Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza 1.6 105 hp DSG alıcam

Arkadaşlar ,değerli fikirleriniz için herkese ayrı ayrı teşekür ediyorum ,benim anlamadıgım nokta bu konuda iyileştirme olmadımı bugüne kadar adım atılmadımı koskoca vw grubu dsg sadece ibiza aracta mı var bu problem ?

Benim bildiğim bi iyileştirme yapılmadı.
Bu sorun kuru tip DSG'lerde var.
Mesela eski 2.0 TDI Leon'larda 6 ile ıslak tip DSG var. Onlarda bu tür şikayetler yok.

kırılan 7 ileri DSG örneği var mı..
varsa nasıl kırılıyomuş merak ettim..

İstanbul oto sanayisinde DSG tamiri yapan yerleri sorup canlı canlı görebilirsin örneklerini.

Şu konuda bu sorunlara açıklık getirmeye çalıştım. Sayfalarca yorum da var. Bir göz atmakta yarar var.
http://www.seatclubworld.com/showthread.php?3988-DSG-Nedir&highlight=
Bir de şu noktaya değinmek istiyorum. DSG'li araca binmeyip, DSG ile ilgili olumsuz yorumlar yazan biri olarak alınma gereği duydum.
Forumda 3-4 tane 1.4 TSI Ibiza Cupra var. Safa aracı almadan önce de bu konu çok tartışıldı, sayfalarca. Hatırlayanlar vardır.
Sonuç ne oldu? Aracını aldı 300km sonra şanzımanından ses gelmeye başladı.
Aynı şekilde diğer 2 kullanıcı da şanzımandan ses geldiğini söylüyo. Ben vicdanımı rahatlatıyım insanları uyarıyım da sonra Ayberk demişti desinler :D
DSG araca binmek onun hakkında herşeyi bilmek demek de değildir. Aracınızda bulunan DQ 250 şanzımanın optimum çalışma değeri 250 tork mesela. Ve aracın torku bu zaten. Pek fazla töleransı olmadan seçilmiş bu şanzıman. Büyük ihtimalle de aracı daha ucuz maliyetle üretebilmek için.
Aynı olay Scirocco'larda da var. Yazılım yapıp sorunsuz binenler de var, stok binip tıkrtı tukurtu sesleriyle binenlerde var. Ama böyle bi ihtimal için ben gidipte 0km araca bir ton para bayma taraftarı değilim :)
Not: Bu yorumlarım kuru tip DSG'ler için geçerlidir.

şanzımanın kodunu bile bilmeden çıkma ortalığa. dq200 dür kendisi.6 ileri olanın kodu dq250 olup tork dayanımı 350 nm dir. şuan çıkan 2011 cupra larda şanzıman koduda değişmiş olup şanzımanda geliştirilme yapıldığının işaretidir bu.

safa yoldamı kaldı dişlilermi dağıldı o kadar arabayla yarışa giriyor hangisi oldu ? eskişehirde yüzlerce dsgli golf-jetta-passat satıldı yetkili servis kayıtlarında geri dönen yolda kalan şanzıman dağıtan sadece 2

kul yapısı sistemler ama sorunsuz binenlerin oranının sorun yaşıyorum dye karı gibi bir yerlerini yırtanlardan çok çok çok daha yüksek olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

seninde burada yaptığın sadece bok atmak dsg li seat satılmasını engellemeye çalışmak. açıkçada söyleyim içindeki kör honda fanatizminin rezalet performans kaybettiren anasının nikahı gibi yaktıran 5 para etmez otomatik yalanın dsg karşısında sınıfta kaldığı gerçeğini kaldıramamaktır.

dsg verdğin paranın her kuruşunu çatır çatır çıkartan şuan bu sınıflarda satılan en iyi şanzımandır.

neymiş ses yapıyormş o kadar kusur kadı kızındada olur. eşşek gibi yakıp gitmemesindende varsın bozuk yollarda camı açmayız bizde.

bu arada 1,6 16v ibizadaki şanzımanın koduda 0AM.A.KHX diğer 7 ileri şanzımanlarla aynı değil.

her konuda aynı şey aman dsg alma şu olur bu olur. sanana bilader adam dsg zevkini tatmak istiorsa sana ne.

yunusum bılgını paylas ama kısısele ınmeyelım

Niye öyle dedin Can komik bi yazı olmuş keyifle okudum puhaha

Arkadaşlar bende 2 aydır 1.6 tdi dsg cr leon style kullanıyorum forumada konu açtım dsg mi manuel mi diye manuel siparişi verdim beklemeye başladım bu arada hiç dsg li araç kullanmmadım taki dsg li aracı kullanınca iş değişti söylenenlere bakmayın önce tecrübe edin kullanın ve kararı kendiniz verin daha sonra siparişmi 1.6 tdi cr dsg ile değiştirdim ve şu anda dsg nin keyfini yaşıyorum ses olayına raslamadın duymadım 2500km yaptım ses konusunda hassasımdır özellikle bozuk yoldada tecrübe ettim sadece motor sesini duydum öyle şskur şukur bir ses olayı yok yada ben duymadım olan duyan arkadaşlarda vardır. Ben memnunum araçımı seviyorum ayrıca bu ikinci seatım ilk 2005 de yine herkesin dizel alınmaz dediği dönemde 1.4 tdi ibiza s-rider aldım aracımı sattım ve yine seat dedim. Dizel ve dsg erçekten mükemmel nacizane düşüncelerim katılıp katılmamak size kalmış. Teşekkürler herkese...

güven arkadasımızın dediğine göre otomatik olmak zorunluluğu varmış,, bu sınıfta otomatik şanzımanı olan araçları önce çıkarması gerek sonra karşılaştırma yapmak gerek..? ben toyota,,honda,,reno ve wv nin otomatik şanzımanını kullanmış biri olarak en başarılısı DSG şanzımandır.. Bu arada bizim aurisin MMT şanzımanından şuan zincir ve vuruntu sesi geliyor..garanti kapsamında ve koca toyota 1 haftadır uğraşıyor..!

diğer forumlarda yazmıştım. okuyanlar olmştur belki. okuldan doçent hocama geçen sene otomatik civic aracını sattırmştm benim leona binince allah belasını versin böyle arabanın diyerek sattı adam. geçtiğimiz haftalarda da beni aradı leon tdi dsg için fiyat almak istiordu. bir kaç bayiyi aradık arada cezmi abiyi rahatsız ettik allah razı olsun yardımcı oldu ama hocamı ikna edemedim eryanın fiyatıyla. ancak en son esenyurtta istediği gibi araç buldu dün teslim aldı. 1,6 dsg tdi. yola çıktıktan sonra beni arıyor "ulan salak gibi para vermişiz hondaya otomatik sevdasına" diye.

bazı ismi gereksiz adamlarda çıkmşlar b.k atıyor. boş fanatizminin kör ettiği gözleri yüzünden insanları vazgeçirmeye çalışıyor. aklı sıra kendini sitenin arıza istatistk sorumlusu sanıyor. gitsin hondam.com da yazsın ezik yalanlarını, mastürbasyonunu orada yapsn.

Geri
Üst Alt