Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza 1.6 ve toledo 1.6 şanzıman oranları hakkında ,

Bununla ugrasıncaya kadar şanzıman oranları ıle hesaplama yapmak daha basit geliyor.

Buyrun, şanzıman oranları girildiğinde hangi viteste maksimum hangi hıza çıkılabileceğini hesaplayan program.
Gear Ratio Speed Calculator
Elinizde veri varsa hesaplatın gitsin.

Veriler bende hazırda yok ama 1.6 Toledo'nun 5. vitesi 6500 devrin 210-220 civarı bi hıza tekabül ettiğini hatırlıyorum. Direkt oranları veren arkadaş da olmuş keza :)
240 km hız kesinlikle yanlış. Öyle bir durum mümkün değil.

Şanzıman oranlarıyla hesap yapmak biraz daha karmaşık en iyi yolda demektir her zaman
Birde o resim veya videoda araba o hızdayken vitesteyse 1-2 dakikaya şanzımanı indirir

valla konuya bilgilerini yazan herkese teşekkür ederim :)
sahibinden.com'da ilanlara baktım da toledolara o ilana ulaşamadım :(

bende arkadaşlara katılıyorum hız yapma şansım oldu ve tepe aşağı olmasına rağmen maksimum 218-220 arası kaldı araç :) 240 olması imkansız gibi motor gücü eksik kalıyor

İbiza cupranın fabrike verisi son hızı 225km/h, kadran görünümü 240 olduğuna göre, hayal ürünü o hız, nette ne fotoğraflar görüyorum ben de, inanmayın

Geri
Üst Alt