Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 1.4 TDI'da KAT iptali ve performans egsoz uygulaması

dejavu_06

Kayıtlı Üye
"-Dizel araçlardan son susturucu değişikliği ile güzel bir ses almayı beklemeyin." diyenlerin çokluğu sebebiyle bir hayli tereddütlüydüm açıkçası.Tek amacım biraz olsun görüntü değişikliğiydi.Öyle piyasada kendini ispat etmiş pahalı susturuculardan da almamıştım üstelik.Çift çıkışlı,tamamı krom bir susturucuydu.Bir tereddütümde dizel araçta KAT iptali konusundaydı.Malum,bu konuda da çok farklı görüşler duydum çünkü. Kafamdaki tüm soru işaretleri susturucunun takılması ve KAT iptali tamamlanıp kontağı çevirmemle beraber sona erdi. Ve hiç ummadığım kadar tatminkar,tok bir ses vardı rolantide bile.Asıl dükkandan ayrılıp Şaşmaz sanayinin sokaklarından geçerken hafif gazlamalarda bile arabanın verdiği tepkideki artışı hissetmek fazlasıyla memnun etti beni.:eek:key:

Arkadaşlar Şaşmaz Sanayi Özen Egsoz'dan Mehmet Usta'yada sizin nezdinizde teşekkür ediyorum.Gayet titiz,temiz çalışıyor ve fiyat olarakta gezdiğim hemen her ustadan daha uygun fiyat verdi.Kendisine forumumuzdan ve egsozla ilgili işleri olan tüm arkadaşlarıma tavsiye edeceğimi de söyleyerek ayrıldım oradan.

Hayırlı olsun, resimlerini ve sesi icin bide video eklersen bence aklında olan arkadaslar ıcınde yararlı olabılır :)

Teşekkür ediyorum.Foto olayı aklımda,arabayı yıkattıktan sonra ilk fırsatta çekeceğim.Malum,sanayide geçen günün ardından toz toprak içinde kaldı gene...:rolleyes:

ben de merak ettim görüntü ve sesi. Performansı anlayamayız belki ama olsun.

maşallah maşallah :) farkı nasıl oldu diymi buda aklında soru olanlara cevap olur :)

hayırlı olsun 1.4 tsi larda bile bu iki işlem çok fazla farkettiriyor gidişini dizelde daha etkili olmuştur torkdan dolayı

hayırlı olsun 1.4 tsi larda bile bu iki işlem çok fazla farkettiriyor gidişini dizelde daha etkili olmuştur torkdan dolayı

Teşekkür ederim. Katalizör iptalinin farkını ülkemizin kalitesi malum yakıtlarından kullandığımızı hesaba katınca aracın kilometresi ilerledikçe farkediyorsunuz.Tıkanmış bir katalizörle performans kaybı kaçınılmaz oluyor.Geçenki tatsız yazılım olayından sonra bu kez adam akıllı bir yerde yazılımda yaptırınca asıl o zaman daha hissedilir olacağını düşünüyorum.:eek:key:

Aracinizda yazilim yok galiba; alt devirlerde durum nedir merak ettim.

İsi bilen kisilere sordugumda 1.4 tdi'in skistirmayi seven bir motor oldugunu ve bu yuzden kat'i iptal etmemi soylediler.
Umarim yazilim sonrasi da olumlu tepkiler verir arac.

Bende öncesinde pekçok farklı şey duymuştum sağdan soldan.Kimileri alt devirlerin cansızlaşabileceğini söylerken kimileri olumlu yansıyacağını söylüyordu.Benim daha ilk direksiyona geçişte fark ettiğim kat iptalinin arabanın akselerasyonuna gayet olumlu yönde etki ettiği oldu.
Tek hoşuma gitmeyen arka tamponda eksoz için açılan yerin olması gerekenden biraz dar olduğu için eksozu tam istediğimiz şekilde yerleştirememiş olmamız,bunu da hafta sonu halledicez inşallah. :)

Geri
Üst Alt