek sene garanti bittigindede yaratacak.. acaba bilginiz var mi doğuş dag ye 7 yil garanti veriyor diyorlar dogrumu ?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Benim de kavrama arızalandı. 7 yıl teyidini alıp bilgi vereceğim. Benimki de değişsin de araba kendine gelsin. Parayla yaptırmak kötü olur. Bu arada dsg bildiğin manuel şanzımanın robotik hali. Özel bir numarası yok. Senin yapacağım işi sensörlerden gelen bilgiyi okuyarak bilgisayar değerlendiriyor buna mekatronik deniliyor. O da robota komut veriyor geçişleri sağlıyor.

Kemerini tak, yoluna bak...

Geçmiş olsun. Dünyanin parasını verip dsg alıp,ardından arıza yapması (ki çok fazla örneği var) bana çok saçma geliyor. VW bunu neden cozemiyor anlamıyorum. Üç kuruşluk otomatikler de böyle sıkıntılar çıkmıyor. Pes doğrusu.
Ayni arizdan 3 defa yaparsa ayıplı mal statüsünde olur ve iade edersiniz.

Geçmiş olsun. Dünyanin parasını verip dsg alıp,ardından arıza yapması (ki çok fazla örneği var) bana çok saçma geliyor. VW bunu neden cozemiyor anlamıyorum. Üç kuruşluk otomatikler de böyle sıkıntılar çıkmıyor. Pes doğrusu.

Her güzelin bir nazı olur diyorlar ya o hesap. Aslında dediğiniz gibi bu konu üzerine yoğunlaşması lazım lakin arge maliyetleri ve rakiplerin bu konuda bir yatırım yapmaması markayıda yatırımdan geride bırakıyor anladığım kadarıyla. Sonuçta piyasada en sessiz ve verimli şanzıman dsg. Sağlık olsun ya Allah tan garantisi var.

Arksdaslar arac 12 bindeyken kavrama sorunu verdi ve serviste degisti simdi benim aklima takilan bir sey var 1 yil da kavrama sikinti yarattiysa gelecek sene garanti bittigindede yaratacak.. acaba bilginiz var mi doğuş dag ye 7 yil garanti veriyor diyorlar dogrumu ?

Evet doğru 7 yıl garanti veriyor... Ama bütün bakımları serviste olması gerekli ve araç üzerinde sonradan yapılan extra bir parça... jant yay vs... Olmaması gerekli... Birde şöyle bir durum var... Sadece parça garantiye girer işçiliği ödersiniz... İşçilikte ortalama 1500 civarı...

Ülkemizdeki dsg sorunlarının en az yarısının kullanımla alakalı olduğunu düşünüyorum. Gerçekten çok fazla bilgi kirliliği var ve kendinden emin olan bir çok sürücü bile yanlış kullanıyor sanırım.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ülkemizdeki dsg sorunlarının en az yarısının kullanımla alakalı olduğunu düşünüyorum. Gerçekten çok fazla bilgi kirliliği var ve kendinden emin olan bir çok sürücü bile yanlış kullanıyor sanırım.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kesinlikle doğru,

Yokuş yukarı kullanımlarında manuel moda geçip verimliliği artırma gibi değişik yöntemlere başvurmalılar ama maalesef olmuyor. Mesela ben hanıma kronik bir sorun üzülme sen diyorum ama şu da var tabi DSG dünya genelinde bu kavrama durumu kabullenmiş bir şanzımandır ki mekanik olarak bozulduğuna çok rastlayan olmamıştır. Kavramada en nihayetinde bozulması doğal karşılanabilecek bir parçadır bence. Sürekli frene basan birinin 10.000 de balataları bitirmesi gibi doğal bir olay bence.

Her güzelin bir nazı olur diyorlar ya o hesap. Aslında dediğiniz gibi bu konu üzerine yoğunlaşması lazım lakin arge maliyetleri ve rakiplerin bu konuda bir yatırım yapmaması markayıda yatırımdan geride bırakıyor anladığım kadarıyla. Sonuçta piyasada en sessiz ve verimli şanzıman dsg. Sağlık olsun ya Allah tan garantisi var.

Sessiz kısmına katıldığımı söyleyemem

Geri
Üst Alt